POLECAMY

4 zabiegi, które pomogą Ci schudnąć

Marzysz o pięknym i jędrnym ciele, jednak dieta i ćwiczenia nie przynoszą zadowalających efektów? Swoje działania wspomożesz, decydując się na zabiegi wyszczuplające. Przeczytaj spośród czego możesz wybierać, aby „chudnąć w oczach”.
4 zabiegi, które pomogą Ci schudnąć

Masaż odchudzający

W jego ramach kosmetyczka intensywnie ugniata tkankę tłuszczową. Dzięki temu staje się ona bardziej zbita, usuwany jest nadmiar płynów, ułatwione jest spalanie tłuszczu. Dzięki takiemu masażowi skóra staje się bardziej elastyczna. Ponieważ w czasie zabiegu obserwowane jest przyśpieszenie krążenia krwi i limfy, substancje odżywcze docierają do komórek efektywniej, skóra jest lepiej dotleniona, łatwiej usuwane są substancje toksyczne.

Liposukcja

Jest to chyba najbardziej znany zabieg, z kategorii „odchudzanie” ciała. Liposukcja to inaczej odsysanie tłuszczu. Dzięki niej możemy zgubić nadprogramowe centymetry w „strategicznych” obszarach ciała, m.in. w: talii, udach, czy pośladkach. Generalnie zasadą metody jest wykonanie nacięcia na skórze pacjenta, wprowadzenie w tym obszarze kaniuli i zassanie (z wykorzystaniem podciśnienia) zbędnych pokładów tkanki tłuszczowej. Jest to metoda stosunkowo ingerencyjna i wymaga kilku- kilkunastodniowego wyłączenia pacjenta z normalnego życia. Na osobę, która poddała się zabiegowi, nałożona jest również konieczność stosowania specjalnej, uciskowej bielizny. Koszty zabiegu są dosyć duże.

Polecamy: 8 zasad, jak nie przytyć

Elektrostymulacja

Z pewnością jest dobrą metodą na redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej w przypadku osób leniwych. W jej ramach wykorzystywane są urządzenia generujące prąd elektryczny, który dociera do mięśni i tkanki tłuszczowej. Mięśnie kurczą się i rozciągają (podobnie jak w przypadku wysiłku fizycznego). Przyczynia się to do redukcji w obwodach ciała i uzyskania lepiej wymodelowanej sylwetki.

Kosmetyki wyszczuplające

Jeśli nie stać nas na drogie zabiegi, możemy skorzystać z preparatów o działaniu wyszczuplającym, które będą bliższe możliwościom naszej kieszeni. Na etykiecie takich kosmetyków, powinna pojawić się wzmianka o zawartości w nich: L-karnityny, wyciągu z ananasa, gorzkiej pomarańczy, alg morskich, guarany czy kofeiny. Pamiętajmy jednak, iż efekt uzyskamy tylko przy regularnym stosowaniu preparatów.

Lepsze wchłanianie kosmetyków zachodzi w podwyższonej temperaturze. Możemy więc zakupić specjalną folię do owijania ciała i po wklepaniu preparatu owinąć nią wybrany obszar.

Polecamy: Co pomaga w zwalczaniu cellulitu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)