7 błędów w pielęgnacji urody

Zobacz, czy nie należysz do głównych grzeszniczek przeciwko swojemu ciału i włosom. Podpowiadamy jak zmienić niszczące nawyki…

Zobacz, czy nie należysz do głównych grzeszniczek przeciwko swojemu ciału i włosom. Podpowiadamy jak zmienić niszczące nawyki…

1. Myjesz włosy zbyt często i mocno. W efekcie są wysuszone, osłabione, słabo się układają i przypominają raczej pierze niż fryzurę. Trudno się dziwić skoro regularnie pozbawiasz włosy ich ochronnej, naturalnej warstwy łoju i przy każdym myciu niszczysz dalej strukturę. Idealnie byłoby gdybyś przywykła do mycia włosów co drugi dzień – mało które się tak przetłuszczają aby codzienne używanie szampony było rzeczywiście niezbędne. Preparaty myjące możesz też zmienić na bardziej delikatne – zapomnij o szamponach oczyszczających i postaw raczej na ziołowe.

 

7 błędów w pielęgnacji urody

depositphotos.com

2. Zawsze nakładasz odżywkę ale twoje włosy są raczej oklapnięte i nie przypominają sprężystych kosmyków z reklamy. To wszystko dlatego, że nakładasz odżywkę aż po nasadę włosów, gdzie nie powinny one być wcale miękkie, a wręcz przeciwnie. Preparaty odżywcze takie jak odżywka czy balsam nakładamy zaczynając min. 5-7 cm od korzenia włosów i szczególną uwagę zwracamy na końce. Jeśli twoje włosy z natury się przetłuszczają odżywkę stosuj tylko na zniszczone końcówki.

 

3. Chcesz mieć gładkie proste włosy, więc je prostujesz żelazkiem. Niestety, efekt jest mizerny bo włosy się puszą. Tutaj są dwie możliwości. Albo prostujesz włosy za wcześnie, gdy są one jeszcze wilgotne, albo zapominasz o użyciu preparatu chroniącego włosy przed wysoką temperaturę. Zarówno dla suszarek jaki i lokówek oraz prostownic taki anty-termiczny kosmetyk jest koniecznością.

 

4. Masz cerę problemową, ale z każdym pryszczem próbujesz od razu wygrać. Niestety, twarz wygląda coraz gorzej. Nadgorliwość to w przypadku trądziku grzech równie ważny jak niedbałość. Nie tylko bowiem wyciskanie, ale także zbyt intensywne i częste smarowanie zmian preparatami przeciwbakteryjnymi prowadzi do zaczerwienień, nadwrażliwości a nawet powstawania blizn na skórze. Bądź bardziej cierpliwa – nakładaj preparat oszczędnie rano i wieczorem i czekaj…

 

7 błędów w pielęgnacji urody

depositphotos.com

5. Podkład nakładasz wyłącznie na twarz. Zaniedbywanie szyi to jeden z największych grzechów kobiet. Nie dość, że zapominamy o aplikacji kremów przeciwzmarszczkowych i nawilżających, hodując już w młody wieku zmarszczki i bruzdy na szyi, to jeszcze fundujemy sobie prawdziwą linię graniczną między twarzą a szyją ograniczając nakładanie podkładu tylko do żuchwy. Nawet jeśli nie chcesz mieć “tapety” na szyi to rozetrzyj chociaż odrobinę fluidu poniżej podbródka aby głowa i reszta ciała sprawiały wrażenie jedności.

 

6. Masz ciągły problem z pojawianiem się zmian na skórze chociaż stosujesz się do wszystkich zaleceń higienicznych. O ile nie masz problemów hormonalnych, skutek taki może wywołać brak higieny… pędzli i gąbeczek. Na skórze codziennie bytuje miliony bakterii, które sama przenosisz do kosmetyków i z powrotem na twarz, zwykle już namnożonych. Idealnie jest mieć jednorazowe waciki do nakładania pudru czy fluidu, a wszystkie pędzle trzeba raz w tygodniu myć i wyparzać wrzątkiem.

 

7. Ciągle nosisz lakier, bo twoje paznokcie są żółte! To jest błędne koło kosmetycznego uzależnienia. Częste stosowanie zwłaszcza ciemnych emalii powoduje, że płytka paznokciowa żółknie dając nam powód do wstydu i dalszego maskowania. Musisz przerwać ten ciąg i wykurować paznokcie specjalnym preparatem z drogerii lub roztworem wody utlenionej z sokiem z cytryny. Gdy już osiągniesz pożądany efekt, pamiętaj aby zawsze zabezpieczać płytkę preparatem bazowym!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)