POLECAMY

Cellulit i nierówności - jak się ich pozbyć?

Jak zwalczyć cellulit i nierówności? Nie opracowano jeszcze jednego, skutecznego sposobu w walce z cellulitem. Mimo to można się go pozbyć łącząc kilka metod, które samodzielnie nie dają tak dobrego efektu. Jakie to metody?
Cellulit i nierówności - jak się ich pozbyć?

Cellulit to choroba cywilizacyjna, wieloczynnikowa. Coraz częściej obserwujemy ten problem nawet u młodych i szczupłych kobiet. Medycyna i kosmetyka estetyczna od wielu lat szukają idealnego rozwiązania, ale nie jest to proste. Kluczem do sukcesu jest oczywiście wielokierunkowe podejście do leczenia czyli zastosowanie odpowiedniej diety, aktywności fizycznej, suplementów diety i zabiegów kosmetycznych czy medycznych.

Nowa metoda leczenia cellulitu

Krakowscy specjaliści opracowali pewien system leczenia, który kilkakrotnie zwiększa skuteczność redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Składa się na niego głęboka mezoterapia najnowszym preparatem, dzięki któremu „rozpuszczana” jest tkanka tłuszczowa oraz płytka mezoterapia specjalistycznym preparatem odnawiającym, kluczowe dla leczenia cellulitu, mikro-krążenie w tkance tłuszczowej. Całość systemu leczenia uzupełniają suplementy diety (preparat doustny) oraz seria masaży bańką chińską.

Zobacz także: Ćwiczenia na cellulit

Jak mówią same lekarki, które wielokrotnie korzystały z masaży próżniowych, np. endermologii, tradycyjny masaż bańką chińską przynosi wielokrotnie lepsze rezultaty. Jest trudniejszy technicznie dla samego wykonującego zabieg i z tegoż właśnie powodu został zastąpiony przeróżnymi urządzeniami. Nie można jednak zaprzeczyć, że terapia próżniowa bańką chińską jest precyzyjniejsza i niewspółmiernie skuteczniej pobudza krążenie i odprowadzanie toksyn, które z takim „upodobaniem” zalegają właśnie w tkance tłuszczowej, powodując jej deformację i utrudniając spalenie jej nadmiaru. Ta technika to połączenie osiągnięć medycyny zachodniej z tradycyjnymi metodami wschodu!

Łącząc natomiast dwa rodzaje mezoterapii: Recital Celluform i włoski specyfik podawany tuż pod powierzchnię skóry oraz stosując preparat doustny równoważący gospodarkę kwasowo-zasadową ustroju, uzyskano poprawę struktury skóry, która do tej pory była jedynie marzeniem wielu z nas. 

Zobacz także: Dieta a cellulit

Jak wykazały badania, podczas podawania preparatów do lipoterapii (lipolizy), czyli specyfików rozpuszczających tkankę tłuszczową, podawanych drogą bezpośrednich wkłuć – równowaga kwasowo-zasadowa całego organizmu zostaje naruszona, co wpływa niekorzystnie na sam proces leczenia. Tego właśnie unikają krakowscy lekarze, podając specjalny doustny preparat.

Leczenie cellulitu jest trudne i wymagające nakładu czasu, ale z pomocą powyższych technik, skuteczne. Każdy pacjent poddawany jest indywidualnej konsultacji, kierowany w razie potrzeby na bardziej szczegółowe badania czego konsekwencją jest bardziej celowe leczenie.

Źródło: medyczne-fbi.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (21)
/3 lata temu
Na pewno ćwiczenia plus picie dużej ilości wody, unikanie tłuszczów i niezdrowych cukrów no i masaże. Fajną szczotkę do masażu nóg znalazłam w ofercie sklepu e-phytavie. Gąbka do masażu też będzie dobrą opcją żeby walczyć z cellulitem podczas kąpieli sprawdź tutaj http://e-phytavie.pl/myjki-gabki-do-kapieli-akcesoria
/3 lata temu
Najlepiej wybrać się do dobrego specjalisty, który udzieli profesjonalnej porady i ustali odpowiednią do zaawansowania cellulitu kurację. Myślę, że warto rozejrzeć się w okolicach swojego miejsca zamieszkania za dobrą kliniką z wykwalifikowanym personelem, poprzeglądać blogi eksperckie i poczytać fora internetowe. Może popytać koleżanek, które też mają problem z cellulitem. Ja akurat zdecydowałam się na karboksyterapię. Po serii siedmiu zabiegów w Medycynie Młodości w Warszawie, mój cellulit niemal zupełnie zniknął. Czeka mnie jeszcze trzy spotkania, po których, jak zapewniają lekarze, będę miała problem z głowy:)
/3 lata temu
Słodycze to jeszcze nikomu nie pomogły w walce z cellulitem. Pijcie dużo wody i wspomagajcie się dobrymi kosmetykami, takimi jak Royal Collagen http://bioage.pl/ Stoi bardzo wysoko w rankingu kosmetyków, które radzą sobie z tego typu niedoskonałościami.
POKAŻ KOMENTARZE (18)