POLECAMY

Botoks - sposób na nadmierną potliwość?

Co robić, gdy antyperspiranty nie działają? W jaki sposób botoks może pomóc w leczeniu nadmiernej potliwości? Jak długo utrzymują się efekty zastosowania botoksu przy nadpotliwości?

Nadmierna potliwość - zabieg z botoksem

Fot. Fotolia

Nadmierna potliwość - co robić, gdy antyperspiranty nie działają?

Lato dla osób z cierpiących na nadpotliwość oznacza jedno – dodatkowy stres i wstyd związany z pocącym się czołem, rękami, pachami czy plecami. Często z problemem tym nie radzą sobie ani antyperspiranty, ani specjalne żele pod prysznic powstrzymujące nadmierne pocenie się. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być zabiegi medycyny estetycznej, które w sposób trwały redukują nadpotliwość zarówno rąk, pleców, pach, jak i całego ciała.

Przyczyny nadmiernej potliwości:

  • nadreaktywność gruczołów potowych spowodowana stresem lub wysiłkiem fizycznym,
  • cukrzyca,
  • nadczynność tarczycy,
  • choroby nerek,
  • palenie papierosów,
  • noszenie ubrań nieprzepuszczających powietrza.

"Nieleczona nadpotliwość może doprowadzić do maceracji skóry – uszkodzenia wierzchnich warstw skóry, zmian troficznych np. przebarwień, ścieńczenia skóry i trudno wyleczanych wrzodów, a także wtórnych zakażeń skóry. Jest to więc problem nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim mogący mieć wpływ na zdrowie skóry" – przekonuje Anna Machnik, kosmetolog z Body Care Clinic w Katowicach.

Zobacz także: Blokery przeciw nadmiernemu poceniu - przegląd preparatów

Botoks - sposób na nadmierną potliwość

Tradycyjne leczenie nadmiernej potliwości bywa trudne i mało skuteczne. Przyjmowane doustnie leki a także preparaty działające miejscowo na skórę nie powstrzymują nadprodukcji potu. Rozwiązaniem może być wstrzyknięcie botoksu w newralgiczne miejsca.

Zabieg polega on na równomiernym ostrzykaniu w odstępach co 1 cm okolic pach, dłoni lub stóp toksyną botulinową typu A (botoksem). Preparat pozyskuje się z bakterii Clostridium botulinum. Botoks łączy się trwale z zakończeniami nerwowymi w miejscu podania hamując wydzielanie się potu, a dokładnie impuls wysyłany do mózgu.

Zabieg trwa od 15 do 20 minut, a efekt zaczyna być odczuwalny już po tygodniu. W jego efekcie wydzielanie potu zmniejsza się nawet o 80%. 

– "Zabieg jest prosty i nieinwazyjny, wykonuje się go w czasie jednej wizyty i w miejscowym znieczuleniu przy pomocy niewielkiej igły, którą lekarz nakłuwa skórę wprowadzając pod nią toksynę botulinową. Efekt kuracji utrzymuje się nawet do 9 miesięcy" – przekonuje Anna Machnik.

Źródło: Materiały prasowe Guarana PR

Zobacz także: 5 sposobów na walkę z nadmierną potliwością

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
wszyscy tak narzekają na botoks, że to jest ingerencja w organizm, a tu się okazuje, że faktycznie może pomóc! ja byłam jedynie raz w gabinecie, który prowadzi Szymon Hudyma (Warszawa) i mimo różnych opinii cieszę się, że się na taki zabieg zdecydowałam
/4 lata temu
★ Kto podglądał Twój profil? Ile czasu spędził na nim przeglądając Twoje fotki? Teraz to dziecinnie proste z najnowszą aplikacją do szpiegowania! Przekonaj się sam i zaskocz znajomych! ★ ► ►► facebook-szpieg.bo.pl ◄◄◄ ❤