Co igły mogą zrobić dla urody? fot. FREE

Co igły mogą zrobić dla urody?

Modelują rysy twarzy, ujędrniają skórę, wygładzają zmarszczki, a nawet zastępują lifting chirurgiczny.
Karolina Kalinowska / 15.12.2015 13:35
Co igły mogą zrobić dla urody? fot. FREE

Ekspresowo rośnie liczba fanek zabiegów igłowych! Nie dziwi to dr Agnieszki Bliżanowskiej z Centrum WellDerm, która zapewnia, że igły mogą zdziałać cuda - modelują rysy twarzy, ujędrniają skórę, wygładzają zmarszczki, a nawet zastępują lifting chirurgiczny.  

Co potrafią igły?

Agnieszka Bliżanowska: Igły dają cały wachlarz możliwości. Po pierwsze, mogą poprawić jakość skóry: odżywić ją i głęboko nawilżyć. Po drugie, są rewelacyjnym czasowstrzymywaczem, za pomocą igły dobry specjalista potrafi odwrócić procesy starzenia, odmłodzić, co ważne, bez efektu sztuczności. Po trzecie, igłą można mistrzowsko skorygować urodę.

Dla kogo są zabiegi igłowe?

Tak naprawdę, ze względu na ich możliwości to zabiegi dla wszystkich, w zależności od potrzeb estetycznych. Przekonują się do nich zarówno osoby młode, które chcą skorygować swoją urodę np. unieść opadające kąciki ust, wyprostować garbek na nosie, zlikwidować dziąsłowy uśmiech.

Kobiety o intensywnej mimice likwidują botoksem zmarszczki mimiczne. Kobiety 35+ działają przeciwstarzeniowo, po 45. roku życia za pomocą igieł odwracają procesy starzenia. Po 60-tce dzięki igłom dbają o jakość skóry, po to by zmarszczki układały się pięknie.  

Jakie zabiegi igłowe są najpopularniejsze?

Dużą popularnością cieszy się duet igła i kwas hialuronowy. Umiejętnie zastosowany kwas hialuronowy odbudowuje utraconą objętość, wygładza zmarszczki i bruzdy, które są efektem starzenia, a także pozwala modelować młodą, lecz nieharmonijną twarz. Bardzo mnie cieszy, że rośnie popularność mezoterapii igłowej. We Francji już dawno ten zabieg został okrzyknięty "kosmetykiem“ współczesnej kobiety. Mezoterapia to rewelacyjny sposób na głębokie odżywienie i nawilżenie skóry, czyli coś czego nie dadzą nam kremy. Wciąż bezsprzecznie króluje botoks. Dla wielu osób, które mnie o to pytają, to zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę powszechną opinię na temat zabiegów z użyciem toksyny botulinowej. Prawda jest taka, że to bezpieczny, bardzo skuteczny i ekonomiczny sposób na opóźnienie procesów starzenia związanych z nadmierną mimiką.

A ryzyko zamrożenia mimiki?

Wygładzone zmarszczki i ruchome okolice oczu? To naprawdę jest możliwe! Taki efekt daje opracowana przeze mnie metoda mezobotoksu – to podanie toksyny techniką mezoterapii. Sama mam bardzo mimiczną twarz. Musiałam znaleźć sposób, by nie mieć twarzy pokrytej zmarszczkami mimicznymi, ale jednak wyglądać naturalnie , np. swobodnie mrużyć oczy.

Czy to prawda, że za pomocą botoksu można poprawić kształt nosa?

To ekspresowy sposób na np. haczykowaty czubek nosa. Mała dawka toksyny botulinowej, podana w bardzo konkretne miejsce, unosi je i kompleksy znikają. Za pomocą botoksu możliwe jest także podniesienie kącików ust, opadających powiek, korekta dziąsłowego uśmiechu. A to nie koniec – za pomocą botoksu leczę nadpotliwość czy niweluję bruksizm.

Do czego najczęściej używana Pani kwasu hialuronowego? 

Lubię pracować w środkowej części twarzy, gdzie poprzez właściwe wymodelowanie policzków osiągnąć można efekt wypoczętego wyglądu. Specjalizuję się w modelowaniu nosów oraz w trudnej dla wielu lekarzy okolicy oczu, która wymaga precyzji oraz miksowania zabiegów. Aby efekt był jak najlepszy, sięgam tutaj nawet po 4 zabiegi na bazie igieł. Podaję nimi botoks, wypełniam cienie kwasem hialuronowym, zgęszczam skórę mikronakłuwaniem oraz nawilżam mezoterapią iniekcyjną.

Czy nici mogą zastąpić lifting?

Nici po części są alternatywą, szczególnie dla kobiet po 40-tce, których zmorą jest utrata owalu twarzy. Za pomocą nici można wymodelować owal twarzy, zarysować kształt żuchwy, zniwelować drugi podbródek. To daje efekt uniesienia, czyli liftu rysów twarzy.

Co jeszcze dobrego dają skórze igły?

Samo kłucie jest dobre! Dlatego igły tak sprawdzają się w zabiegach kondycjonujących skórę. Są zabiegi, w których drobne igły poprzez samo kłucie, mobilizują skórę do regeneracji, w tym do produkcji kolagenu - są to zabiegi mikronakłuwania.

W mezoterapii igła dostarcza w głąb skóry składniki aktywne, kwas hialuronowy. Jednak to wkłuwanie się w skórę, o którym zwykle myślimy w kategorii skutku ubocznego, samo w sobie pobudza skórę do regeneracji. Cera napina się, a drobne zmarszczki wygładzają. Moc igieł jest naprawdę wielka!

Więcej kosmetycznych hitów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/04.03.2016 12:37
Już wynaleźli metode, do której nie otrzeba używac igieł, kwas jest wstrzykiwany za pomoca wysokiego ciśnienia. Świat tak leci do przodu, wszytsko bardzo dynamicznie sie rozwija, masakra cop bedzie dostepne za kilka lat :) nie no dobrze dobrze, jak robic ten botoks bez igły sie uczyłam w Poring Method, miałam taki specjalny kurs, na którym pod okiem instruktora wykonywałam zabieg, teraz robie to u siebie w salonie kosmetycznym