POLECAMY

Body suit, czyli tatuaże członków Yakuzy

Yakuza – jedna z najgroźniejszych mafii na świecie. Jej członkowie niczego się nie obawiają i są zdolni do najgorszych zbrodni. Ich znakiem rozpoznawczym są eleganckie stroje oraz ciała pokryte bajecznie kolorowymi i misternie wykonanymi tatuażami. Jaką techniką wykonuje się body suit?
Body suit, czyli tatuaże członków Yakuzy fot. Fotolia

Garść faktów, czyli o obcinaniu palców

Pierwsi członkowie mafii Yakuza pojawiali się już XVIII wieku. Początkowo ich cel był bardzo szlachetny: chcieli chronić swojego terytorium oraz osób, które trudniły się taką samą profesją, jak oni, czyli handlem. Z upływem czasu zmieniały się priorytety tej organizacji. Mimo tego członkowie Yakuzy uznają siebie za spadkobierców spuścizny Samurajów...

Członków gangu obowiązuje bezwzględne przestrzeganie zasad, w tym zakaz wyjawiania komukolwiek informacji o Yakuzie, zakaz zbliżania się do kochanki lub żony innego członka mafii oraz wierność wobec szefa.

Awansowanie na bardziej szanowane, prestiżowe stanowisko w gangu możliwe jest podczas specjalnej uroczystości, kiedy to dana osoba składa przysięgę. Jej złamanie oraz pewne wykroczenia podlegają surowej karze, która na stałe wpisała się do tradycji japońskiej mafii i polega ona na obcięciu kawałka palca.

Działalność

Członkowie mafii zajmują się zastraszaniem, „likwidowaniem” osób, które nie spełniają ich oczekiwań lub zagrażają interesom. Często ofiarami morderstw Yakuzy zostają przypadkowi świadkowie wspomnianych zdarzeń.

Działalność finansowa gangu opiera się nie tylko na ściąganiu haraczy. Powstała grupa ich firm, które działają legalnie. Ważnym obszarem działania mafii jest też handel narkotykami. Roczne zyski Yakuzy szacuje się nawet w miliardach dolarów. Trudno jest podać dokładną liczę osób, które przynależą do gangu. Zdaniem niektórych znawców tej tematyki mogą to być nawet setki tysięcy osób.

Oddziały Yakuzy znajdują się również poza Japonią, m.in. na Filipinach, Hawajach i w Kalifornii, dzięki czemu łatwiej im handlować narkotykami. Swoich zwolenników szukają w różnych krajach, jak chociażby Pakistan, Iran, Kambodża czy Tajlandia.

Dobre imię za wszelką cenę

Yakuzi są przewrażliwieni na punkcie swojego wizerunku. Nie chcą, by ktokolwiek dowiedział się, jak wygląda życie w gangu, czym dokładnie się zajmują jego członkowie etc. Są gotowi na wszystko, by nie dopuścić do demaskatorskich publikacji. Ich dbanie o wizerunek opiera się także na finansowaniu książek lub filmów, które mają pokazać pozytywny wizerunek mafii.

Kto czym się zajmuje?

W świecie Yakuzy istnieje kilka sektorów, które prowadzą określoną działalność i mają swoją nazwę. Przykładowo:

  • sokaiya – ma utrzymać dyscyplinę, chociażby podczas spotkań akcjonariuszy czy spotkań biznesowych. Ich działalność polega na biciu, znęcaniu się nad osobą, która nie zgadza się z jakąś decyzją lub krytykuje politykę firmy;
  • jiageya – specjaliści od branży nieruchomości. Ich zadaniem jest zmuszanie właścicieli do sprzedaży swoich gruntów. Członkowie tej jednostki bili, łamali kości, pozorowali nieszczęśliwe wypadki losowe.

Zobacz też: Tatuaże gwiazd

Historia tatuażu Yakuzy

Każda osoba z gangu musi mieć malunek, który jest niczym oświadczenie jej przynależności. Oznacza także wyobcowanie ze społeczeństwa i m.in. z tego względu został wprowadzony. Zdaniem ekspertów tatuaż Yakuzy może być kontynuacją pewnego japońskiego zwyczaju, który był powszechnie stosowany w XVIII wieku. Wówczas tatuowano wszystkich więźniów opuszczających areszt. Byli oni zepchnięci na margines społeczeństwa, wyobcowani i łatwi do rozpoznania.

Tatuaż i strój

Członkowie Yakuzy nigdy nie ozdabiają twarzy oraz dłoni. Poza tym mogą tatuować całe ciała. Malunki wykonuje się tradycyjną metodą przy użyciu igły i młoteczka. Zabieg jest bardzo bolesny i wykonywany przez tatuatorów, których z pewnością można nazwać mistrzami w tej dziedzinie. Działają oni na wyłączność członków Yakuzy.

Większość osób w gangu posiada tatuaż na całym ciele – od stóp do szyi. Jego wykonanie zajmuje średnio sto godzin.

Tatuaże Yakuzy urzekają precyzją, misternym wykonaniem, kolorystyką. Malunki wyglądają jak obrazy. Motywem przewodnim zawsze jest któryś z żywiołów: ogień, woda czy wiatr. W nie wkomponowane są wizerunki zwierząt (najczęściej smoki, tygrysy, rajskie ptaki) i motywy roślinne (zazwyczaj kwiat lotosu, wiśni, irysy). Dodatkowo tatuaż wzbogacony jest o elementy krajobrazu, jak drzewa czy posągi. Można odnieść wrażenie, że taki tatuaż jest chaotyczny. Nic bardziej mylnego. Wszystko tworzy jedną, dokładnie przemyślaną całość.

Oprócz tatuaży charakterystyczny dla tego gangu jest strój. Są to dobre gatunkowo garnitury, czarne koszule. Yakuza ma być zadbany – w końcu jest biznesmenem.

Zobacz też: Tatuaż - jak to się robi?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Kiedyś oglądałam ciekawy film na ten temat :)