sexy ciało, ładne ciało, jak mieć ładne ciało fot. Fotolia

Ciało godne pozazdroszczenia

To właśnie ono odgrywa na plaży główną rolę. Niezależnie od rozmiaru powinno być gładkie, jędrne i zadbane.
/ 07.08.2013 11:02
sexy ciało, ładne ciało, jak mieć ładne ciało fot. Fotolia

1. Czekoladowa skóra

Ciało powinno wyglądać promiennie i słonecznie, ale naturalnie. Dlatego skóra ma być tylko delikatnie muśnięta słońcem (najlepiej oczywiście tym z tubki!), a nie spalona na brąz. Zbyt ciemna opalenizna dodaje lat, wygląda nieświeżo i nieapetycznie. Jeśli decydujesz się na połysk, niech będzie on pozbawiony widocznych drobinek. Taki efekt daje lekki olejek do ciała lub balsam rozświetlający.

2. Słońce prosto z tubki

Nawet na wakacjach unikamy smażenia się na słońcu dlatego warto wrzucić do walizki samoopalacz. Mając go pod ręką, zawsze można nadać skórze wymarzony czekoladowy odcień. Nie tylko po to, by uniknąć uszkodzenia skóry przez promienie UV. Przyda się też wtedy, gdy wakacje nad Bałtykiem okażą się deszczowe. Nasze ulubione samoopalacze nadają skórze delikatnie opalony odcień, a także lekki połysk.

3. Aromaty lata

Ze słońcem najlepiej komponują się albo lekkie wody kolońskie o cytrusowych zapachach, które działają orzeźwiająco i dodają energii, albo letnie edycje perfum o słodkich, egzotycznych nutach. Na plaży świetnie sprawdzają się natomiast bezalkoholowe pachnidła zawierające wanilię, która idealnie podkreśla zapach rozgrzanej słońcem skóry. W upalne dni odradzamy stosowanie tradycyjnych perfum. Ich zapach – wzmocniony przez wysoką temperaturę – może okazać się trochę zbyt intensywny (nawet jeśli nie dla nas, to dla naszego otoczenia).