POLECAMY

Cała prawda o botoksie!

W błyskawiczny sposób wygładza zmarszczki, a także zapobiega ich pogłębianiu, a nawet powstawaniu. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć o botoksie!
Cała prawda o botoksie! fot. FREE
W sprawie botoksu, czyli toksyny botulinowej lekarze są jednomyślni. W zakresie medycyny anti-aging nie ma nic, co mogłoby ją zastąpić. Jej walory nie kończą się bowiem na redukcji zmarszczek. "Podanie już niewielkich ilości preparatu potrafi sprawić, że twarz będzie wyglądała na wypoczętą i zrelaksowaną" – wyjaśnia dr Anna Piwek-Laskowska z Time Clinic.

Jeśli chcesz cieszyć się jak najdłużej młodym wyglądem, o zabiegach z wykorzystaniem botuliny warto pomyśleć wcześniej, zanim pojawią się głębokie zmarszczki. "Toksyna botulinowa poprzez złagodzenie mimiki może zapobiec powstawaniu zmarszczek albo pogłębieniu już istniejących" – dodaje dr Piwek-Laskowska.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Sam botoks należy do najlepiej przebadanych preparatów stosowanych w medycynie, a jego dawki stosowane w zakresie medycyny estetycznej są tak małe, że nie mają wpływu na organizm. Nie obawiaj się, że po zabiegu twoja twarz będzie sztuczna i pozbawiona mimiki. Teraz bowiem zabiegi wykonywane są dość często, nawet co 3 miesiące, przy użyciu minimalnej dawki preparatu, dzięki temu efekt jest naprawdę naturalny.

Przebieg zabiegu Zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań i trwa bardzo krótko. W zależności od ostrzykiwanego obszaru lekarz może wykonać od kilku do kilkunastu zastrzyków. Igła używana podczas iniekcji jest naprawdę cienka, a w związku z tym zabieg jest prawie bezbolesny. Jeśli jednak jesteś szczególnie wrażliwa na ukłucia, a ostrzykiwany obszar jest dość duży możesz poprosić o znieczulenie kremem Emla. ;

Po zabiegu Spokojnie możesz wrócić do codziennej aktywności. Jednak bezpośrednio po nim (przez ok. 3-4 godziny) nie kładź się i nie schylaj. Powstrzymaj się także od picia alkoholu, palenia papierosów, podróżowania samolotem i intensywnych treningów, bowiem może to zmienić dyfuzję preparatu (istnieje ryzyko, że trafi on w nieodpowiednie miejsce).

Efekt Pełne rezultaty zobaczysz po 4 do 14 dni. Po około 10 dniach od zabiegu warto zgłosić się do lekarza na wizytę kontrolną, podczas której oceni on jak działa preparat. To także czas na ewentualne korekty i dostrzyknięcia. Zaburzenie pracy mięśni mimicznych utrzymuje się zwykle od 3 do 6 miesięcy. Ich czynność powraca stopniowo, w miarę regeneracji zakończeń nerwowych.

Ilość preparatu podawanego podczas kolejnych kuracji może się zmieniać, zależy ona bowiem od siły działania mięśni (im słabiej się kurczą tym mniej preparatu). A odstępy między kolejnymi zabiegami mogą się wydłużać (gdy mięśnie mniej pracują, skóra nie marszczy się tak mocno, a w związku z tym dłużej jest gładka). Gdy zaprzestaniesz zabiegów, zmarszczki będą wydawać się płytsze, a skóra będzie się starzeć zgodnie z biologicznym wiekiem.

Uwaga: zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych, podczerwieni i elektrostymulacji, wykonywane w miejscu podania botuliny, przyspieszają degradację preparatu (skracają trwałość efektu).

Botox

Choć jest to nazwa handlowa preparatu wykorzystującego toksynę botulinową typu A, to często jest ona utożsamiana z odmładzającymi zabiegami wykorzystującymi podanie botuliny. Na rynku poza Botoxem są też inne preparaty wykorzystujące botulinę np. Azzalure lub BoConture, jednak jak na razie żaden z nich nie masz szans pobić popularności tego pierwszego, choć warto dodać, że mają one też nieco inne składy. Toksyna botulinowa typu A to neurotoksyna wytwarzana przez beztlenowe laseczki Clostridium botulinum. Działa miejscowo, powodując zaburzenie przekazywania impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (36)
/2 lata temu
Jestem bardzo zadowolona z zabiegu w Laguna Estetica w Gdyni. Efekt jest świetny, lekarze wiedzą co robią! Mogę ich w 100% polecić :)
/2 lata temu
Ja również gościłam w salonie Extravaganza Wyspa urody na ulicy Rudzkiej w W-wie i jestem zachwucona efektem zabiegu, a bałam sie przede wszystkim bólu i ewentualnych komplikacji.
/2 lata temu
Mnie zabieg w ogóle nie bolał, bardziej łaskotał. No i z efektów jestem mega zadowolona! Dr Sowa z salonu Extravaganza Wyspa Urody w Warszawie to świetny specjalista. Wszystko wygląda bardzo naturalnie i ceną tez byłam miło zaskoczona :)
POKAŻ KOMENTARZE (33)