POLECAMY

Brązowe piękne ciało

Pragniesz nadać swojemu ciału piękny, brązowy kolor? Chcesz cieszyć się opalenizną nie tylko w okresie wiosenno-letnim, lecz przez cały rok? Podpowiemy z czego możesz skorzystać, aby nadać skórze upragniony koloryt.
Brązowe piękne ciało

Z wizytą w solarium

Najpopularniejszą metodą, prowadzącą do uzyskania brązowego ciała, jest skorzystanie z solarium. Koszty takiej wizyty nie są drogie i wahają się w granicach ok. 1 zł za 1 minutę korzystania z urządzenia. W ramach tej metody wykorzystywane są specjalne lampy emitujące promienie UV, podobne do tych, których działaniu poddajemy się spędzając letni dzień, na zażywaniu „kąpieli słonecznej”.

Długość pozostawania w solarium dawkuje się w zależności od fototypu skóry (opalamy się łatwo, jesteśmy wrażliwi na promieniowanie UV, ciężko jest nam uzyskać opaleniznę), wcześniejszego opalania z wykorzystaniem tej metody (czy jest to nasza pierwsza wizyta, czy też kolejna). Jedna sesja zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu minut. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z solarium, polecane jest jak najkrótsze w nim przebywanie, co ma na celu zniwelowanie ryzyka oparzeń.

Polecamy: Jak bezpiecznie się opalać?

Obecnie coraz mocniej manifestowana jest niechęć do solariów, co ich przeciwnicy tłumaczą zwiększonym ryzykiem wystąpienia nowotworów skóry oraz przyspieszonym procesem starzenia się skóry.

Brąz z tubki

Jeśli możliwości finansowe nie pozwalają nam na wyjazd w tropikalne rejony, a jednocześnie nie chcemy korzystać z solarium – możemy pozwolić sobie na opaleniznę z tubki, czyli inaczej skorzystanie z kosmetyków dających efekt brązujący. Preparaty takie działają zazwyczaj stopniowo i łagodnie, nie musimy się więc obawiać, iż po jednorazowej aplikacji możliwe będzie uznanie nas za mieszkańców Afryki. Kosmetyki takie są bezpieczne i przede wszystkim nie zwiększają ryzyka wystąpienia chorób, które często towarzyszą korzystaniu z solarium.

Opalanie natryskowe

W wielu salonach kosmetycznych możemy poddać się opalaniu natryskowemu. Zabieg taki często poprzedza się wykonaniem peelingu skóry (w celu wyrównania jej warstw, co ma zapobiec nierównomiernemu opaleniu). W jego ramach kosmetyczka aplikuje (w formie mgiełki) na ciało specjalny preparat brązujący. Mamy możliwość stopniowania koloru, który chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na lekkiej opaleniźnie, możemy taką uzyskać. Jeśli pragniemy mocno przybrązowionego ciała, również jest taka możliwość.

Przeczytaj też: Tanoreksja - uzależnienie od opalania

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)