Białe zęby uśmiech fot. Adobe Stock

Chwila relaksu przy rutynowej czynności – Oral – B Genius!

Mycie zębów to czynność tak bardzo rutynowa, że większość wykonuje ją w zasadzie automatycznie. To błąd – przez to nie zawsze zęby są czyszczone tak, jak być powinny. Jak prawidłowo zadbać o higienę jamy ustnej? To wcale nie takie oczywiste! Poznaj opinie i porady ekspertów.
Wioletta Górecka / 25.09.2018 00:18
Białe zęby uśmiech fot. Adobe Stock

Wiele uwagi przywiązujemy do wyglądu i higieny ciała. Czyste włosy i paznokcie, umyte ciało, antyperspirant, odrobina perfum i można wyjść z domu. Dla pełnej higieny i zdrowia, trzeba pamiętać o jeszcze jednej rzeczy: regularnym i dokładnym myciu zębów. Jeśli należysz do tego grona, które po szczoteczkę i pastę sięga w biegu, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Skąd biorą się choroby zębów i dziąseł?

Choroby zębów i dziąseł mogą mieć różne podłoża, jednak najwięcej wynika z… nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Jeśli myjesz zęby regularnie, a mimo to są przebarwione i pojawiają się w nich ubytki – przyjrzyj się temu, w jaki sposób wykonujesz tą czynność.
Badania wykazały, że aż 80% Europejczyków zmaga się z chorobami dziąseł. Specjaliści są zdania, że w największym stopniu odpowiada za to ignorowanie znaków ostrzegawczych, przede wszystkim w postaci krwawienia dziąseł podczas szczotkowania. Równie ważne jak to, jak często myje się zęby, jest to, w jaki sposób i przy użyciu jakich produktów (szczoteczki oraz pasty) jest to wykonywane.

Jak mieć piękne, białe zęby? To proste - stosuj systematycznie!

Dentyści wskazują, że najczęstszym błędem popełnianym przez pacjentów jest niewłaściwa technika czyszczenia zębów. Badania pokazują, że mycie zębów jest zwykle za krótkie i mało precyzyjne. Najwięcej uwagi przywiązuje się do szczotkowania przednich zębów – są przecież widoczne, więc zwraca się uwagę na to, by były zdrowe i białe. Zaniedbuje się przy tym tylne zęby – a to właśnie one narażone są na największe zniszczenia. Tylnymi zębami przeżuwa się pokarm, a resztki jedzenia i kwasy z niego osadzają się przede wszystkim właśnie na nich.

Średni czas mycia zębów wynosi zwykle nie rekomendowane 2 minuty, a zaledwie 60 sekund. To za mało, by dokładnie wyczyścić uzębienie!

Jak lepiej zadbać o stan zębów i dziąseł?

Wydłużenie czasu mycia zębów i większa precyzja to tylko połowiczny sukces. Dlaczego? Nawet największa staranność mechanicznego szczotkowania zębów może okazać się niewystarczająca – ze względu na ograniczenia w dotarciu szczoteczki do niektórych zakamarków.

Lek.dent., specjalista pariedontolog Agnieszka Peret mówi:

Podstawą dbania o zdrowie naszej jamy ustnej jest codzienna pielęgnacja. Systematyczne kontrole u dentysty nie pomogą, jeśli odpowiednio nie przyłożymy się do porannego i wieczornego szczotkowania. Niestety, w dalszym ciągu obserwując swoich pacjentów spotykam się z brakiem podstawowej edukacji w tym zakresie. Brakuje im dyscypliny, motywacji, a często też po prostu wiedzy na temat tego, jak odpowiednio szczotkować. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, aby myć zęby odpowiednio długo, bez stosowania zbyt dużego nacisku oraz w taki sposób, aby nie pomijać żadnych obszarów. Tymczasem pacjenci często traktują mycie zębów jako coś mechanicznego i robionego w pośpiechu, przez co nie tylko nie zachowują odpowiedniej higieny, ale również nie zauważają i ignorują symptomy wskazujące na poważne choroby, w tym zapalenie dziąseł.

Codzienne życie w coraz większym stopniu wypełniają różnego rodzaju ułatwienia technologiczne. Dlaczego więc nie wykorzystać by ich także do usprawnienia codziennych czynności, takich jak właśnie…mycie zębów?

Nowa szczoteczka Oral – B Genius: najlepszy sprzymierzeńca zdrowych zębów i dziąseł!

Elektryczna szczoteczka nie tylko o wiele lepiej (w porównaniu do manualnej) dociera w najmniejsze zakamarki zębów, ale także dokładniej je czyści dzięki obrotowemu ruchowi włosków. Eksperci Oral – B stworzyli prawdziwego czarnego konia wśród szczoteczek do zębów! To szczoteczka Genius. Wyposażona jest w technologię Gum Guard, która wraz z aplikacją Oral – B pozwala na o wiele więcej, niż inne szczoteczki!

Dr n.med.lek.dent Beata Golan, Dyrektor ds. Naukowych Instytutu Belnd-a-Med  Oral B zauważa, że:

Coraz więcej osób lubi otaczać się modnymi i ułatwiającymi życie gadżetami. Warto nie ograniczać się w tym zakresie tylko do modnego smartfona, ale zaprosić technologię również do swojej łazienki. Tradycyjne szczoteczki manualne, ze względu na swoje ograniczenia, nie zapewnią nam bowiem tak kompleksowej możliwości zadbania o zdrowie i czystość jamy ustnej, jak szczoteczki elektryczne najnowszej generacji. Szczoteczka Genius, wyposażona w rewolucyjną technologię Gum Guard, dzięki zastosowanym innowacjom może wręcz stać się z naszym asystentem codziennej pielęgnacji. Ponadto duży nacisk kładzie ona na zdrowie naszych dziąseł, które często jest przez nas ignorowane, a które może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Szczoteczka Genius pozwala nie tylko na delikatne i dokładne oczyszczenie zębów, ale także na kontrolę techniki szczotkowania w czasie rzeczywistym – w momentach zbyt dużego nacisku na dziąsła sygnalizuje to. Dodatkowo wyposażona jest w czujnik ruchu i funkcję rozpoznawania obrazu video dzięki kamerze umieszczonej w smartfonie.

Dzięki temu dokładnie widać powierzchnie, które wymagają ponownego czyszczenia. Zyskujesz także możliwość nowatorskiego podglądu na obszary dziąseł, które wymagają specjalnej pielęgnacji. Wbudowany timer pomoże wyrobić dobre nawyki związane z przestrzeganiem 2-minutowego czasu mycia zębów. Możesz także wykonywać oceny i porównywać wyniki w czasie – to wszystko sprawi, że zęby i dziąsła będą profesjonalnie pielęgnowane, a o ich chorobach będziesz mogła zapomnieć na zawsze!

Wykorzystywane przez szczoteczkę Genius technologię na pewno mogą przyczynić się do nauki odpowiedniego szczotkowania oraz lepszej kontroli zdrowia naszej jamy ustnej. Musimy jednak pamiętać, że na samym posiadaniu szczoteczki nasze zadanie się nie kończy. Ważne jest bieżące i pełne wykorzystywanie oferowanych przez nią funkcji, w tym także indywidualnych programów pielęgnacji, które pozwalają dostosować szczoteczkę do naszych indywidualnych potrzeb i celów, np. bielszego uśmiechu, wrażliwych zębów lub dziąseł, dbania o szkliwo czy innych. Nawet przy posiadaniu szczoteczki elektrycznej najnowszej generacji fundamentalna jest bowiem dyscyplina i odpowiedzialność za swoje zdrowie i dokładną codzienną pielęgnację.

– dodaje dr n. med. Beata Golan.

Jak zamienić codzienną rutynę pielęgnacyjną w prawdziwe SPA?

Atmosfera początku dnia decyduje o tym, jak go spędzisz. Podobnie rzecz ma się wieczorem: nastrój przełoży się na jakość snu. Dlatego w obu przypadkach zadbaj o to, by było jak najbardziej przyjemnie! Przyjrzyj się swoim rutynowym czynnościom pielęgnacyjnym i zastanów się, jak możesz je uatrakcyjnić? Eksperci Oral - B podpowiadają 3 proste, ale bardzo skuteczne metody!

  1. Odpowiednia aura – świeczki zapachowe w łazience wprowadzą cię w stan relaksu, poprzez oddziaływanie na zmysły. Myjąc rano zęby czy wykonując makijaż, zapal tą o energetyzującym zapachu, wieczorem – wyciszającym. To działa bardziej, niż ci się wydaje!
  2. Znaczenie kolorów – barwy, jakimi się otaczamy, mają ogromny wpływ na samopoczucie. Równie ważne są kolory przedmiotów codziennego użytku – w tym także szczoteczki do zębów. Szczoteczka Genius w kolorze Orchid Purple posiada elementy w kolorze fioletowym, dzięki czemu dba nie tylko o chwile relaksu, ale także pobudza kreatywność i działa kojąco na układ nerwowy.
  3. Muzyka – przy wykonywaniu codziennych czynności włącz ulubioną muzykę lub audiobooka. Nie tylko wprowadzą cię w doskonały nastrój, ale także uprzyjemnią to, co aktualnie robisz.

Proste zmiany i nawyki pomogą zamienić ci codzienną rutynę w czystą i pachnącą przyjemność!  

Zobacz także:
Czy samo szczotkowanie zębów wystarcza do codziennej pielęgnacji zębów?
Robisz to? W ten sposób niszczysz szkliwo! 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/12.10.2019 23:00
W imieniu firmy dziękujemy za dokładny opis naszych produktów. Wszystkie zainteresowane osoby, po więcej szczegółów dotyczących tej szczoteczki (oralb.pl/pl-pl/produkty-kolekcje/genius-x), zapraszamy na naszą oficjalną stronę: oralb.pl, gdzie zamieszczamy przydatne informacje dotyczące zasad właściwej higieny jamy ustnej i pielęgnacji zębów.