5 zabiegów wyszczuplających i modelujących ciało

Marzysz o jędrnym, szczupłym i wymodelowanym ciele, ale nie masz ochoty i cierpliwości do regularnych ćwiczeń? Z pomocą przyjdą ci profesjonalne zabiegi wyszczuplające i modelujące ciało...

zabiegi wyszczuplające ciało

fot. Fotolia

Żeby dobrze wyglądać, często trzeba się nie tylko odchudzić, ale również ujędrnić i wymodelować swoje ciało. W tym celu z pomocą przychodzą różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej.

5 zabiegów wyszczuplających ciało:

  1. Elektrostymulacja

Elektrostymulacja to jedna z bardziej skutecznych metod rzeźbiących mięśnie i redukujących tkankę tłuszczową. Mgr Małgorzata Szot, masażystka z krakowskiej kliniki MTTEstetica, wymienia ją jako zabieg idealny dla ludzi niemających czasu lub ochoty na regularną aktywność fizyczną. – Zabieg polega na podpięciu za pomocą elektrod wybranych partii ciała pacjenta do specjalnego urządzenia. Następnie elektrostymulator wysyła wiązki prądu zmiennego, które pobudzają podpięte mięśnie do pracy. W ten sposób, nie wykonując żadnego wysiłku fizycznego, zmuszamy nasz organizm do ćwiczeń. Dla zobrazowania, 45-minutowy zabieg porównywalny jest z dwugodzinną sesją na siłowni, a jeden zabieg na brzuch daje efekty takie jak 1200 brzuszków. W ten sposób nie tylko rzeźbimy mięśnie, ale również pozbywamy się tkanki tłuszczowej i cellulitu. Dla uzyskania optymalnych efektów zalecam wykonanie serii dziesięciu zabiegów w przeciągu jednego miesiąca.

  1. Masaż bańką chińską

Jeśli nie masz problemu z nadwagą, ale mimo to zmagasz się z cellulitem, najprawdopodobniej twoim problemem jest nieprawidłowe mikrokrążenie. Istnieje wiele zabiegów pomagających zniwelować również ten problem. Jednym z nich jest masaż bańką chińską, która zasysając fałd skóry, pobudza w niej przepływ krwi i limfy, pomagając pozbyć się zastojów. Chyba każda z nas wie, jak trudno jest pozbyć się tzw. „pomarańczowej skórki”, dlatego kurację za pomocą tej metody trzeba rozpocząć już na półtora miesiąca przed „wielkim wyjściem”. W tym czasie trzeba będzie wykonać co najmniej dziesięć zabiegów, które początkowo mogą być dość nieprzyjemne.

  1. Nieinwazyjna lipoliza

Dla przyśpieszenia i wzmocnienia działania bańki chińskiej, Małgorzata Szot poleca wykonanie zabiegu Body Wrapping, który może być porównywany do nieinwazyjnej lipolizy. – Nacierając ciało specjalnym żelem rozgrzewającym i owijając je w folię, powodujemy, że zbędne składniki przemiany materii są szybciej uwalniane z organizmu. To również bardzo korzystnie wpływa na pozbywanie się cellulitu (będącego po prostu źle zbudowaną tkanką) i ujędrnianie skóry. Po serii zabiegów możemy spodziewać się efektu do 3 cm miej w obwodzie ud.

Przeczytaj także: Karboksyterapia – sposób na zaawansowany cellulit

  1. Lipoliza iniekcyjna

O wiele bardziej inwazyjną odmianą tego zabiegu, ale na pewno też dającą szybsze efekty, jest lipoliza iniekcyjna. To wykonywany przez lekarza zabieg medycyny estetycznej, który polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnymi preparatami rozpuszczającymi tkankę tłuszczową. W ten sposób nie tylko odchudzamy ciało i działamy antycellulitowo, ale też ujędrniamy skórę i leczymy rozstępy. Samo nakłuwanie dermapenem jest korzystnym impulsem dla organizmu zmuszającym go do tworzenia nowego kolagenu.

  1. Drenaż limfatyczny

Uzupełnieniem wszystkich zabiegów redukujących tkankę tłuszczową powinien być drenaż limfatyczny, który wykonywany najczęściej manualnie jest delikatnym masażem. Można wykonywać go codziennie, omijając te dni, w których decydujemy się na inne metody modelujące sylwetkę.

Każda z nas chciałabym móc bez skrępowania zakładać latem krótkie szorty i pięknie prezentować się w bikini. Jeśli macie zastrzeżenia do swojej sylwetki, zacznijcie pracować nad nią kilka tygodni przed planowanym urlopem, nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę, wówczas pozostanie wam tylko jedno wyjście – zakup ubrań maskujących niedoskonałości.

Polecamy: Endermologia – skuteczny sposób na cellulit

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Zamiast zabiegów wyszczuplających proponuję po prostu regularny ruch, który nie tylko poprawia sylwetkę, ale także odporność i zdrowie ogólne.