5 zimowych zabiegów kosmetycznych

Zima to idealny czas na rozpoczęcie terapii pielęgnacyjnych. Zobaczcie, jakim zabiegom warto poddać się o tej porze roku.

Zima to idealny czas na rozpoczęcie terapii pielęgnacyjnych. Zobaczcie, jakim zabiegom warto poddać się o tej porze roku.

5 zimowych zabiegów kosmetycznych

Fot. Fotolia

Piękne, zdrowe i zadbane ciało w okresie zimowym to wielkie wyzwanie. Są jednak zabiegi, które w szybki sposób poprawią kondycję naszej skóry nie tylko wizualnie, ale i od środka.

Poznajcie 5 zabiegów, które warto wykonać zimą, by wiosną i latem móc się cieszyć pięknym ciałem!

1. Redukcja cellulitu - masaż z podciśnieniem

W czasie zimy warto zastosować podciśnieniowy masaż skóry i tkanki podskórnej, będący od wielu lat jedną z bardziej skutecznych metod modelowania sylwetki, walki z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Masaż połączony z podciśnieniem nie tylko uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia, ale również stymuluje skórę do produkcji włókien kolagenowych. Po serii takich zabiegów, skóra odzyska witalność, jędrność i zdrowy koloryt.

2. Wygładzenie blizn i rozstępów - terapia CO2

Kolejna propozycja to terapia dwutlenkiem węgla, która została ogłoszona przełomem w medycynie estetycznej. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem cz nawet zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórny precyzyjnym podaniu, przy użyciu specjalistycznego urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

3. Redukcja zmarszczek i zwiotczeń - terapia podczerwienią

Zimą warto także pokusić się o terapię z zastosowaniem podczerwieni, która skutecznie ujędrnia skórę, minimalizuje i redukuje zmarszczki, wypłyca bruzdy, podnosi opadające policzki i poprawia owal twarzy. Lifting termiczny jest przełomem w nieinwazyjnym odmładzaniu skóry. Ogromną zaletą tego zabiegu jest to, że skutecznie działa na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia. My kobiety zazwyczaj koncentrujemy się na młodym wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu a przecież są inne partie ciała, które z wiekiem czy wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi, również potrzebują wsparcia w postaci poprawy napięcia skóry. Dlatego właśnie takie zabiegi znakomicie sprawdzą się również na skórze dłoni, ramion, brzucha, pośladków, nad kolanami lub wewnętrznej stronie ud.

4. Złuszczenie i dotlenienie cery - zabieg rewitalizujący

Kolejną propozycją jest zabieg, który zapewnia jednoczesne uzyskanie trzech efektów pielęgnacyjnych. Złuszcza zewnętrzną warstwę skóry, rewitalizujące ją i naturalnie dotlenia od wewnątrz. Dzięki temu nasz organizm wchłania niezbędne składniki odżywcze zarówno w trakcie jak i po zabiegu. Taki zabieg możemy stosować dla każdego rodzaju skóry a efekty widoczne są natychmiast.

5. Depilacja ciała - bezbolesny laser diodowy

Na koniec zadbajmy o trwałą depilację laserową swojego ciała, bo to właśnie o tej porze roku najlepiej rozpocząć zabiegi laserowe, które sprawią, że skóra odzyska gładkość i naturalne piękno. Do tej pory depilacja kojarzyła się z dość bolesnym zabiegiem. Kiedy na rynku pojawił się laser diodowy, depilacja stała się bezbolesna, szybka, trwała, komfortowa i co najważniejsze bezpieczna dla każdego koloru skóry oraz każdego koloru owłosienia. To najszybszy i jedyny taki laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Urządzenie to rozpoznaje indywidualne właściwości skóry, dzięki czemu dobierane są spersonalizowane parametry zabiegu. Pozwala to na zastosowanie wyższej energii, zwiększającej skuteczność zabiegu, bez ryzyka poparzenia. Zabieg jest dzięki temu bardzo bezpieczny, szybszy, bardziej przyjemny i bardziej skuteczny. Aby na trwałe usunąć niepożądane owłosienie, trzeba powtórzyć zabieg kilkakrotnie, ale nie martwcie się. Zostało jeszcze kilka dobrych tygodni zimy, więc jest czas by skutecznie i na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Pamiętajcie jednak, że opalona skóra jest przeciwwskazaniem do zabiegu.

Na podstawie materiałów prasowych Instytutu Piękna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)