Chcesz szybko schudnąć? Wypróbuj te zabiegi!

Ruch i zdrowa dieta to podstawowa droga do schudnięcia – jej uzupełnieniem mogą być dodatkowo specjalne zabiegi redukujące tkankę tłuszczową. Poznaj je!
/ 27.01.2015 09:24

zabieg

fot. Fotolia

Dieta, ruch i zabiegi

Jest wiele metod, by w trudnym zimowym czasie zachować zgrabną sylwetkę. W pierwszej kolejności warto zweryfikować swoją dietę. Co prawda w tym sezonie nie mamy takiej różnorodności wyboru warzyw i owoców, jak wiosną czy latem, ale z pomocą przychodzą blogi i portale kulinarne kipiące pysznymi i lekkostrawnymi przepisami.

Warto pomyśleć również o dodatkowym ruchu. Szczególnie polecany jest taniec: zumba, salsa, pole dance. Tego typu aktywność gwarantuje świetną zabawę oraz skuteczne wymodelowanie sylwetki.

Najbardziej zniechęcająco do pracy nad własnym ciałem działa wizja odległych rezultatów. Dlatego warto wspomóc się dodatkowymi działaniami (dieta, zabiegi modelujące sylwetkę), które nie tylko skrócą czas oczekiwania na osiągnięcie mniejszego rozmiaru, ale również zmobilizują nas do podtrzymania nowej figury i dbałości o każdy, wypielęgnowany już centymetr ciała.

Rzeźbimy sylwetkę w gabinecie

Spośród bogatej oferty zabiegów redukujących tkankę tłuszczową na szczególną uwagę zasługują: Accent, Icoon oraz Modell. Popularne w tej dziedzinie są również zabiegi wykorzystujące falę akustyczną (Storz) oraz ultradźwięki (Cellsonic).

Accent

Wspomniany w pierwszej kolejności Accent można stosować zarówno na twarzy (drugi podbródek, tzw. "chomiki"), jak i całym ciele. Urządzenie doskonale radzi sobie z najbardziej wymagającymi miejscami, w których nagromadziła się uporczywa tkanka tłuszczowa.

Accent stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych, a to za sprawą różnorodnych programów, które nie tylko wysmuklą sylwetkę, ale również zwalczą cellulit oraz zagęszczą i zliftingują skórę. Dzięki temu jesteśmy w stanie ujędrnić uporczywe zwisy (tzw. „pelikany” czy powłoki brzuszne), odejmując przy okazji kilka lat naszemu organizmowi.

Icoon

Równie niezawodnym urządzeniem, dzięki któremu możemy pozbyć się kilku centymetrów w obwodach, jest Icoon. To niezwykle skuteczny i bardzo przyjemny zabieg, który działa na zasadzie masażu podciśnieniowego. W pierwszej kolejności wykonuje się pobudzający drenaż całego ciała, a następnie docelowy masaż w newralgicznych miejscach (uda, brzuch, pośladki, ramiona).

Urządzenie wyposażone jest w odpowiednie głowice, które zasysają skórę poprzez liczne mikrootworki. W każdej z głowic znajdują się dwie rolki, które (w zależności od etapu zabiegu) centralizują, bądź rozpraszają ciśnienie. Zabieg rozbija tkankę tłuszczową i wzmaga metabolizm komórek. Ponadto pobudza krążenie, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, poprawia samopoczucie i leczy zespół chronicznego zmęczenia.

Zobacz też: Jakie niedostatki urody można poprawić dzięki mikrodermabrazji laserowej?

Modell

Zabieg Modell, podobnie jak omawiany poprzednik, jest równie przyjemny i relaksujący. Urządzenie generuje światło czerwone, które przenika powierzchowne warstwy skóry, by dotrzeć głębiej i rozprawić się z tkanką tłuszczową.  

Emitowane fale, powodując miejscowy wzrost temperatury, najpierw rozbijają (upłynniają) tłuszcz. Następnym etapem zabiegu jest endomasaż, który, wykorzystując system podciśnienia, usuwa tłuszcz z komórek i przemieszcza go w kierunku układu limfatycznego. Dzięki możliwości zastosowaniu kilku technologii i metod walki z tkanką tłuszczową Modell jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko wejść w mniejszy rozmiar ubrań, np. przed wielkim wyjściem lub wakacjami w ciepłych krajach.

Noworoczne postanowienie: synergia i konsekwencja

– Poprzez same zabiegi albo dietę nie osiągniemy w pełni satysfakcjonujących i długotrwałych efektów. Dlatego najlepsza będzie synergia działania: dieta, ruch i zabiegi. A wszystkim paniom, które od początku stycznia obmyślają listę postanowień noworocznych, proponuję, żeby na pierwszej pozycji znalazła się konsekwencja. Dzięki temu efekty, po serii zabiegów, będą utrzymywać się przez długi czas – radzi Małgorzata Kowalewska z Looq Clinic.

Zobacz też: Kalendarz urodowy – jak planować zabiegi?

Źródło: materiały prasowe Vertigo/mn