Body Combing fot. Adobe Stock

Cody Combing na cellulit - co to jest, na czym polega?

Jeżeli jesteś fanką szczotkowania ciała na sucho, będziesz zachwycona tą najnowszą metodą zwalczania cellulitu. Na czym polega body Combing?
Małgorzata Machnicka / 05.09.2019 10:47
Body Combing fot. Adobe Stock

Cellulit to zmora większości kobiet. Co więcej, wcale nie zależy od rozmiaru, bo skarżą się na niego zarówno właścicielki dżinsów w rozmiarze 34 jak i tych w rozmiarze 44. 

Nic dziwnego, że większość z nas chwyta się każdej deski ratunku, aby się go pozbyć - testuje wszystkie kosmetyki, które mają zwalczyć pomarańczową skórę, korzysta z niezliczonej ilości masażer, szczotkuje ciała na sucho czy poddaje się różnym zabiegom w salonach kosmetycznych.

Po pierwsze, cellulit nie jest taki straszny, da się go polubić i zaakceptować. Ale skoro nasze ciało może być gładsze, dlaczego mamy nie wypróbować kolejnej, rewolucyjnej metody? Nadszedł czas na body combing. 

Na czym polega body combing?

Z pewnością kojarzycie kwarcowe i jadeitowe rollery do twarzy. Z tych samych materiałów tworzy się również grzebienie do włosów. I taki właśnie grzebień (dostępny w sklepach internetowych za mniej więcej 50 złotych) potrzeby będzie do antycellulitowego masażu ciała.

Body combing, czyli po prostu „czesanie ciała" (ang. comb - grzebień) kryształowym gadżetem poprawia jędrność i gładkość skóry, co pozytywnie wpływa na widoczność, a raczej niewidoczność cellulitu.

Warto podkreślić, że jadeitu używa się w medycynie naturalnej przy bólach kręgosłupa, regulowaniu nadciśnienia czy skurczach. Kwarc różowy stosowany jest przy dolegliwościach związanych z układem krążenia, cyrkulacją krwi i łagodzeniu stresu

Jak poprawnie wykonać masaż?

Na partię ciała, którą chcesz masować nałóż olejek i odczekaj kilka minut aż część kosmetyku się wchłonie. Masaż zawsze zaczynaj kierując się od dołu ku górze. Pierwszy etap wykonaj gładką stroną grzebienia (zobaczysz jak reaguje twoje ciało), a potem przejdź na drugą, tą z ząbkami.

Uprzedzamy, początkowo (tak jak przy szczotkowaniu na sucho) ciało nie będzie wyglądało zbyt atrakcyjnie - ale nie martw się, czerwone kreski znikną po kilku minutach.

Pierwsze efekty zobaczysz po trzech tygodniach stosowania. Do grona fanek body combing należą już Meghan Markle i Beyonce. Nie pozostaje nam nic innego jak rozpocząć testy.

Czytaj także:
Jak się pozbyć cellulitu?
Jadłospis na pozbycie się cellulitu