POLECAMY

Chroń skórę przed słońcem: Celtycki wrażliwiec

Złocista skóra jest sexy. Jednak zdaniem dermatologów nie ma czegoś takiego jak bezpieczne opalanie. Wyjście na słońce bez ochrony, jaką możemy zyskać dzięki filtrom UV, może zakończyć się dla skóry źle. Dowiedz się, jak dobrać kosmetyk w zależności od fototypu.
Chroń skórę przed słońcem: Celtycki wrażliwiec fot. ONS

Rude włosy lub bardzo jasny blond, do tego mnóstwo piegów, oczy zielone lub jasnoniebieskie i mlecznobiała karnacja. Jeśli masz właśnie taki typ urody, słońce nie jest twoim przyjacielem. Wystarczy, że spędzisz na plaży kilka minut bez porządnej ochrony i jesteś poparzona. Poza tym w ogóle się nie opalasz, tylko od razu robisz się czerwona. Dermatolodzy odradzają osobom o takim typie urody przebywanie na słońcu w godzinach między 12 a 15.

Uwaga na znamiona!
Przed wyjazdem na wakacje dokładnie obejrzyj swoją skórę. Jeżeli jakiś pieprzyk lub znamię wzbudza twój niepokój, lepiej od razu pokazać je dermatologowi, a na plaży zakrywać, np. plasterkiem. Dobrze jest też przed wyjściem z domu posmarować je dodatkową warstwą kremu z wysokim filtrem.

To ci pomoże:
Dermatologiczny ekran słoneczny w kompakcie SPF 50 (SVR, 10 ml, 80 zł), Krem do twarzy z SPF 50 (Shiseido, 50 ml, 155 zł), Lekki fluid do twarzy SPF 50+ (La Roche-Posay 50 ml, 65 zł), Emulsja do opalania SPF 50+ (Avene, 50 ml, 63 zł)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
chyba jakaś pomyłka się wkradła,co mają jasno blond włosy do urody celtyckiej? To już inny typ, zgodzę się z ciemnym blondem,bo ja tak mam ciemny blond + piegi