Uszy elfa/fot. Fotolia fot. Fotolia

Chcę mieć uszy elfa!

Uszy szpiczaste niczym u elfa z powieści J.R.R. Tolkiena? Teraz to już nie tylko baśniowa rzeczywistość: Steve Haworth, amerykański artysta zajmujący się modyfikacjami ciała, ma w swojej ofercie zabieg modelowania uszu, które formuje na wzór elfich. Ile kosztuje taki zabieg i na czym polega?
Marta Słupska / 30.01.2012 14:47
Uszy elfa/fot. Fotolia fot. Fotolia

Szpiczaste uszy – nowy trend

Rozdzielanie języka, tunele w uszach, tatuaże, kolczyki, skaryfikacja – sposobów modyfikacji ciała jest wiele. Wciąż jednak powstają nowe, nieraz dość dziwaczne i szokujące.

Zabieg modelowania uszu jest metodą stosunkowo nową, ale już budzi duże zainteresowanie. Steve Haworth, artysta z Arizony zajmujący się modyfikacjami ciała, oferuje go w swoim salonie.

Zobacz też: Implanty podskórne - zmień kształt ciała

Na czym polega zabieg?

Sam zabieg modelowania uszu jest dość prosty: polega na przecięciu chrząstki ucha u góry, a następnie zszycie jej w szpiczastym kształcie. Wszystko trwa 20 minut. Niestety, jeśli się rozmyślimy, powrót do normalnego wyglądu ucha może być niemożliwy. Co więcej, zabieg nie jest przeprowadzany pod narkozą.

Lekarze zwracają uwagę na ryzyko trwałej deformacji ucha oraz infekcji, które może wdać się w trakcie zabiegu.

Ryzyko, jakie wiąże się z zabiegiem, nie odstrasza jednak pasjonatów elfich uszu, którzy podkreślają, że taka modyfikacja pasuje do ich osobowości.

Ile to kosztuje?

Zabieg modelowania ucha to koszt rzędu 600 dolarów.

Zobacz też: Skaryfikacja - blizny z wyboru