POLECAMY

Kawitacja to jeden z bardziej skutecznych zabiegów oczyszczających skórę. Dla kogo jest przeznaczony?

Opiera się na oczyszczaniu skóry za pomocą lasera emitującego ultradźwięki.
Kawitacja to jeden z bardziej skutecznych zabiegów oczyszczających skórę. Dla kogo jest przeznaczony? fot. materiały prasowe

Lato to okres, kiedy rezygnujemy z mocnego makijażu, a podkład i kryjący puder zastępujemy kremami BB z wysokimi filtrami. Salony kosmetyczne oferują całą gamę zabiegów oczyszczających cerę i poprawiających jej wygląd. Jednym z nich – stosunkowo nowym, ale bardzo skutecznym – jest laserowa kawitacja.

Sprawdź najlepsze kremy BB do twarzy

Czym jest kawitacja?

Kawitacja jest zabiegiem wykonywanym w dobrych salonach kosmetycznych. Najprościej można ją opisać jako oczyszczanie skóry za pomocą lasera emitującego ultradźwięki. Ta nowoczesna technika stała się alternatywą dla bolesnego i mało przyjemnego zabiegu, jakim było manualne oczyszczanie skóry. Przede wszystkim daje znacznie lepsze efekty, gdyż laser wytwarza specjalne wibracje, które mają doskonałe działanie na naszą cerę. Jest to jedyny zabieg, który pobudza głębsze warstwy skóry, dzięki czemu jest ona dotleniona i zregenerowana.

Jak przebiega?

Kawitacja przebiega dwuetapowo. Pierwsza faza podobna jest do peelingu, a jej cel to usunięcie martwego naskórka.  Druga faza ma na celu pobudzenie krążenia, dzięki czemu usuwa się z organizmu szkodliwe substancje. Dodatkowo, podczas zabiegu, wykonywana jest jonoforeza, która dostarcza skórze odżywcze substancje, takie jak witaminy czy minerały. Zabieg kawitacji nie jest długi, gdyż trwa około 50 minut. Można go wykonać jednorazowo lub zapisać się na miesięczny cykl.

Efekty kawitacji

Najważniejszym efektem zabiegu jest szybkie i skuteczne oczyszczenie skóry. Podczas kawitacji usuwane są wszystkie niedoskonałości, martwe komórki, zaskórniki i wągry. Można również pozbyć się drobnych przebarwień, a nawet uzyskać efekt spłycenia blizn. Kawitacja jest też bardzo skuteczna przy leczeniu trądziku oraz usuwa ślady po wypryskach. Z mniej widocznych, ale równie ważnych efektów tej metody należy wymienić przede wszystkim zamknięcie rozszerzonych porów skóry, przyspieszenie krążenia i stymulację komórek do szybszej regeneracji.

Czarna maska domowej roboty to hit!

Dla kogo?

Zabieg kawitacji można stosować nawet u osób, które mają bardzo wrażliwą i delikatną skórę. Jest on bezdotykowy, bezbolesny i bardzo bezpieczny. Przeciwwskazaniem do zabiegu może być jedynie ciąża lub choroby nowotworowe.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
ja chodzą na kawitację dwa razy w roku. Myślicie, że to wystarczy? Czy powinnam częśćiej?
/2 lata temu
Bardzo skuteczny zabieg w wielu niedoskonałościach. Chodze na niego do Studio Wiosna Kielce no na razie jestem zachwycona