POLECAMY

Cellulit – zmartwienie kobiet

Wbrew powszechnej opinii cellulit nie dotyczy wyłącznie kobiet o rubensowskich kształtach. Jest on efektem gromadzenia się w tkance podskórnej powiększonych komórek tłuszczowych, dlatego nie jest zależny od sylwetki i zawartości tłuszczu w organizmie.
Cellulit – zmartwienie kobiet

Problemem wielu kobiet jest cellulit. Tzw. skórki pomarańczowej można się pozbyć stosując jednocześnie kilka zabiegów kosmetycznych: balsamy, masaże, dietę i ruch.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit pojawia się wtedy, kiedy ilość energii dostarczanej wraz z pożywieniem jest większa niż „energetyczny wydatek”. Powiększone komórki doprowadzają do odkształcania się napinających skórę włókien, dlatego na jej powierzchni pojawiają się nierówności.

Zobacz też: Specjalne formy masażu

Co pomaga zwalczać cellulit?

Trzy czynniki: spalanie tłuszczu, jego usuwanie i wzmacnianie skóry, na które należy zwrócić szczególną uwagę, pomogą pozbyć się problemu.
Połączenie zatem kilku wspomnianych wyżej środków przyniesie oczekiwany efekt. Kosmetyki przyspieszą spalanie tłuszczu, masaż przyczyni się do ujędrnienia skóry, a chłodne prysznice poprawią krążenie.

Dobroczynny masaż

Energiczny masaż rozbija połączone ze sobą komórki tłuszczowe (adypocyty) i skutecznie pobudza skórę do pracy. Warto poświęcić więc codziennie około 3 minut na ten prosty zabieg.

Tabletki antycellulitowe

Innym sposobem na zwalczanie tego mankamentu skóry jest stosowanie tabletek antycellulitowych. Ich zaletę stanowi fakt, że docierają do najgłębszych warstw skóry. Regularne stosowanie farmaceutyku spowoduje, że cellulit stopniowo się zmniejszy. Ciało stanie się jędrniejsze, ponieważ zmniejszy się jednocześnie obrzęk w okolicach występowania „pomarańczowej skórki”.

Zobacz też: Dobroczynne działanie ziół – vademecum

Domowe sposoby

Na usunięcie cellulitu można również zastosować sporządzony domowym sposobem kosmetyk. W tym celu należy garść świeżych liści bluszczu (może być doniczkowy) zalać ¾ szklanki oliwy z oliwek. Odstawić w ciemne miejsce na dwa tygodnie. Potem przecedzić przez gazę i dodać cztery krople rozmarynowego olejku. Wcierać po kąpieli codzienne przez dwa tygodnie i pozostawić do wchłonięcia.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)