POLECAMY

Czy depilacja musi boleć?

Czy w związku ze zbliżającą się zimną, gdzie będziemy nosić spodnie i ciepłe, grube rajstopy możemy zapomnieć o depilacji? Czy możemy zaniedbać depilację, bo jest ona mało przyjemna? A może istnieje depilacja, która nie sprawia bólu?
Czy depilacja musi boleć?

Nasze ciało zasługuje na uwagę przez cały rok. Kobietom zależy na ładnym, ale również seksowym wyglądzie. Współczesny świat wymaga od nas satynowej skóry. Gładka i bez zbędnego owłosienia, z pewnością podnosi atrakcyjność oraz poprawia samopoczucie. 

Maszynka do golenia

Ponieważ depilacja sprawia ogromny ból, nie należy do przyjemności. Wiele kobiet rezygnuje z niej, zamieniając na maszynkę do golenia. Jest to prosta metoda, sprawdzająca się głównie w wyjątkowych sytuacjach. Zabieg starcza na krótko, a włoski odrastają mocniejsze i ciemniejsze. Może warto spróbować czegoś innego?

Polecamy: Maszynka, wosk czy depilator

Depilacja nie zawsze musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem. Czy możemy czuć się komfortowo, bez cierpienia i łez? Otóż tak!!!

Krem, żel, pianka

Istnieje kilka bezbolesnych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Najprostszym z nich jest skorzystanie z kremu, żelu czy pianki do depilacji. Nie jest to metoda długotrwała, ale za to najtańsza, bo zaledwie 5-30 zł i większość z nas może sobie na nią pozwolić. Niestety, już po kilku dniach zabieg należy powtórzyć. 

Laser

Najbardziej radykalna metoda, to laser. Po kilku zabiegach pozwala pozbyć się włosków na zawsze. Jej wadą jest cena. To bardzo kosztowny wydatek, ponieważ zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, w kilku seriach. Cena jednego zabiegu wynosi od 100 do 800 zł. Ale czego nie robi się dla urody i własnego komfortu. Istnieje również wiele przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu:

 • Ciąża
 • Świeża opalenizna
 • Krem z retinolem i witaminą C (przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • Zioła (dziurawiec, nagietek; przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • Depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • Jasny kolor włosów
 • Skłonność do przebarwień
 • Bielactwo, łuszczyca
 • Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
 • Krem samoopalający (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)
 • Obecna opryszczka

Skuteczne metody depilacji

Pasta cukrowa, wosk czy depilacja mechaniczna – to jedne ze skuteczniejszych metod na pozbycie się zbędnego owłosienia, na które stać większość z nas, nie tak, jak w przypadku lasera. Ich zaletą jest długotrwałe, a zarazem bardzo dokładne usuwanie włosów, bo aż z korzeniami, wadą – sprawiają ból, zwłaszcza za pierwszym razem.

Odnowienie cebulki po takim zabiegu trwa kilka tygodni i co ważniejsze końcówki włosków są delikatniejsze. Zdarza się, że po kilku latach systematycznej depilacji woskiem owłosienie staje się praktycznie niewidoczne. Średnia cena depilacji:

 • Łydki ok. 50 zł
 • Uda ok. 55 zł
 • Całe nogi ok. 90 zł
 • Pachy ok. 40 zł
 • Ręce do łokci ok. 35 zł
 • Całe ręce ok. 50 zł
 • Bikini zwykłe ok. 45 zł
 • Bikini głębokie ok. 60-80 zł
 • Wąsik, broda ok. 20 zł

Depilacja mechaniczna

Depilator elektryczny może być zaopatrzony w szczoteczki do masowania skóry, dzięki czemu metoda ta jest prawie bezbolesna. Sposób użycia przebiega podobnie jak w przypadku użycia pęsety, ale jest prostsza i szybsza. Włoski są wyrywane razem z cebulkami i nie odrastają wcześniej niż po 3 tygodniach. Oczywiście uzależnione jest to od stopnia i intensywności wzrostu owłosienia. 

Polecamy: Jak dbać o skórę po depilacji

Ich wadą jest to, że niektóre włoski nie zostaną wyrwane z cebulką, tylko obcięte, dlatego też mogą wrastać w skórę. W miejscach zbyt wrażliwych, takich jak pachy i pachwiny, jest zbyt bolesny.

Wybierając depilację powinnaś najpierw zastanowić się, która z metod będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Nie należy kierować się sugestiami czy opiniami innych osób. Jest to sprawa bardzo indywidualna. Każda z nas ma inną odporność na ból i inny rodzaj owłosienia. To, co jest dobre dla Ciebie, może być mało komfortowe dla Twojej przyjaciółki!

Jeśli, mimo wszystko, nie chcesz korzystać z depilacji, możesz użyć wybielaczy do włosów na ciele oraz twarzy, których zadaniem jest ich rozjaśnienie. Pamiętaj jednak, że ta metoda sprawdza się tylko przy niewielkim owłosieniu. Możesz je kupić w drogerii oraz sklepach internetowych. Cena waha się od 25 zł w górę, w zależności od firmy. Warto przed zastosowaniem takiego wybielacza przeprowadzić próbę uczuleniową.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Czy warto? na pewno tak, bo ma się spokój z nadmiernym owłosieniem przez długi czas( jakby nie było do końca życia, tylko trzeba co jakiś czas ją utrwalić), przeważnie wystarczy podać się 3-4 zabiegom,. W przeciwieństwie do depilacji maszynka czy woskiem ma się potem gładką skórę, bez podrażnień i krost. Z tego co wiem to dobry sprzęt do takiej depilacji mają w studio laser w Poznaniu.
/7 lat temu
Ja odkąd zaczęłam chodzić na basen mam problem z nogami i okolicami bikini. Niestety nie mogę używać woskowej metody bo mam uczulenie, dlatego też zastanawiam się na laserowym usunięciem. Czy warto? Na ile taka depilacja starcza, trzeba powtarzać taki zabieg?