Cudny 8 marca

Dzień kobiet jest raz do roku. Ale nie tylko 8 marca możesz być dla siebie dobra. Zadbaj o ciało umysł i ducha. Po pokonaniu trzech kroków: oczyszczania, odnowy i pielęgnacji Twoja kobiecość rozkwitnie, a zupełnie nowa Ty stawi czoła najtrudniejszym wyzwaniom.
/ 08.03.2008 15:30
Dzień kobiet jest raz do roku. Ale nie tylko 8 marca możesz być dla siebie dobra. Zadbaj o ciało umysł i ducha. Po pokonaniu trzech kroków: oczyszczania, odnowy i pielęgnacji Twoja kobiecość rozkwitnie, a zupełnie nowa Ty stawi czoła najtrudniejszym wyzwaniom.

W licznych ośrodkach SPA zabiegów dedykowanych kobietom znajdziemy Cudny 8 marcacałe mnóstwo. Coś dla siebie mogą wybrać zarówno panny młode, przyszłe, albo świeżo upieczone mamy, kobiety zmagające się z przykrymi dolegliwościami menopauzy, czy po prostu panie pragnące zaspokoić indywidualne potrzeby swojego ciała, umysłu i ducha. W znajdującej się w Kowarach Jeleniej Strudze SPA RESORT, zawierające 99 propozycji SPA menu podzielone zostało według obowiązującej w ośrodku filozofii CUD – która mówi, że o nasze Ciału, Umysł, i Ducha należy zadbać w trzech krokach: oczyszczaniu, odnowie i pielęgnacji. Tylko takie podejście jest gwarancją osiągnięcia samopoczucia wellness – mówi Wojtek Piotrowski – dyrektor marketingu Jeleniej Strugi SPA RESORT.

W ramach oczyszczania, odnowy i pielęgnacji wybrać możemy zabiegi dedykowane tylko skórze twarzy, jak i obejmujące całe ciało. Wśród nich znajdziemy m. in:
  • Krok 1 Oczyszczanie: Detoksykację Organizmu – oczyszczanie organizmu z toksyn przez stopy; Czarną Kroplę Hamamu – podróż przez orientalny rytuał kąpieli, Krioterapię (w jednoosobowej kapsule, minus 160 st. C) z aktywnością ruchową
  • Krok 2 Odnowa: Masaż Watsu w źródlanej, górskiej wodzie basenu; Oddech Jeleniej Strugi – zabieg dotleniający z wykorzystaniem unikalnej wody Potencjałki, STR (Skojarzoną Terapię Radonową) - inhalacje radonowe w podziemnej sztolni połączone z ćwiczeniami w ciepłej wodzie basenu
  • Krok 3 Pielęgnacja: Perły Kawioru, Trzy Światy dla dwojga; Podwodny świat dla niej, czy Marokańską podróż – zabieg na bazie błota z okolic Rassoul
Cudny 8 marca Kobiety zmagające się z dolegliwościami związanymi z okresem menopauzy szczególnie powinny zainteresować się dobrodziejstwami Skojarzonej Terapii Radonowej. Terapia prowadzona jest w unikalnej podziemnej sztolni o stałej całorocznej temperaturze 7- 8C przy wilgotności powietrza 95-98%. Radon uwalniany w naturalny sposób ze skał i wód podziemnych, tworzy w warunkach sztolni leczniczy aerozol. Wchłaniany do organizmu przez drogi oddechowe, gruczoły wydzielania wewnętrznego i ściany naczyń krwionośnych zwiększa wydzielanie hormonów. Uaktywnia także enzymy w jądrze komórkowym odpowiedzialne za regenerację. Dobroczynne działania terapii radonowej obejmują między innymi łagodzenie dolegliwości kobiecych, korzystny wpływ na potencję oraz wzmocnienie sił witalnych.

Osobną kategorię stanowią zabiegi dla przyszłych i świeżo upieczonych mam - Nowe życie, czy Młoda Mama to programy, których zadaniem jest przywrócenie jędrności i sprężystości skórze, na której w wyniku ciąży mogły pojawić się rozstępy, czy odwodnienie i zwiotczenie – mówi Piotrowski. W przypadku kobiet ciężarnych ważne jest zarówno pobudzenie krążenia limfy, jak troska o prawidłowe nawilżenie skóry. Z kolei młode mamy potrzebują tonizacji, ujędrniania i masaży odprężających. Oczywiście do tej kategorii zabiegów kosmetyki powinny być dobierane ze zdwojoną czujnością i zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Jeśli nie mamy czasu na podróż do SPA możemy zorganizować sobie mały rytuał w zaciszu własnej łazienki. Jak poruszać się w przebogatej ofercie kosmetyków SPA i wellness? SPA to obecnie bardzo modne określenie (ostatnio wszystko wokół nas kojarzone jest ze SPA). Wiele firm produkujących kosmetyki, by zwiększyć sprzedaż swoich produktów, Cudny 8 marcamocno nadużywa tego określenia – mówi Monika Grudnik Wroniszewska - ekspert i kosmetolog z firmy Pevonia Botanica. - Kosmetyk SPA zawiera bogactwo najlepszych jakościowo składników pochodzących z morza takich jak: sól morska, algi, wodorosty, koralowce, perły oraz z ziemi: błoto, piasek czy ekstrakty z roślin, kwiatów i owoców. W jego recepturze odnajdziemy również naturalne olejki eteryczne, które nie tylko pielęgnują, ale również przywracają równowagę i harmonię między ciałem i duchem. Kosmetyk Spa powinien być naturalny. Nie może on zawierać czynników potencjalnie alergizujących, takich jak: sztuczne aromaty, barwniki, olej mineralny, lanolina i alkohol. Powinien on regenerować, odżywiać i odmładzać skórę, jak również przynosić natychmiastowe i głębokie odprężenie całego ciała i umysłu. Musi być bezpieczny dla skóry każdego typu i rodzaju, nawet dla tych bardzo wrażliwych i reaktywnych. Należy podkreślić, że profesjonalne kosmetyki SPA stosowane są jedynie podczas określonych procedur zabiegowych w ośrodkach SPA. Natomiast te stosowane w zaciszu domowym mają za zadanie zaspokoić indywidualne potrzeby skóry – dodaje Wroniszewska.

Piękno nie ma wieku, a maksyma, że mamy tyle lat na ile się czujemy zaczyna obowiązywać w coraz szerszych kręgach. Istotne jest to, że możemy odmłodzić nie tylko swoje ciało, ale i umysł oraz ducha. Efekty mogą okazać się naprawdę zaskakujące.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)