POLECAMY

Cellulit - skórka pomarańczowa

Cellulit jest dziś przykrą dolegliwością prawie 80% kobiet! Wbrew powszechnej opinii nie dotyczy on tylko osób otyłych, bardzo często tzw. skórka pomarańczowa występuje u szczupłych pań.
Cellulit jest dziś przykrą dolegliwością prawie 80% kobiet! Wbrew powszechnej opinii nie dotyczy on tylko osób otyłych, bardzo często tzw. skórka pomarańczowa występuje u szczupłych pań.

Cellulit w zależności od stopnia zaawansowania, przybiera postać nieznacznych bruzd po ujęciu fałdu skóry, grudek i drobnych guzków w obrębię tkanki tłuszczowej podczas napinania mięśni, a w najwyższym stadium, występują one również w stanie spoczynku mięśni. Zdarza się, że daleko posunięty cellulit daje dolegliwości bólowe. Skórka pomarańczowa najczęściej pojawia się na biodrach, pośladkach, udach i kolanach a także na brzuchu i na ramionach. Do tworzenia się cellulitu przyczynia się wiele czynników, ale najogólniej można powiedzieć, że przyczyną jego powstawania jest niekorzystny tryb naszego życia. Jesteśmy mało aktywni fizycznie, wiele godzin w ciągu dnia spędzamy siedząc a w naszej diecie jest coraz więcej przetworzonych produktów. Ponadto zaburzenia gospodarki hormonalnej naszego organizmu, zaburzenia mikrokrążenia a także pracy układu limfatycznego prowadzą do pojawienia się cellulitu. Można powiedzieć, że jest on chorobą metaboliczną, która objawia się przerostem komórek tłuszczowych - adypocytów, na skutek przewagi procesu syntezy kwasów tłuszczowych nad procesem ich rozkładu - lipolizą. Dlaczego cellulit jest problemem kobiet? Jest to wynikiem innego układu włókien kolagenu i elastyny, u mężczyzn włókna te układają się jak siateczka i mocno podtrzymują komórki tłuszczowe oraz naczynia krwionośne. Natomiast u kobiet kolagen i elastyna układają się równolegle, dzięki czemu tkanka łączna jest bardziej elastyczna, co jest niezbędne podczas ciąży. Poza tym, organizm kobiety potrzebuje rezerw energii w postaci tłuszczu aby przygotować się do okresu ciąży Prawidłowo funkcjonujący organizm, powinien w naturalny sposób tez zapas „spalić" podczas karmienia piersią , wystarczy jednak, że zadziała jeden z czynników zaburzających metabolizm i pojawi się problem cellulitu. Walkę z cellulitem najlepiej rozpocząć z kilku stron jednocześnie: oczyszczając organizm z toksyn i usprawniając procesy metaboliczne, pielęgnując skórę odpowiednimi kosmetykami, zabiegami kosmetycznymi takimi jak: drenaż limfatyczny, masaż aparatem podciśnieniowym, zabiegi Guam, mezoterapia, czy ozonoterapia. Nie można jednak zapomnieć o kontrolowaniu wagi ciała, ćwiczeniach fizycznych czy chociażby o spacerach. Należy także unikać w miarę możliwości długotrwałego przebywania w jednej pozycji, szczególnie siedzącej a także chodzenia w butach na wysokich obcasach, gorących kąpieli i częstego opalania się. Dla niecierpliwych czy niezdyscyplinowanych pozostaje bardzo radykalne rozwiązanie czyli liposukcja. Specjaliści chirurgii plastycznej przyznają jednak, że nawet zabieg odsysania tkanki tłuszczowej nie pomoże nam całkowicie pozbyć się cellulitu. Najlepiej po prostu prowadzić higieniczny tryb życia, zdrowo się odżywiać i uprawiać sport a doustne preparaty i kosmetyki traktować jako uzupełnienie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)