Laserowe leczenie przebarwień powoduje ich stopniowe płowienie i złuszczanie się. Terapia trwa przeważnie kilka tygodni i jest bezbolesna./fot.Fotolia fot. Fotolia

Co zrobić by skóra była młodsza?

Czy można przywrócić skórze jędrność i gładkość bez konieczności używania skalpela? Jakie metody stosowane są w kosmetologii, by cofnąć czas o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat? Zobacz, czego trzeba Twojej skórze, by osiągnąć wymarzony efekt.
/ 30.06.2011 17:13
Laserowe leczenie przebarwień powoduje ich stopniowe płowienie i złuszczanie się. Terapia trwa przeważnie kilka tygodni i jest bezbolesna./fot.Fotolia fot. Fotolia

Podczerwień w służbie młodości

Promieniowanie podczerwone jest rodzajem promieniowania, które pochodzi od słońca. Nie ma ono właściwości opalających. W naszym otoczeniu jest jednak bardzo rozproszone i zdominowane przez inne rodzaje promieniowania, dlatego często przebywając na słońcu, nie osiągniemy pożądanego, odmładzającego efektu. W trakcie zabiegu z zastosowaniem podczerwieni, kosmetyczka przykłada do ciała specjalną głowicę, emitującą promieniowanie i skupiającą je na działaniu biologicznym na skórę. Ogrzewa ono tkanki,  gwarantując bardziej efektywną ich odbudowę i powoduje lepszy przepływ krwi, co składa się na działanie odmładzające. Podczerwień można stosować na różne partie ciała, nie tylko na twarz. Bardzo dobrze się sprawdza w miejscach, gdzie skóra jest rozciągnięta przez nadmiernie rozwiniętą tkankę tłuszczową, czyli na biodrach, udach i pośladkach.

Przeczytaj koniecznie: Jak usunąć zmarszczki?

Peelingi chemiczne

Zabieg ten może być wykonany zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w domu. Odpowiednie preparaty do jego przeprowadzenia można kupić w aptekach i drogeriach. Skuteczność peelingu jest bardzo duża – najlepiej wykonywać go co najmniej raz w tygodniu. Usuwa martwy naskórek, przez co przyspiesza i umożliwia skórze wytwarzanie nowego, odświeżonego budulca. Aby zauważyć wyraźną poprawę, należy stosować peelingi regularnie, najlepiej łącząc je z delikatnymi masażami.

Odmładzanie twarzy światłem laserowym

Jest to tak zwane fotoodmładzanie. Urządzenie do wykonywania tego zabiegu produkuje wiązkę promieni laserowych, które naświetlając skórę, redukują zmarszczki. Cała procedura poprzedzona jest zastosowaniem żelu chłodzącego, aby zredukować mogące jej towarzyszyć uczucie pieczenia. Światło działa w sposób stymulujący na odbudowę skóry oraz głębszych tkanek. Dla uzyskania optymalnego efektu odmłodzenia, niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów. Najskuteczniejsze są w początkowej fazie tworzenia się zmarszczek skóry – gdy są one jeszcze mało widoczne. Oprócz oddziaływania na nierówności i bruzdy skóry, fotoodmładzanie likwiduje też przebarwienia, charakterystyczne dla skóry osób w wieku podeszłym.

Odmładzanie prądem

Mimo iż sama nazwa zabiegu może odstraszać, nie trzeba się go bać. Prąd użyty do tego zabiegu ma niewielkie natężenie, które nie może wyrządzić żadnej szkody. W miejscu przyłożenia elektrod, przez które płynie można odczuć tylko drobne pieczenie. Impulsy elektryczne pobudzają także czynność mięśni, które z wiekiem tracą swoją sprężystość. Po takim zabiegu należy zastosować krem lub maseczkę. Skóra po takiej stymulacji jest bardziej „chłonna” i lepiej przyjmuje substancje odżywcze.

Warto przeczytać: Elektrostymulacja, czyli tłuszczyk pod napięciem