Zabiegi SPA fot. Fotolia

3-dniowe SPA przed ślubem

Jak zorganizować przedślubne SPA we własnej łazience? Podpowiadamy scenariusz na 3-dniowy relaks z wykorzystaniem ziół i owoców. Jak przygotować uspokajającą kąpiel, regenerujący skórę peeling i odświeżającą maseczkę? Na co zwrócić uwagę kilka dni przed ślubem?
/ 28.08.2012 09:01
Zabiegi SPA fot. Fotolia

Relaks przede wszystkim

Celem zabiegów SPA jest odprężenie i odzyskanie energii, a także zadbanie o własne ciało. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na drogie pobyty w salonach kosmetycznych, warto spróbować domowych sposobów, stosowanych od pokoleń. Relaks w domowym SPA zaczyna się od przygotowań. Dzień wcześniej należy zgromadzić wszystkie niezbędne produkty, m.in. zioła dostępne w sklepach zielarskich i aptekach.

Warto także przygotować ulubione czasopisma lub książki, które od dawna chciałyśmy przeczytać, ale nie było na to czasu. Następnie warto ustalić z domownikami kiedy i na jak długo zajmiesz łazienkę, aby nikt nie przeszkadzał w czasie odpoczynku. Wszystkie niezbędne produkty i urządzenia, które będą służyć przygotowaniu zabiegów relaksacyjnych, zgromadź w jednym miejscu, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Zabierz z łazienki wszystkie niepotrzebne przedmioty, zapal świece i włącz relaksującą muzykę. Jeśli tylko masz na to ochotę, możesz również rozsypać płatki róż lub postawić w widocznym miejscu wazon z kwiatami. Teraz możesz się już zrelaksować i odpoczywać…

Dzień pierwszy – relaksująca kąpiel

Pierwszego dnia wystarczy zarezerwować dla siebie godziny wieczorne, aby po ciężkim tygodniu wziąć długą, relaksującą kąpiel w przyjemnej atmosferze, przy spokojnej muzyce. Możemy ją przygotować z różnymi ziołami, np. pokrzywą, która między innymi chroni przed wolnymi rodnikami, wzmacnia skórę oraz paznokcie, a także oczyszcza skórę.

Z kolei truskawki zwężają rozszerzone pory, regenerują, zwiększają elastyczność skóry i odmładzają. Sięgnąć można także po inne substancje, np. rumianek, olejek z drzewa herbacianego, olejek migdałowy, cynamon i wiele innych.

Zobacz też: Jak dbać o ciało? (poradnik)

Drugi dzień – smakowity peeling

Na kolejny dzień relaksu przeznacz cały dzień. Rozpocznij go od wyspania się. To ważne, ponieważ nic tak nie działa na urodę jak sen. Następnie przez cały dzień pij dużo niegazowanej wody mineralnej i jedz lekkie posiłki. Zastąp słodycze owocami i warzywami. Popołudniu zrób peeling, dobierając go odpowiednio do typu swojej skóry. Możesz go wykonać np. z kawy, pomidorów, oliwek, migdałów lub różnych owoców. Na zakończenie dnia przygotuj kolejną relaksującą kąpiel.

Trzeci dzień – odświeżająca maseczka

Ostatniego dnia również zadbaj o swoją dietę. Dzięki lekkim posiłkom i odpowiedniej ilości wody unikniesz uczucia ciężkości i ospałości. Przed południem lub popołudniu nałóż, przygotowaną wcześniej maseczkę. Należy dobrać ją odpowiednio do typu skóry, zatem jeśli masz cerę tłustą możesz spróbować maseczki z jabłka lub marchwi. Z kolei do cery trądzikowej zastosuj maseczkę z banana i avocado. Można przygotować je przy pomocy moździerza lub robota kuchennego.

Wieczorem kolejny raz przygotujmy sobie kąpiel i zrelaksujmy się.

Źródło: materiały prasowe Public Relations Manager/JM

Zobacz też: Jak zadbać o harmonię naszego organizmu?