POLECAMY

6 zasad bezpiecznego opalania

W tym roku bądź mądra i odpowiednio zabezpiecz się przed słońcem. Oto 6 podstawowych zasad ochrony przeciwsłonecznej.
6 zasad bezpiecznego opalania

1. Kosmetyk z filtrem UV będzie skuteczny, jeśli nałożysz jego odpowiednią ilość. Większość z nas nie wie, jak dużo musimy go użyć. Do twarzy potrzebna jest mniej więcej łyżeczka, a na całe ciało – pół szklanki. Jeżeli nałożysz mniejszą ilość kremu, jego wartość ochronna znacznie zmaleje.


2. Balsamem z filtrem smaruj całe ciało przed założeniem kostiumu kąpielowego. Należy to zrobić na 20–30 minut przed wyjściem na słońce. Dopiero po takim czasie kosmetyk dobrze się wchłonie i zacznie działać. Na wakacjach najlepiej sięgać po krem ochronny zaraz po porannym prysznicu i używać go zamiast balsamu do ciała.


3. Po dwóch godzinach filtry zawarte w kremach przestają skutecznie działać. Po upływie tego czasu ponownie zaaplikuj preparat z filtrem. Dla odmiany może to być na przykład kosmetyk w postaci spreju.


4. Po każdej kąpieli w morzu lub na basenie i wytarciu ciała, znów dokładnie, od stóp do głów, posmaruj się kremem z filtrem.


5. Nie zapomnij o ochronie ust, okolic oczu, szyi, stóp, łokci, uszu, a także skóry głowy na linii włosów.


6. Krem ochronny nakładaj bezpośrednio na ciało, nie rozsmarowuj go wcześniej w dłoniach. Będziesz miała wówczas pewność, że odpowiednia ilość kosmetyku znajdzie się na ciele, a nie na skórze rąk.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)