Bądź piękna z jagodami

Okazuje się, że nie tylko pierogi z jagodami są błogosławieństwem lata – na surowo te czarne owoce są bowiem eliksirem urody i młodości.

Okazuje się, że nie tylko pierogi z jagodami są błogosławieństwem lata – na surowo te czarne owoce są bowiem eliksirem urody i młodości.

Bądź piękna z jagodami

depositphotos.com

Jagody zajmują pierwszą pozycję w rankingu owoców i warzyw o najwyższej zawartości antyoksydantów sporządzonym przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Co to oznacza? Nie ma drugiego tak odmładzającego pokarmu na świecie!

Kieliszek codziennie!
Jak z czerwonym winem, tak i z jagodami, najlepiej byłoby się więc zaprzyjaźnić na porządku dziennym. Antyoksydanty działają bowiem wiążąc w ciele wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się, powstawania zmarszczek, utraty jędrności skóry a także niszczenie komórek. Regularne spożywanie czarnych słodkich owoców w odpowiedniej ilości mogłoby więc naprawdę skutecznie powstrzymać wskazówki zegara. I choć sezon na jagody jest co prawda krótki, warto wiedzieć, że proces mrożenia antyulteniaczom nie szkodzi!

Ale to nie wszystko…
Właściwości pro-urodowe jagód na powstrzymywaniu upływu czasu się jednak nie kończą. Kobiety z wrażliwą skórą a zwłaszcza trądzikiem różowatym mogą skorzystać na innym dobrodziejstwie jagód a mianowicie wpływie na kurczliwość naczyń. Witamina C obecna w tych owocach dodatkowo wzmacnia ściany naczynek zapobiegając pajączkom i sińcom.

Ponadto jagody bogate są w witaminę A, E, ryboflawinę oraz mangan. Dzięki temu oddziałują na skórę również w sposób normalizując, pomagając pozbyć się problem z przetłuszczaniem i łagodząc tym samym zmiany trądzikowe.

Błonnik zawarty w jagodach ma wysoką wartość dietetyczną i pomaga ciału pozbyć się toksyn, co w pośredni sposób również wpływa na kondycję naszej skóry.

Jagodowa maseczka
I choć największe korzyści jagody dają od wewnątrz, nie ma powodu, dla którego by nie wykorzystać ich magii również od zewnątrz. Maseczka jagodowa nadaje się do wszystkich typów skóry i ma wysoce nawilżający, wygładzający efekt.

Składniki: ¼ szkl jagód (mogą być rozmrożone, 1 łyżka miodu, 1 łyżka oliwy z oliwek, sok z połowy cytryny
Zmiksować wszystkie składniki na gładką masę i nałożyć na 10 minut na twarz pomijając okolice oczu. Zmyć ciepłą wodą.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)