Banany - Dominika Figurska poleca

Energia i siła potrzebne są aktywnym, zajętym kobietom, które chcą dbać o zdrową dietę i być piękne, ale nie mają czasu na zjedzenie czegoś pożywnego w ciągu dnia. Do takich osób należy Dominika Figurska. "Wystarczy kilka minut i banan, który jest czymś więcej niż tylko owocem - to także „poprawiacz” nastroju i … kosmetyk!”– przekonuje aktorka.
/ 20.09.2006 09:26
dominika figurskaEnergia i siła potrzebne są aktywnym, zajętym kobietom, które chcą dbać o zdrową dietę i być piękne, ale nie mają czasu na zjedzenie czegoś pożywnego w ciągu dnia.
Do takich osób należy Dominika Figurska. Mimo zawodowych i prywatnych obowiązków udaje się jej być w świetnej formie przez cały rok. „Nawet jeśli jesteś zajęta, troska o samą siebie nie musi spadać gdzieś na dalszy plan” – przekonuje aktorka. „Wystarczy kilka minut i banan, który jest czymś więcej niż tylko owocem - to także „poprawiacz” nastroju i … kosmetyk!”
Wszystkie owoce dobrze robią zdrowiu i urodzie, dlatego Dominika stara się zawsze mieć jakiś przy sobie. Najchętniej wybiera banany Chiquita. Stosuje je w codziennej diecie – jeśli nie na śniadanie to jako pożywny lunch w skórce. Ale to nie wszystko. Spośród owoców, do wszelkich zabiegów kosmetycznych, zarówno dla twarzy jak i ciała bardzo dobre są banany. Zawarte w nich składniki mają właściwości pozytywnie wpływające na skórę - zmiękczają, odświeżają i oczyszczają ją, łagodząc jednocześnie podrażnienia.
Banany są skutecznym i niedrogim pomysłem na przygotowanie domowych maseczek upiększających. W dobie coraz droższych preparatów kosmetycznych, domowa maseczka jest przyjemnym sposobem na poprawę urody i samopoczucia.
dominika figurska bananyMaseczki na bazie bananów przyrządzisz szybko i łatwo. Wybierz jedną i zaaplikuj, a sama się przekonasz. Maseczka na bazie bananów odświeży cerę i poprawi humor. Dominika Figurska poleca dwie maseczki:
Maseczka z banana i śmietanki
Rozgniatamy widelcem połowę banana i mieszamy ze słodką śmietanką. Możesz także dodać kilka kropel soku z cytryny. Nałóż maseczkę na twarz, szyję i dekolt. Aby papka lepiej przylegała do skóry przykryj ją wilgotną gazą. Po 15 minutach zmyj ciepłą wodą. Ta najprostsza domowa maseczka doskonale zmiękcza suchą i łuszczącą się skórę i ujędrnia ją, poprawia elastyczność i odświeża. Maseczkę można także zaaplikować na dłonie, a nawet łokcie i kolana.
Maseczka odżywcza z banana i oleju z pestek winogron
Rozcieramy banana z łyżeczką oleju z pestek winogron. Nakładamy na twarz i szyję na około 20 minut. Zmywamy letnią wodą. Maseczka rewelacyjnie odżywia skórę i poprawia jej koloryt, a olej z pestek winogron jest doskonałym źródłem witaminy E. Jeśli nie masz oleju z pestek winogron możesz użyć z powodzeniem oliwy z oliwek.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)