POLECAMY

Ciesz się pięknym ciałem

Usuwanie tłuszczu, likwidacja cellulitu i rewitalizacja wiotkiej skóry w jednym!
Ciesz się pięknym ciałem
Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, cellulit, z wiekiem wiotczejąca czy wysuszona skóra, należą obecnie do najczęstszych chorób cywilizacyjnych wśród naszej populacji, dotykających właściwie każdego. Nie może dziwić, że współczesna medycyna z roku na rok donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy.

Zabieg modelowania ciała, zwany lipolizą iniekcyjną, opracowano dopiero kilkanaście lat temu (pionierskie zabiegi w medycynie estetycznej wykonano na przełom lat 80'-90' XX wieku). Lipoliza jest zabiegiem bezoperacyjnego i trwałego likwidowania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała za pomocą odpowiednich substancji. Obszary ciała poddawane lipolizie to najczęściej: podbródek, ramiona, brzuch i talia, sutki (u mężczyzn),biodra, uda i kolana.

Zabieg jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowalny i bardzo bezpieczny. Lipolizę możemy stosować u pacjentów starszych oraz z chorobami, które dyskwalifikują a'priori do tzw. odsysania (liposukcji), jak również u osób bardzo szczupłych (te odchudzające się wciąż dziewczyny też mają cellulit i miejscowe nagromadzenia tłuszczu, prawda?)

Jakie substancje się stosuje? Obecnie używa się główne mieszaniny wyciągu z soi - fosfatydylocholiny (PPC) oraz soli żółciowej- deoksycholatu (DC) w odpowiednich, ściśle określonych, proporcjach. Mieszanina ta, wprowadzona do tłuszczu pod skórę, niszczy komórkę tłuszczową, poprzez rozpuszczenie jej błony komórkowej i likwiduje "tłustą" zawartość. Tłuszcz ulega emulsyfikacji i jest transportowany do wątroby, zużywany do procesów energetycznych a następnie jako metabolity wydalany z organizmu.

Tego typu rozpuszczanie tłuszczu następuje łagodnie i równomiernie, a co najważniejsze - działa w sposób trwały, czyli nie powoduje tzw. efektu jo-jo. Tłuszcz raz usunięty nigdy już nie powraca. Zaletą tego typu zabiegów jest, oprócz skuteczności, przede wszystkim komfort i olbrzymie bezpieczeństwo dla pacjenta!

Jednym z produktów bliskich ideałowi w zwalczaniu miejscowych nagromadzeń tłuszczu i symbolem skuteczności i bezpieczeństwa, stał się obecnie preparat Revitall Celluform. Posiada on, jako jedyny na rynku europejskim, nowatorską formułę pozwalającą, w szybki i mało uciążliwy sposób, modelować sylwetkę. Najlepsze efekty usunięcia nagromadzeń tłuszczu uzyskujemy u pacjentów aktywnych fizycznie i odchudzających się, którzy mimo tego nie mogą usunąć uciążliwych "boczków", "bułek na kolanach", "bryczesów", "brzuszka" czy "drugiej brody".

Nietuzinkowy skład preparatu Revitall Celluform polega na tym, że oprócz zawartości deoksycholatu i fosfatydylocholiny (PPC/DC czyli jak klasyczne preparaty do lipolizy), znajdują się tu jeszcze substancje antyoksydacyjne, obniżające poziom cholesterolu, redukujące cellulit, rozszerzające naczynia krwionośne, usprawniające krążenie chłonki i poprawiające dotlenienie tkanek. Mieszanka PPC i DC wraz z odpowiednio dobranymi dodatkami, czyli rewelacyjny Revitall Celluform stanowi olbrzymi postęp na rynku usuwania miejscowych nagromadzeń tłuszczu.

Jak wygląda sam zabieg? Przeszkolony lekarz wprowadza przygotowany roztwór Revitall Celluform za pomocą igły i strzykawki w tkankę podskórną. Wkłuć jest tylko kilka i jest to praktycznie niebolesne (autor tego artykułu poznał to wszystko sam na własnej skórze:)). Obecnie nie poleca się już starej metody wielu drobnych i bolesnych nakłuć (jak mezoterapia), ale bardziej komfortową, choć nieco bardziej agresywnie wyglądającą- metodę Motolese, czyli kaniuli lub długiej igły, poprzez którą wprowadza się równomiernie roztwór w tkankę tłuszczową. Zaletą jest ograniczenie wkłuć do minimum. Dla jeszcze większego komfortu dodaje się często do mieszanki środków znieczulających (np. lignokaina). Jeśli likwidujemy cellulit lub zależy nam na większym dotlenieniu tkanek, lekarz wstrzykuje preparat płycej, ale za w innym rozcieńczeniu i z domieszką Revitall Tonic.

Po zabiegu skóra nieco puchnie, robi się zaczerwieniona, trochę bolesna. Ból porównywany jest często z tzw. zakwasami. Po około kilkunastu minutach można spokojnie wracać do domu a ewentualne dolegliwości bólowe łagodzimy za pomocą np. chłodnych okładów. Od 3-4 doby możemy zacząć masować ostrzykiwane miejsca w celu równomierności efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody mineralnej przez okres około tygodnia.

Czasami dla uzyskania efektu wystarczy jedno spotkanie, jednak zaleca się powtórzenie sesji kilka razy (2-6), ponieważ nie wszyscy pacjenci reagują identycznie na lipolizę. Spektakularne rezultaty widoczne są dopiero po kilku-kilkunastu tygodniach. Fosfatydylocholina potrafi utrzymywać się tkankach nawet 3 miesiące po zabiegu, wiec zbyt częste ostrzykiwanie się nie ma sensu, ważniejsza jest raczej systematyczność (czyli przychodzenie na lipolizę co 3-6 tygodni).

Jeżeli walczymy dodatkowo z wiotką, pozbawioną jędrności skórą, rozstępami czy skutkami niedotlenienia (np. u palaczy czy osób przepracowanych i żyjących w stresie), z wyboru będzie zastosowanie dodatkowo ekskluzywnej formuły zwanej Revitall Tonic. Jest to mieszanina opracowanych i dobranych wg specjalnego protokołu substancji, jak np. wyciąg z papai (silne działanie antyoksydacyjne i uelastyczniające skórę), witaminy młodości (A, C , E), składnik pozyskany z nasion melona (nadtlenek dysmutazy - przeciwutleniacz , wspomagający odporność), kwas liponowy (czyli inaczej- kwas tiooktanowy- jeden z najsilniejszych znanych antyoksydantów, poprawia krążenie chłonki i regeneruje zniszczone komórki, wpływa na redukcję cellulitu, opóźnia starzenie i chroni materiał genetyczny), aminokwasy tworzące białka skórne itd.. Revitall Tonic stanowi więc innowacyjną mieszaninę substancji, której zadaniem jest regeneracja, pogrubienie i odmładzanie skóry oraz (w przypadku łączenia zabiegów) pomoc przy usuwaniu tłuszczu i cellulitu wykonywanych Revitall Celluform.

Revitall Tonic może być dodatkiem do roztworu lipolizy lub zostać zastosowany jako osobny zabieg zaraz po lipolizie. Revitall Tonic wymieszany z Revitall Celluform będzie działał dotleniająco na głębsze tkanki, przyspieszał drenaż limfatyczny, usuwał cellulit i stymulował wchłanianie zemulgowanego tłuszczu. Natomiast wstrzykiwany płytko, przyspieszy głównie procesy regeneracyjne i dotleniające w skórze i rozstępach. Osobne podanie Revitall Tonic po zabiegu lipolizy wiąże się wtedy z nieco większą ilością bardzo płytkich i prawie niebolesnych wkłuć dodatkowo.

Jak widzimy - zabiegi tego typu wymagają cierpliwości i dyscypliny od pacjenta. Jeżeli jednak zastosujemy się do zaleceń lekarza, nagrodę mamy murowaną: mamy szansę jeszcze w tym sezonie zgubić kilka centymetrów oraz ujędrnić sobie skutecznie skórę podczas jednego zabiegu! Pomagają nam w tym niespotykane dotychczas w takim zestawieniu w medycynie estetycznej substancje zawarte w Revitall Celluform oraz Revitall Tonic.


Autor: Dr Marcin Wiatroszak specjalista chirurg, starszy asystent Oddziału Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej OSK we Wrocławiu, członek Sekcji Medycyny Estetycznej PTL,  Polish Society of Anti-Aging Medicine i Towarzystwa Chirurgów Polskich i PTLO, uprawnienia obsługi sprzętu laserowego wydane przez BTL Industries Limited, Hertfordshire, UK (najwyższy poziom kwalifikacji- możliwość szkoleń dla lekarzy), wszelkie kursy dotyczące lipolizy iniekcyjnej i zaawansowanych technik wypełnień za pomocą płynnych implantów, liczne sympozja i szkolenia.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)