POLECAMY

Czy dwutlenek węgla może wpływać na leczenie cellulitu?

Masz problem z tzw. pomarańczową skórką? Wypróbowałaś już kremy, maści, stosowałaś dietę lub zaczęłaś się więcej ruszać, ale dalej nie widzisz poprawy? Wypróbuj karboksyterapię!

cellulit

fot. Fotolia

Jak działa karboksyterapia?

Aby wyjaśnić zasady działania karboksyterapii, należy uświadomić sobie, jak ważny jest tlen w procesie regeneracji tkanek w organizmie. Jeśli jest go zbyt mało, zaczynają nasilać się procesy starzenia. Kontrolowanie podanie CO2 sprawia, iż organizm interpretuje ten stan jako niedotlenienie, w skutek czego reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym miejscu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych.

– Stan ten powoduje, że zwiększa się ilość tlenu i obszar poddany terapii zostaje lepiej odżywiony – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Wyeliminuj skórkę pomarańczową                                             

Kiedy organizm przyjmuje więcej kalorii niż jest w stanie przetworzyć, komórki tłuszczowe zaczynają się rozrastać. Mechanizm ten powoduje, iż uciskane naczynia krwionośnie nie mogą funkcjonować w odpowiedni sposób, dostarczają mniej substancji odżywczych. Toksyny nie są usuwane z organizmu i czasem pojawiają się pod skórą nierówności lub guzki w postaci cellulitu. Karboksyterapia pozwala pozbyć się tego problemu. W tym przypadku konieczne jest użycie nieco większej ilości dwutlenku węgla

Powoduje on rozbicie komórek tłuszczowych, stymuluje poprawę krążenia miejscowego, zwiększa drenaż limfatyczny, a tym samym prowadzi do wydalenia nagromadzonych toksyn – kontynuuje dr Ewa Rybicka.

Zobacz też: Jakie są metody usuwania rozstępów? [video]

Szerokie zastosowanie

Oprócz możliwości redukcji cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla pomaga również w redukcji widocznych oznak starzenia się organizmu np. wiotkości i braku napięcia skóry, cieni wokół oczu, rozstępów czy blizn.

Podany podczas terapii dwutlenek węgla jest w szybkim czasie wydalany z organizmu wraz z wydychanym powietrzem, dlatego jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Najlepsze efekty osiąga się po przeprowadzaniu całej serii zabiegów.

Zobacz też: Zabiegi upiększające dla kobiet po 50. i 60. roku życia!

Źródło: materiały prasowe Com and media/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
~Anulka~ ja również wykonałam ten zabieg w karboklinice, jestem bardzo zadowolona, miałam zrobione karbo 6 razy, cellulit na pośladkach się spłycił, mniej go widać co mnie bardzo mocno cieszy. Bedę kontynuować aż pozbęde się go na dobre! Polecam spróbować.
/3 lata temu
Karboksyterapię Fenix wykonywałam w Szczecinie. Żaden ze mnie specjalista, ale jak masz jakieś pytania, postaram się odpowiedzieć :)
/3 lata temu
A gdzie??
POKAŻ KOMENTARZE (1)