POLECAMY

5 zabiegów dla urody, które powinnaś wykonać przed latem!

Już niedługo więcej ciała będziemy odkrywać, niż zakrywać. Zanim na dobre przyjdą gorące dni powinnaś zadbać o urodę – oto 5 zabiegów, które powinnaś sobie zafundować!

zabiegi dla urody przed latem

fot. Fotolia

1. Depilacja

Bujne włosy wiosną i latem pożądane są jedynie na głowie. Inne miejsca na ciele kobiety, szczególnie w ciepłe dni, powinny być gładkie i wydepilowane. Najprostsza metoda na pozbycie się niechcianych włosków to oczywiście maszynka do golenia, jednak jest to rozwiązanie dające krótkotrwałe efekty.

"Znacznie bardziej skuteczne jest usunięcie zbędnego owłosienia w salonie kosmetycznym. Najpopularniejszą metodą jest depilacja za pomocą wosku. Zabieg może powodować lekki dyskomfort, jest jednak bardzo skuteczny i długotrwały. Podczas depilacji, włoski usuwane są wraz z cebulkami, co znacznie je osłabia. Zabieg wykonujemy co 4 tygodnie, a cena jednego waha się pomiędzy 20zł – 100zł w zależności od depilowanego miejsca" – mówi Anna Machnik, kosmetolog Body Care Clinic w Katowicach.

Jeśli chcemy na trwałe pozbyć się niechcianego owłosienia, idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Podczas zabiegu wykorzystywana jest technologia światła pulsacyjnego, które uszkadza macierz włosa. W rezultacie proces ten powoduje, że przestaje on rosnąć.

Laser X-lase usuwa tylko włoski w fazie wzrostu, dlatego zaleca się wykonanie 6-8 zabiegów, w odstępach 6-8 tygodni.

Zobacz także: 7 kosmetyków do depilacji bikini!

2. Zabieg redukujący cellulit

Kobiety posiadające okrąglejsze kształty, ale mające przy tym jędrne i gładkie ciało, wyglądają rewelacyjnie w krótkich szortach czy stroju kąpielowym. Niestety największą zmorą kobiet od lat pozostaje tak zwana pomarańczowa skórka, na którą skarży się aż 85% kobiet na całym świecie. "Miejscami gdzie najczęściej pojawia się niechciany cellulit, są obszary narażone na odkładanie się tkanki tłuszczowej, takie jak: brzuch, uda i pośladki. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na jego redukcję jest zabieg Cellu'Contour, podczas którego kosmetolog wykonuje dogłębny masaż drenujący.

Już po pierwszej wizycie w salonie kosmetycznym skóra staje widocznie napięta, jednak dla uzyskania oczekiwanych efektów potrzebne jest wykonanie minimalnie 6 zabiegów, przy czym cena jednego to 290zł" – mówi Anna Machnik.

Zobacz także: Pierwsze objawy cellulitu – co robić?

3. Leczenie nadpotliwości

Lepiej pomyśleć o pozbyciu się nadpotliwości, zanim nadejdą upalne dni, unikniemy w ten sposób krępujących sytuacji, gdy mocniej zaświeci słońce. Przypadłość ta objawia się nadmierną aktywnością gruczołów potowych, najczęściej w okolicach dłoni, stóp i pach.

Nadpotliwość pojawią się najczęściej u osób po 20. lub 30. roku życia i dotyczy nawet 1% populacji.

Jest to problem, o którym kobiety mówią niechętnie lub wcale, zupełnie niepotrzebnie. "Leczenie jest niezwykle proste i szybkie, polega na wprowadzeniu niewielkiej ilości toksyny botulinowej w miejsca objęte wzmożoną potliwością. Bardzo ważne jest, aby każdy zabieg poprzedzony był konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej – podpowiada Machnik. Podanie odpowiedniej ilości preparatu podczas jednej aplikacji wystarcza na uzyskanie oczekiwanych efektów. Cena jednego zabiegu to 1800zł – 1900zł.

4. Peeling – konieczny przed latem!

Skóra po zimie zdecydowanie potrzebuje odświeżenia. Nic lepiej nie przygotuje naszej skóry do cieplejszych dni jak dobrze wykonany peeling.

Pamiętajmy również o tym, że aby uzyskać równomierną opaleniznę, koniecznie musimy pozbyć się martwego naskórka. Peeling wykonany w gabinecie rewelacyjnie przygotuje naszą skórę do użycia wszelkiego rodzaju kremów odżywczych.

"Jeśli oprócz złuszczania skóry chcemy ujędrnić nasze ciało oraz zregenerować naskórek, doskonałym rozwiązaniem będzie zabieg wellness wykonany w salonie kosmetycznym. Podczas takiego rytuału wykonywane są specjalne techniki masażu, które działają nie tylko na ciało, lecz także relaksują i poprawiają samopoczucie" – radzi specjalistka Body Care Clinic. Najlepsze efekty zobaczymy po wykonaniu 6 rytuałów.

Zobacz także: Zastrzyk z botuliną lekiem na nadpotliwość

5. Pedicure

Zadbane paznokcie u stóp w ciepłe dni to obowiązek każdej kobiety. Najłatwiej i najprzyjemniej jest zwrócić się o pomoc do salonu kosmetycznego. Zabieg pedicure nie należy do drogich, a wykonany przez specjalistę sprawi, że stopy będę znowu zadbane.

Wizytę rozpoczynamy od odświeżającej kąpieli stóp, następnie przycinamy odpowiednio skórki, opiłowujemy paznokcie oraz usuwamy zrogowaciały naskórka przy pomocy frezarki. Oczywiście nie można zapomnieć o nałożeniu najmodniejszego koloru lakieru do paznokci oraz preparatu nawilżającego pod koniec zabiegu.

Wiele osób boryka się również z problemem wrastających paznokci. Według statystyk ok. 75% ludzi na świecie posiada ten utrudniający życie problem. Powodów może być kilka:

  • niewłaściwe obcięcie paznokci,
  • noszenie butów na wysokim obcasie,
  • przypadkowe uderzenia,
  • wrodzona predyspozycja do wrastania paznokci.

Leczenie najlepiej rozpocząć w początkowej fazie wrastania paznokcia, polega ono na oczyszczeniu przestrzeni pomiędzy paznokciem a wałem paznokciowym oraz nałożeniu klamry korygującej, która będzie zapobiegać wrastaniu paznokcia – tłumaczy Anna Machnik. "Regularne wykonywanie pedicure w salonie kosmetycznym znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się wrastających paznokci" – dodaje kosmetolog.

Źródło: Materiały prasowe Body Care Clinic

Zobacz także: Manicure i pedicure: przydatne akcesoria kosmetyczne

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)