null fot. Fot. BSIP/CARDOSO

Ciepłe zabiegi na jesienne dni

Nasz organizm lubi ciepło, które rozluźnia napięte mięśnie, odpręża, wprawia w błogi nastrój. Z tego powodu wykorzystuje się je często w zabiegach relaksujących i pielęgnacyjnych.
/ 20.05.2019 13:55
null fot. Fot. BSIP/CARDOSO

RYTUAŁ LANNA

TEN EGZOTYCZNY, RELAKSUJĄCY ZABIEG RODEM ZE STAROŻYTNEGO KRÓLESTWA LANNA (dzisiejsza Tajlandia) opracowany został przez mnichów buddyjskich. Rozpoczyna się rozgrzewającą sesją w łaźni ziołowej lub ziołową kąpielą, ze specjalnie dobranych, uspokajających tajskich ziół. Następnie ciepłą i rozluźnioną skórę masuje się rozgrzanymi stemplami (woreczkami z rozdrobnionymi ziołami). Początkowo, gdy stemple są gorące, dotyka się nimi tylko określonych miejsc. W miarę ich stygnięcia masaż staje się intensywniejszy, a składniki aktywne z roślin uwalniają się i wchłaniają w rozgrzaną skórę. Rytuał odpręża, poprawia krążenie, pobudza przemianę materii i usuwa toksyny. Ma również działanie aromaterapeutyczne.

Farmona Wellness & SPA, (www.spakrakow.pl). Czas trwania: 1,5 godziny. Cena 260 zł.

CZEKOLADOWA EUFORIA

AMATOROM CZEKOLADY PRZYPADNIE DO GUSTU ZABIEG, który przez dwie godziny pozwoli delektować się aromatem tego smakołyku i kontaktem z nim. Zabieg rozpoczyna kakaowa kąpiel z hydro- masażem, a po pobudzającym peelingu następuje masaż aromatyczną, ciepłą czekoladą. Na koniec smakołyk spłukuje się pod prysznicem, a na skórę nakłada krem czekoladowy. Zabieg wygładza i odmładza skórę. Jest idealny dla osób potrzebujących relaksu, bo wpływa korzystnie nie tylko na ciało - poprawia też nastrój, pobudzając organizm do produkcji endorfin (tzw. hormonów szczęścia).

Czekoladowa euforia Dermika Spa & Salon (www.spasalon.pl).

Czas trwania: 2 godziny, cena 330 zł. Podobne zabiegi czekoladowe wykonuje się w wielu innych ośrodkach.

ENERGIA Z... KAMIENI

ZIMNE Z POZORU KAMIENIE MOGĄ MIEĆ DZIAŁANIE TERAPEUTYCZNE. Zwłaszcza te pochodzenia wulkanicznego, bo dobrze przewodzą ciepło. Wykorzystuje się je do masażu, który likwiduje napięcia i bóle mięśni, działa korzystnie na cały organizm, poprawia kondycję skóry. Ciało masuje się ciepłymi kamieniami bazaltowymi, twarz - chłodnymi półszlachetnymi. Podczas zabiegu na ciało nakładane są rozmaite kosmetyki, które doskonale odżywiają skórę. Po zakończeniu masażu ciepłe kamienie pozostawia się w punktach energetycznych na plecach, co przynosi ukojenie i wyzwala przepływ energii.

Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris (www.drirenaerisspa.com). Czas trwania: 1,5 godziny. Cena 185 zł. Podobne zabiegi wykonuje się również w innych ośrodkach.

SEANS W KAPSULE

KAPSUŁY MA JUŻ WIELE SALONÓW KOSMETYCZNYCH I OŚRODKÓW SPA. Te nowoczesne urządzenia o nieco kosmicznym wyglądzie mogą mieć wiele funkcji. Działają jak sauna parowa, sauna na podczerwień, można w nich odbyć seans aromaterapeutyczny lub orzeźwiającą terapię wodną (prysznic Vichy). W kapsule przeprowadzane są różne zabiegi, które dobiera się w zależności od potrzeb. Najczęściej poprzedza je peeling, a potem na skórę nakłada się jakąś maskę. Kapsuła utrzymuje odpowiednią temperaturę przez czas trwania zabiegu (dobiera się ją indywidualnie). Zabiegi działają oczyszczająco i detoksykująco na skórę, rozluźniają mięśnie, ułatwiają spalanie kalorii, poprawiają mikrokrążenie.

W zależności od zabiegu i zastosowanych kosmetyków rozpiętość cen zabiegów jest bardzo duża - od 50 do 400 zł.

MAROKAŃSKIE BŁOTO

CENNE DLA ZDROWIA I URODY WŁAŚCIWOŚCI MAROKAŃSKIEGO BŁOTA (GLINKI GHASSOUL), znane już w starożytności, wykorzystuje się w relaksująco-regenerującym rytuale w salonach piękności. Maskę z błota, bogatego w krzem, magnez, żelazo, potas, sód oraz inne cenne składniki, nakłada się na ciało i otula je rozgrzanym kocem. Pod wpływem ciepła znikają napięcia, poprawia się ukrwienie skóry, która lepiej chłonie składniki maski. Po spłukaniu maski w ciało wmasowywany jest żel odprężający, a następnie nawilżający. Zabieg łagodzi podrażnienia, wygładza skórę, regeneruje, jednocześnie wprawia w głęboki relaks.

Zabieg relaksujący Marokańskie Błoto, w Centrum Elite (www.elite.waw.pl). Czas trwania: godzina. Cena: 230 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)