POLECAMY

Aromaterapia - sposób na przetrwanie zimy

Gdy podczas pochmurnych, krótkich dni dopadnie cię chandra, sięgnij po olejki eteryczne. Rozproszą złe myśli, przywrócą utraconą energię i zadbają o skórę.
Aromaterapia - sposób na przetrwanie zimy fot. Panthermedia
Olejki eteryczne mają różne właściwości terapeutyczne, m.in.: poprawiają krążenie krwi, eliminują toksyny, relaksują czy dodają energii. Otrzymuje się je z drzew, krzewów i kwiatów. Do organizmu przenikają przez skórę i drogi oddechowe.

Seans kąpielowy
Kąpiel taka powinna trwać 20–30 min, lecz zanim w niej się zanurzysz, umyj się pod prysznicem. Potem wlej do wypełnionej wodą wanny 45–55 kropli odpowiednich olejków (propozycje mieszanek poniżej).
Eksplozja energii  – mieszanka dodająca wigoru: 30 kropli olejku pomarańczowego, 20 grejpfrutowego i 5 imbirowego.
Niebiańskie ukojenie  – mieszanka odstresowująca: 30 kropli olejku cytynowego i 15 kropli lawendowego.

Masaż dla ciała i duszy
Zabieg ten ma działanie relaksujące, pomaga w uwolnieniu się od nadmiernego napięcia mięśni, poprawia krążenie i samopoczucie. Możesz go sobie zafundować we własnym domu. Poproś tylko o pomoc partnera lub przyjaciółkę. Uważnie dobierz olejki, bo jeśli ich zapach będzie dla ciebie nieprzyjemny, ciało stanie się napięte i trudno ci się będzie zrelaksować.
Olejek przeznaczony do masażu rozcieńcz, bo może podrażnić skórę. W tym celu użyj oleju z pestek winogron (do tłustej cery) lub oliwy z oliwek (do każdej cery). Idealne proporcje to 3 krople olejku eterycznego na łyżeczkę oleju.
Propozycje mieszanek:
Narodziny dobrego nastroju  – mieszanka na zimowe przygnębienie: po 1 kropli olejku neroli i róży, 3 krople olejku sandałowego.
Sekret przodownika pracy  – mieszanka na koncentrację, wystarczy masaż karku: 3 krople olejku rozmarynowego i 2 krople olejku cytrynowego.

Jakie kosmetyki polecasz do zimowej pielęgnacji? Pytaj i radź na uroda.pl>>>
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
oj na pewno to jest dobry sposób na relaks, podobnie jak wyjazd do spa, ja bardzo lubię Good Time day spa, zawsze u nich czuję się bardzo dobrze, zabiegi na ciało, spokojna muzyka w tle i się o wszystkim zapomina.
/4 lata temu
dla mnie najlepszym sposobem na jesienna chandrę jest wyjazd do spa, jak mnie dopada zły nastrój to szukam jakiegoś urokliwego miejsca, teraz mam zamiar się wybrać do Gdańska do Dworu Oliwskiego, cisza spokój doskonały pomysł, żeby się zrelaksować
/5 lat temu
czekam na artykuł o winoterapii :) w głęboczku można skorzystać z zabiegów tego typu, to jakaś nowinka jest, nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, czy ktoś już próbował?