aromaterapia, teraupetyczne działanie aromaterapii, rodzaje aromaterapii fot. Panthermedia

Aromaterapia - sposób na przetrwanie zimy

Gdy podczas pochmurnych, krótkich dni dopadnie cię chandra, sięgnij po olejki eteryczne. Rozproszą złe myśli, przywrócą utraconą energię i zadbają o skórę.
/ 11.01.2012 18:16
aromaterapia, teraupetyczne działanie aromaterapii, rodzaje aromaterapii fot. Panthermedia
Olejki eteryczne mają różne właściwości terapeutyczne, m.in.: poprawiają krążenie krwi, eliminują toksyny, relaksują czy dodają energii. Otrzymuje się je z drzew, krzewów i kwiatów. Do organizmu przenikają przez skórę i drogi oddechowe.

Seans kąpielowy
Kąpiel taka powinna trwać 20–30 min, lecz zanim w niej się zanurzysz, umyj się pod prysznicem. Potem wlej do wypełnionej wodą wanny 45–55 kropli odpowiednich olejków (propozycje mieszanek poniżej).
Eksplozja energii  – mieszanka dodająca wigoru: 30 kropli olejku pomarańczowego, 20 grejpfrutowego i 5 imbirowego.
Niebiańskie ukojenie  – mieszanka odstresowująca: 30 kropli olejku cytynowego i 15 kropli lawendowego.

Masaż dla ciała i duszy
Zabieg ten ma działanie relaksujące, pomaga w uwolnieniu się od nadmiernego napięcia mięśni, poprawia krążenie i samopoczucie. Możesz go sobie zafundować we własnym domu. Poproś tylko o pomoc partnera lub przyjaciółkę. Uważnie dobierz olejki, bo jeśli ich zapach będzie dla ciebie nieprzyjemny, ciało stanie się napięte i trudno ci się będzie zrelaksować.
Olejek przeznaczony do masażu rozcieńcz, bo może podrażnić skórę. W tym celu użyj oleju z pestek winogron (do tłustej cery) lub oliwy z oliwek (do każdej cery). Idealne proporcje to 3 krople olejku eterycznego na łyżeczkę oleju.
Propozycje mieszanek:
Narodziny dobrego nastroju  – mieszanka na zimowe przygnębienie: po 1 kropli olejku neroli i róży, 3 krople olejku sandałowego.
Sekret przodownika pracy  – mieszanka na koncentrację, wystarczy masaż karku: 3 krople olejku rozmarynowego i 2 krople olejku cytrynowego.

Jakie kosmetyki polecasz do zimowej pielęgnacji? Pytaj i radź na uroda.pl>>>