5 pytań na temat mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej o szerokim zastosowaniu. Przy jej udziale możemy zarówno zredukować zmarszczki na twarzy, ujędrnić i wysmuklić ciało czy nawet zahamować łysienie. Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat mezoterapii…
/ 07.06.2013 10:04

1. Co to jest mezoterapia igłowa?

Nazwa mezoterapii wywodzi się z języka greckiego i oznacza mesos czyli środkowy/pośrodkowy oraz terapie czyli leczenie. Zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb skóry właściwej i tkanki podskórnej substancji aktywnych,  dobranych według potrzeb pacjenta.

- Najczęściej stosowane preparaty zawierają m.in. kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, witaminy, oligoelementy czy aminokwasy. Dzięki wprowadzeniu substancji w głąb skóry, wykazują one 100% swojej aktywności, a samo ostrzykiwanie pobudza komórki do regeneracji – mówi Agata Krok z gabinetu BiotiQ.

2. Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Zastosowań mezoterapii jest bardzo wiele: od zabiegów na twarz, poprzez ciało, aż do skóry głowy. Wstrzykiwanie odpowiednich składników zmniejsza zmarszczki, nawadnia i ujędrnia skórę twarzy, poprawiając jej napięcie i ogólną kondycję.  Mezoterapię stosuje się również w leczeniu cellulitu czy rozstępów, a także łysienia.

- To idealny zabieg dla wszystkich, którzy chcą w widoczny sposób poprawić wygląd skóry, bez pomocy lekarza chirurga. Stosuje się go zarówno na pierwsze oznaki starzenia, jak i bardziej zaawansowane zmarszczki. Unikalne efekty przynosi mezoterapia w walce z cellulitem, nawet tym najbardziej zaawansowanym – mówi Agata Krok.

3. Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Do mezoterapii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Po wykluczeniu przeciwwskazań, do których należy m.in. ciąża, cukrzyca czy opryszczka można umówić się na zabieg.

- Tydzień przed mezoterapią należy zaprzestać przyjmowania aspiryny i innych leków zmniejszających krzepliwość krwi – mówi Agata Krok. Dla osób ze szczególną skłonnością do powstawania sińców zaleca się stosowanie kremu z witaminą K, kilka dni przed zabiegiem – dodaje.

Zobacz także: Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – 12 pytań do dermatologa

Zabieg wykonywany jest przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczane są składniki wcześniej sporządzonego koktajlu. Mezoterapia na całą twarz trwa około godziny, istnieje możliwość znieczulenia skóry specjalną maścią, aby zabieg był bezbolesny .

4. Jak wygląda skóra zaraz po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia i może pojawić się niewielki obrzęk. Ślady po ukłuciach ustępują stopniowo przez około 2 dni, jednak nie wymagają pozostania w domu.

5. Ile to kosztuje mezoterapia igłowa?

Cena mezoterapii jest zależna od użytych składników i ilości zabiegów, jednak koszt pojedynczego ostrzykiwania waha się w granicach 350-500 zł. Należy podkreślić, że dla uzyskania upragnionego efektu nie wystarczy pojedyncza wizyta u dermatologa. Najczęściej wykonuje się serię 4-8 zabiegów, w odstępie 2-3 tygodni. Dla podtrzymania rezultatu trzeba powtórzyć mezoterapię około 2 razy w roku.

Polecamy: 5 mitów na temat komórek macierzystych