POLECAMY

Co to jest kosmetoginekologia?

Nie odczuwasz przyjemności podczas seksu, a może chciałabyś pozbyć się szpecących blizn w okolicach krocza? Teraz jest to możliwe dzięki kosmetoginekologii. Dowiedz się więcej o tej dziedzinie medycyny.
Co to jest kosmetoginekologia?

Kosmetoginekologia to nowa dziedzina medycyny, która zajmuje się plastyką żeńskich narządów płciowych. Jest połączeniem elementów tradycyjnej ginekologii i chirurgii plastycznej. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich kobiet, które chcąc poprawić swe życie seksualne oraz zmienić wygląd intymnych miejsc.

Historia 

Międzynarodowe Towarzystwo Kosmetoginekologii (z ang. International Society of Cosmetogynecology –ISCG) zostało założone przez ginekologów Marco A. Pelosi II i Marco A. Pelosi III(syn) w 2004 roku w USA. To oni pierwsi zwrócili uwagę na intymne problemy, z jakimi na co dzień borykają się kobiety oraz wdrożyli elementy chirurgii plastycznej do zabiegów ginekologicznych. Dzięki działalności Towarzystwa możliwa jest wymiana doświadczeń między lekarzami z całego świata i wprowadzanie nowych, coraz doskonalszych i bezpieczniejszych metod zabiegów.

Polecamy: Seks po porodzie

Zaledwie w ciągu kilku pierwszych lat kosmetoginekologia uzyskała wielki rozgłos. Początkowo popularność zdobyła w Ameryce Północnej, a później w pozostałych krajach świata, w tym także w Polsce.Obecnie w naszym kraju nie jest to jeszcze popularna dziedzina medycyny. Jednak wraz ze wzrostem świadomości pacjentek i liczby specjalistów, ma szansę stać się tak popularną jak chirurgia plastyczna

Obecnie ISCG zrzesza ponad 700 członków z ponad 30 krajów z całego świata.

Po co to kobietom?

Zapewne głównym powodem, dla którego kobiety poddają się zabiegom kosmetoginekologii, jest częściowa utrata przyjemnych doznań podczas stosunków seksualnych, bądź nawet całkowity brak orgazmu. Taka sytuacja może wynikać z wad wrodzonych lub może być spowodowana wieloma porodami. Pierwszą pomoc stanowią w takim wypadku seksuolodzy. Jednak jeżeli problem tkwi jedynie w anatomii lub fizjologii narządów kobiecych, a nie w psychice, to nie są oni w stanie pomóc i w takim wypadku jedynym ratunkiem może być kosmetoginekologia

Sprawdź: Waginoplastyka lekiem na brak orgazmu?

Innym powodem jest po prostu odmłodzenie wyglądu zewnętrznych narządów płciowych lub chęć usunięcia szpecących blizn pozostałych po operacjach w rejonie krocza lub po porodach. Dla coraz większej rzeszy kobiet wygląd intymnych sfer ciała jest niemal tak samo ważny jak wygląd twarzy, piersi, talii czy nóg.

Słowniczek kosmetoginekologii

1) Clitoplastyka ( z łac. Clitoris – łechtaczka) – to zabieg dla kobiet, u których łechtaczka jest mała i schowana między fałdami skóry. Operacja polega na jej powiększeniu i uwypukleniu, co pozwala na jej łatwiejsze pobudzenie, a tym samym na zwiększenie ilości doznań seksualnych.

2) Powiększenie punktu G (z ang. G-shot, G-spot amplification) – jest to nieoperacyjna metoda polegająca na powiększeniu punktu G w pochwie. 

3) Hymenoplastyka (z łac. Hymen – błona dziewicza) – czyli odtworzenie błony dziewiczej.

4) Hymenotomia – nacięcie błony dziewiczej

5) Labioplastyka (z łac. Labia pudendi – wargi sromowe) – pomniejszenie, powiększenie lub usunięcie asymetrii warg sromowych mniejszych i/lub większych.

6) Perineoplastyka (z łac. Perigeum – krocze) – plastyka krocza.

7) Waginoplastyka (z łac. Vagina – pochwa) – plastyka pochwy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)