Abdominoplastyka, czyli chirurgia plastyczna brzucha

Czy wiesz, na czym polega abdominoplastyka? Dla kogo jest przeznaczona? Kiedy wykonanie tego zabiegu jest zupełnie niewskazane, a kiedy wręcz przeciwnie? O czym należy pamiętać, gdy decydujemy się na taki zabieg chirurgiczny?
Abdominoplastyka, czyli chirurgia plastyczna brzucha

Na czym polega?

Abdominoplastyka to inaczej chirurgia plastyczna brzucha. Zazwyczaj zabieg operacyjny polega na usunięciu nadmiernej ilości skóry oraz tłuszczu z podbrzusza lub śródbrzusza oraz „poprawieniu” mięsni brzucha.

Dla kogo?

Największą korzyść z przeprowadzenia takiego zabiegu odniosą osoby posiadające nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzonej w obrębie obwisłej skóry brzucha. Nadmiar, który nie daje się zredukować mimo stosowanych ćwiczeń i diet, może zostać zakwalifikowany w czasie zabiegu. Abdominoplastyka może też pomóc w przypadku śladów po przebytych ciążach, kiedy skóra brzucha jest mocno obwisła.

Zobacz też: Powiększanie ust - całuśne spełnienie marzeń

Przeciwwskazania

Abdominoplastyce nie powinny się poddawać kobiety, które panują w przyszłości zajść w ciążę. Przeciwwskazaniami do operacji są również choroby układu krążenia bądź oddychania, żylaki lub przebyta zakrzepica żylna. Wykluczają ją zaś zaburzenia krzepnięcia oraz problemy hormonalne. Przeciwwskazaniem jest również nadmierna otyłość. Do zabiegu należy przystąpić zdrowym, bez przeziębienia, opryszczki. W razie potrzeby zaleca się przed nim wykonanie dodatkowych badań.

Zamiast odchudzania?

Nie można traktować tego zabiegu jako alternatywy dla odchudzania, raczej pomoc w przypadku, gdy odchudzanie albo nie przynosi efektów, albo zostawia nieestetyczne zmiany. Abdominoplastykę warto zastosować wtedy, gdy mniej inwazyjne metody (jak np. liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu) nie pomagają.

Jak wygląda zabieg?

Jest wykonywany w znieczuleniu przewodowym – zewnątrzoponowym lub dolędźwiowym, pod nadzorem anestezjologa – lub ogólnym. Trwa ok. 2–2,5 godziny.

Po zabiegu

Przez kilka pierwszych dni brzuch jest zabandażowany, trzeba też zażywać środki przeciwbólowe. Ponadto przez 10 dni po zabiegu trzeba unikać prostowania się, a także przemęczanie mięśni brzucha. Ważne jest też przestrzeganie odpowiedniej diety, co jest związane m.in. ze zmianą położenia jelit.

Zobacz też: dział Chirurgia plastyczna

Ile kosztuje?

W zależności od kliniki, w której poddajemy się zabiegowi, cena wynosi od ok. 4000 zł do 13000 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
osobiście zbieram pieniążki na ten zabieg dośc długo. Ale warto było. Operowała mnie dr Dorota Żukowska w klinice Dermed w Łodzi. Warto kochanie panie. Miałam strasznie obwisły brzuch po 3 ciążach, wiszącą skórę. Teraz mam w końcu płaski, jędrny brzuch, Warto było pocierpieć dla takiego efektu
/3 lata temu
ja bylam u knakiewicza, jest to lekarz bardzo dobry, zreszta wystarczy poczytac o nim i popytac osoby które u niego cos robily, jedna moja kolezanka chodzi do niego od 2 lat na rozne zabiegi i jest zachwycona, osobiście u niego nie bylam, ale rozwazam pojscie
/4 lata temu
Ja planuję iśc na taki zabieg, zastanawiam się nad dr Knakiewiczem, Ktoś może u niego robił jakiś zabieg? w sumie tam jest kilku lekarzyu stąd moje pytanie.
POKAŻ KOMENTARZE (1)