POLECAMY

Chirurgia plastyczna mężczyzn – jak poprawić męski wygląd?

Od niedawna operacje plastyczne cieszą się dużym powodzeniem nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn – obecnie na 100 operacji plastycznych 25 do 30 dotyczy panów. Jakim operacjom najchętniej poddają się mężczyźni? Jakie zabiegi poleca się płci brzydszej?
Chirurgia plastyczna mężczyzn – jak poprawić męski wygląd?

Wzrost popularności

Od niedawna operacje plastyczne cieszą się dużym powodzeniem nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn. Obecnie na 100 operacji plastycznych 25 do 30 dotyczy mężczyzn. Czasem wynika to z chęci poprawienia wyglądu, usunięcia różnego rodzaju niedoskonałości i defektów.  Czasem panowie decydują się na zabieg z powodów bardziej skomplikowanych – np. ginekomastii.

Kto decyduje się na operacje?

Najczęściej klientami chirurgów plastycznych zostają panowie wykonujący medialne zawody, dla których wygląd ma duże znaczenie: aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i prezenterzy, a także politycy. Zabiegom poprawiania wyglądu często poddają się również mężczyźni podążający za modą, czasem także zapatrzeni w siebie i mocno skupieni na swoim wyglądzie. Zdarza się też, że decyzja o poddaniu się zabiegowi wynika z nadziei na to, że życie znacznie się zmieni, jeśli wygląd zmieni się na lepsze.

Zobacz też: Jak wygładzić zmarszczki?

„Poprawianie” twarzy

Dużą popularnością cieszą się, podobnie jak u kobiet, operacje plastyczne twarzy: korekta nosów, odstających uszu, wygładzanie zmarszczek i poprawianie konturów twarzy. Warto zaznaczyć, że coraz częściej panowie poddają się też zabiegowi wstrzyknięcia botoxu.

Przeszczep włosów

Popularnym wśród mężczyzn zabiegiem jest przeszczepianie włosów w miejsca ubytków. Dziś najczęściej stosuje się tzw. mikroprzeszczepy, czyli transplantację pojedynczych cebulek.

Włosy za pomocą specjalnego noża pobiera się z potylicy, gdzie są najzdrowsze i najmocniejsze.

Panowie, którzy decydują się na ten krok, muszą mieć jednak świadomość, że choć efekt na pewno będzie widoczny, nie będą mieli wyjątkowo bujnej czupryny. Poza tym włosy nadal mogą wypadać, zwłaszcza jeśli łysienie jest związane z poziomem hormonów.

Zobacz też: Jak zapobiegać łysieniu?

Modelowanie ciała

Równie często zdarza się, że panowie decydują się na „poprawienie” np. pośladków czy muskulatury nóg, często za pomocą wszczepionych silikonowych wkładek. Innym typem operacji plastycznej jest powiększanie klatki piersiowej.

Implanty klatki piersiowej wypełnione są silikonowym żelem, odpowiednio wyprofilowane, o owalnym kształcie. Są stosowane do powiększania i rekonstrukcji tkanki miękkiej po jej utracie.

Implanty klatki piersiowej stosuje się zarówno w wypadku chirurgii estetycznej jaki i rekonstrukcyjnej. Przed operacją chirurg zmierzy szczegółowo pacjenta i wybiera właściwy rozmiar implantów.

Przez tydzień do dwóch przed operacją pacjenci nie powinni ćwiczyć na siłowni.

Chirurgiczne powiększanie mięśni piersiowych realizuje się w znieczuleniu ogólnym. Lekarz wykonuje nieduże nacięcie w okolicy pachy, a następnie – za pomocą endoskopu – wykonuje jamę pod mięśniami piersiowymi. Następnie do kieszeni pod tkanką mięśniową wkłada twardy silikonowy implant i zamyka szwami nacięcie. Na koniec lekarz zakłada opatrunek uciskowy, sprzyjający procesowi gojenia.

Przez pierwsze 3–4 tygodnie po operacji pacjentom zabrania się wykonywania intensywnych ćwiczeń i podnoszenia ciężarów. Całkowita sprawność powróci po około 6. tygodniach, chociaż oczywiście zależy to od czynników indywidualnych i procesu gojenia.

Płaski brzuch

Kolejną operacją, której chętnie poddają się panowie, jest odsysanie tłuszczu. Kilka lat temu opracowano w USA metodę zwaną abdominal etching, przy której nie stosuje się implantatów. Polega ona na radykalnym odsysaniu tłuszczu – około 80 %masy. Usunąć można nawet 100%, tak by skóra przylegała do mięśni, ale takiemu zabiegowi poddać można pacjenta młodego, którego mięśnie są jeszcze witalne, lub osoby które posiadają muskulaturę ukrytą pod płaszczem z tłuszczu.

Ginekomastia

Innym powodem, dla którego panowie udają się do gabinetu chirurga plastycznego, jest ginekomastia, czyli przerost tkanki piersiowej. Przyczynami ginekomastii mogą być zarówno zażywane leki, jak i otyłość, a także nadczynność tarczycy. Inną przyczyną bywa zażywanie hormonów anabolicznych (dążenie do osiągnięcia muskulatury „na skróty”).

Ile to kosztuje?

Lifting twarzy to koszt 5–12 tys. zł, korekcja powiek – 1,7–6 tys. zł, operacja małżowin usznych – 1,3–3 tys. zł, korekcja nosa – 2,5–7,5 tys. zł, plastyka brzucha – 4,5–10 tys. zł, odsysanie tkanki tłuszczowej – 2,7–10 tys. zł, operacja przerostu tkanki piersiowej (ginekomastia)  – 3–5 tys. zł.

A może ćwiczenia?

Warto dobrze przemyśleć decyzję o poddaniu się operacji plastycznej i wtedy, kiedy to możliwe, wykorzystać inne sposoby na poprawienie wyglądu własnego ciała.

Szczególnie należy pamiętać, że często już same ćwiczenia (wykonywane regularnie!) pozwalają wymodelować sylwetkę. Ponadto ważne jest, by nie uzależniać swojego samopoczucia od tego, w jakim stopniu doskonałe jest nasze ciało.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/3 lata temu
Dla mnie w wielu przypadkach to głupota, no chyba, że jest to chirurgia intymna mężczyzn. Wtedy chodzi o zdrowie i jestem na tak. Na przykład taka ginekomastia http://www.ofeminin.pl/intymnie/zabiegi-chirurgiczne-pochwy-i-penisa-zabiegi-chirurgiczne-d8624c163733.html Ale jakieś grzebanie przy wielkości nosa, to wg mnie bezsens.
/4 lata temu
A ja zoperowałem odstające uszy- w Łodzi u dr D.Żukowskiej w styczniu tego roku, efekt świetny
/4 lata temu
Osuch i jego beznadziejna szeptanka. LOL.
POKAŻ KOMENTARZE (4)