POLECAMY

Co zrobić z dekoltem?

Tego lata, zdecydowanie wyeksponować, ale raczej teksturą i światłem, niż zbytnim negliżem. W modzie jest odsłonięcie rowka między piersiami jedynie na wpół – mamy kusić i pobudzać wyobraźnię, nie zaś epatować erotycznością.

Tego lata, zdecydowanie wyeksponować, ale raczej teksturą i światłem, niż zbytnim negliżem. W modzie jest odsłonięcie rowka między piersiami jedynie na wpół – mamy kusić i pobudzać wyobraźnię, nie zaś epatować erotycznością.

Dlatego tak wielką uwagę przykładamy do jakości skóry i jej blasku, mających być wizytówką pięknego, ponętnego ciała. Jeśli już czymś elektryzować, to raczej brakiem stanika – widoczne spod sukienek sutki to najnowsza moda na czerwonych dywanach.

Plan strategiczny dla dekoltu to nawilżenie, ochrona, wygładzenie i rozświetlenie. Po kolei więc…

Więcej wody!
Punkt pierwszy i najważniejszy to odpowiedni poziom wilgotności skóry, a ta pod szyją, często wystawiana na słońce, ma szczególne skłonności do przesuszania się. Najlepiej zainwestować w naprawdę dobry preparat nawilżający do twarzy, taki, który daje nam na długo uczucie komfortu, i wsmarowywać go… aż po same piersi.

Co zrobić z dekoltem?A skoro mowa już o słońcu, to naturalnie filtry – dla dekoltu najlepiej SPF 30, bo zmarszczki w tej okolicy są szczególnie niepożądane, zaś ekspozycja na tyle częsta, że nietrudno o nie. Stosując filtry pamiętajmy, aby każdego wieczora dokładnie oczyścić skórę lekkim tonikiem nawilżającym.

Codzienny masaż
W walce o jędrność i gładkość przychodzą nam z odsieczą kremy do szyi i biustu, które poprawiając mikrokrążenie podnoszą optycznie klatkę piersiową i wyrównują drobne defekty i bruzdy na skórze. Ich działanie wzmaga regularny masaż, dlatego co dzień warto zarezerwować pięć minut w łazience dla pięknych piersi. Inwestycja lepsza niż w drogie bikini. 
Ponadto niezastąpiony jest zimny prysznic lub masaz kostkami lodu - to świetny sposób aby wygładzić i wzmocnić skórę zapobiegając obwisłości piersi.

Wysoki połysk
Wreszcie, na wielkie wyjścia, podobnie jak twarz, dekolt jest dobrze odpowiednio wyprofilować. Satynowy puder z elementami rozświetlającymi sprawdza się tu świetnie. Ciemniejsze, brązujące odcienie nakładamy w zagłębienie między piersiami, aby optycznie powiększyć biust – jeśli oczywiście na tym nam zależy. Niektóre aromatyzowane pudry mogą dodatkowo przyspieszyć drogę do serca ukochanego!
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
Też tak sądzę :)
/9 lat temu
Nie wiem czy to do końca sprawka mody z tymi odsłoniętymi dekoltami, bo gdy za oknem panuje upał to piersi same proszą się o odkrycie:)