Co sprawia, że chcemy być sztucznie piękni?

Dlaczego należy zachować zdrowy rozsądek, gdy planujemy operacją plastyczną? Co trzeba wiedzieć przed pierwszą operacją? Czym należy się kierować? O czym trzeba pamiętać? Czy operacja plastyczna to dobra decyzja? Dlaczego należy zachować umiar? Co należy wiedzieć o operacjach plastycznych?
Co sprawia, że chcemy być sztucznie piękni? fot. Fotolia

Operacje plastyczne wczoraj i dziś

Kiedyś operacje plastyczne były wykonywane głównie w celu ratowania życia. Służyły usuwaniu defektów wrodzonych lub pourazowych. Dziś ten rodzaj medycyny nabiera innego znaczenia. Z zabiegów chirurgii plastycznej korzystają osoby, które chcą wyglądać młodziej i atrakcyjniej.

Popularyzacja medycyny estetycznej za sprawą celebrytów sprawiła, że takie zabiegi przestały być tematem tabu. Dziś w dobrym geście jest dbać o swoją urodę, a operacje plastyczne stały się takim samym sposobem na uzyskanie wymarzonego wyglądu, jak kosmetyki czy wizyta u fryzjera.

Piękno tkwi w szczegółach

Zbyt wiele zabiegów może doprowadzić do odwrotnego skutku niż ten oczekiwany. Zamiast wyglądać zdrowo i naturalnie, będziemy wyglądać sztucznie i karykaturalnie. Niestety na łamach kolorowych czasopism, jak również na ulicach, można spotkać kobiety o zbyt naciągniętej skórze twarzy, mocno powiększonych ustach czy za dużych silikonowych piersiach.

Podstawowa zasada operacji plastycznych brzmi: więcej nie znaczy lepiej.

Zdrowy rozsądek przede wszystkim

Istotą dobrze przeprowadzonej operacji plastycznej jest zachowanie odpowiednich proporcji ciała i umiejętny dobór kształtu do jego budowy. Nie można robić niczego na siłę.

Jeżeli mamy filigranową figurę, powinniśmy zastanowić się czy powiększenie piersi o kilka rozmiarów to dobra decyzja. Jeżeli mamy atrakcyjne, duże oczy, nie odwracajmy od nich uwagi przez nadmierne powiększenie ust.

Zobacz też: Na jakie operacje plastyczne najczęściej decydują się Polacy? - wywiad

Jak dobrze podjąć decyzje o operacji plastycznej?

• Dobrze przemyśl zabieg
Musimy mieć świadomość, że nasze ciało to nie towar, który można zwrócić w ramach reklamacji. Decyzja nie powinna być podjęta pod wpływem chwili lub impulsu. Powinniśmy podejść do niej świadomie i odpowiedzialnie.

• Racjonalnie oceń swój wygląd
Zastanów się co i dlaczego chcesz poprawić. Porozmawiaj z przyjaciółmi, prosząc ich o obiektywizm.

• Porozmawiaj z osobą, która przeszła zabieg
Przed podjęciem decyzji o operacji warto pozyskać jak najwięcej opinii osób, które już wcześniej zdecydowały się na taki zabieg. Dużo czytaj i dyskutuj na specjalistycznych forach. Zbieraj opinię o lekarzach i klinikach, tak aby dobrze wybrać chirurga, który przeprowadzi operację.

• Skonsultuj swoje plany z chirurgiem plastycznym
Podczas wizyty powiedz o swoich oczekiwania i obawach. Lekarz oceni budowę ciała oraz przedstawi możliwości przeprowadzenia zabiegu, opowie o przebiegu operacji oraz możliwych komplikacjach i zamierzonych efektach. Dużo pytaj, tak aby rozwiać wszystkie wątpliwości.

• Rozważ koszty i metody finansowania
Operacja plastyczna jest kosztowna. Dlatego, jeśli planujesz kilka zabiegów, rozważ alternatywne metody finansowania. Jedną z nich jest możliwość rozłożenia płatności na raty.

Zobacz też: Jak przygotować się do wizyty u chirurga plastycznego? - wywiad

Źródło: materiały prasowe/JM

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)