"20 lat mniej. Cofnij czas i zachowaj wieczną młodość" - recenzja książki

Jak mieć o 20 lat mniej? Najnowsza książka Boba Greena daje gotowe odpowiedzi na to pytanie. Bob Greene to światowej sławy dietetyk. Dzięki jego radom schudła między innymi Oprah Winfrey. Jego poradnik ma za zadanie podpowiedzieć, co robić, by wyglądać i czuć się młodo przez długi czas. Czy dzięki radom Boba Greena możemy cofnąć czas?
Książka „20 lat mniej. Cofnij czas i zachowaj wieczną młodość”, Bob Greene, wydawnictwo Sensus fot. Materiały pasowe

Książka „20 lat mniej. Cofnij czas i zachowaj wieczną młodość” pokazuje co zrobić, by zatrzymać w naszym organizmie procesy starzenia, wyglądać pięknie i czuć się młodo. Bob Green stworzył system pielęgnacji ciała i ducha, który opiera się na czterech filarach. Należą do nich: ćwiczenia, prawidłowa dieta, pielęgnacja skóry oraz odpowiedni poziom snu. Greene w swojej książce przy współpracy ze specjalistami z rożnych dziedzin opisuje nam szczegółowo każdy etap.

Zobacz też: Zabiegi "na twarz" przed wiosną

Najpierw możemy poznać ćwiczenia, dzięki którym będziemy mogli odzyskać formę, a także całe programy dostosowane, np. do naszych problemów zdrowotnych. Dalej możemy dowiedzieć się ile powinniśmy dziennie spożywać kalorii, jakie produkty jeść, by służyły one naszemu organizmowi oraz jak i czym przyprawiać potrawy. Na koniec dostaniemy także kilka przykładowych opisów prawidłowego dziennego menu oraz informacje  jakie suplementy spożywać i jak je odpowiednio łączyć z dietą.

Zobacz też: Nawilżanie skóry - dlaczego tak ważne?

W książce znajdziemy też porady dotyczące prawidłowej higieny i pielęgnacji skóry. Greene przedstawia także, co zrobić, by cofnąć czas i to bez botoksu, czy skalpela, które - nie ma się co oszukiwać - dominują w dzisiejszym świecie.

Zobacz też: Jak dbać o okolice oczu?

W kolejnej części poradnika znajdziemy wskazówki dotyczące prawidłowego snu i redukcji stresu. Sen może nie tylko działać odmładzająco, ale także leczniczo. Zjawiskiem niemal już powszechnym staje się także wysoki poziom stresu, który może prowadzić do wielu chorób, więc tym bardziej warto wiedzieć jak go redukować.

Zobacz też: Jak dbać o skórę twarzy na wiosnę?

Bob Greene stworzył kompleksowy poradnik, dzięki któremu można czuć się i wyglądać młodo, a nawet cofnąć czas... Cofnąć przede wszystkim to, co czas zmienił w naszym organizmie in minus. Okazuje się, że nie trzeba sięgać po zabiegi chirurgiczne, by lepiej wyglądać, Wystarczy tylko zastosować się do kilku prostych porad. Czy zadziałają w twoim przypadku? Musisz sprawdzić to sama!

Polecamy!

Tytuł: 20 lat mniej. Cofnij czas i zachowaj wieczną młodość

Autor: Bob Greene

Data wydania: 2012/03

Stron: 320

Wydawnictwo Sensus

Logo Sensus

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)