POLECAMY

Body modifications, czyli modyfikacje ciała

Modyfikacje ciała to rozmaite (nieraz fantazyjne) ingerencje w wygląd człowieka – począwszy od tuneli w uszach, przez skaryfikacje aż do wszczepiania implantów pod skórę i rozszczepiania języka. Czy modyfikacje mogą być niebezpieczne dla zdrowia?
Body modifications, czyli modyfikacje ciała

Sztuka czy oszpecanie?

Dla jednych są formą wyrażania siebie, dla innych oszpecaniem własnego ciała. Modyfikacje zyskują coraz większą popularność (również w Polsce), jednak wciąż wzbudzają kontrowersje. Czy cięcie własnego ciała, wszczepianie implantów pod skórę i przewiercanie kończyn wykraczają poza granice dobrego smaku? A może to tylko forma sztuki, wzbijanie się poza przeciętność, chęć wyróżniania się z tłumu?

Zobacz: Modyfikacje ciała - oszpecanie czy sztuka?

Przesada?

No dobrze, wprawdzie tunele w uszach nie są już dla większości z nas niczym nowym, to jednak niektóre modyfikacje ciała wykraczają poza ogólnie przyjęte normy przeciętnego wyglądu. O czym mowa? O wyjątkowych ingerencjach w ludzki wygląd: człowieku-jaszczurce, człowieku-kocie, kobiecie z 2500 kolczykami lub popularnym od niedawna Zombie boy'u.

Zobacz: Czym są ekstremalne modyfikacje ciała?

Zagrożenie

Coraz więcej osób na świecie decyduje się na tatuaż, piercing lub inną formę modyfikacji ciała. Czy tego typu działania zawsze są bezpieczne dla zdrowia? Jakie powikłania mogą grozić osobom chcącym zmienić wygląd swojego ciała? Kiedy modyfikacje ciała zagrażają życiu?

Zobacz: Kiedy modyfikacje ciała zagrażają życiu?

Implanty na ciele

Wszczepiane pod skórę implanty sprawiają, że możemy zmienić kształt własnego ciała: stworzyć rogi na czole, wypustki na ręku czy wystające krążki na nogach. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia i... dbałość o bezpieczeństwo. Czy implanty podskórne mogą zagrażać naszemu zdrowiu? Z czego są wykonane?

Zobacz: Implanty podskórne - zmień kształt ciała

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)