14. Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging

Już wkrótce 14. edycja Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, jednego z największych i najbardziej opiniotwórczych spotkań lekarzy dermatologów estetycznych w Polsce.
/ 29.01.2013 15:05

Kongres odbędzie się w warszawskim Hotelu Marriott w dniach 8-10 marca 2013 roku, jego organizatorem jest Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Fundacja Medycyny Anti-Aging, które promują w Polsce nowoczesną, świadomą, a zarazem bezpieczną dermatologię estetyczną.

Zobacz też: Kwias hialuronowy: czy wielkość cząsteczek ma znaczenie?

Kongres jest okazją do zapoznania się z najnowszymi preparatami, technikami zabiegowymi, nowymi trendami i kierunkami rozwoju tej dziedziny medycyny. Gospodarzami spotkania będą: dr  Barbara Walkiewicz-Cyrańska - prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych,  dr Ewa Kaniowska  - wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych  oraz dr  Kinga Nicer - wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

dr Maria Noszczyk i dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska - prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych /fot. Materiały prasowe

Na każdym z dotychczasowych kongresów pojawiali się międzynarodowej sławy specjaliści z kraju i zagranicy. Nie inaczej będzie i tym razem. Swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem podzielą się z uczestnikami m.in.: Ewa Szpringer (Polska), Sophie Converset-Viethel (Francja), Koenraad De Boulle (Francja), Catherine De Coursac (Francja), Eckart Haneke (Niemcy), Pierre Andre (Francja), Tatjana Pavicic (Niemcy), Philippe Berros (Francja), Philippe Deprez (Hiszpania), Lubomir Lembas (Polska) oraz wielu innych specjalistów.

Zobacz też: Medycyna estetyczna: zabiegi ujędrniające skórę i usuwające zmarszczki

dr Ewa Kaniowska

dr Ewa Kaniowska /fot. Materiały prasowe

Komórki macierzyste, toksyna botulinowa, peelingi lekarskie, korekcja twarzy kwasem hialuronowym, różne rodzaje osocza bogatopłytkowego, karboksyterapia, intralipoterapia, Ginekologia Estetyczna - to tylko część spośród wielu zagadnień, które specjaliści postarają się ująć pod różnymi kątami. Kongres będzie chciał zwrócić uwagę mediów na bezpieczeństwo i profesjonalizm, które są niezbędne przy wykonywaniu zabiegów związanych z dermatologią estetyczną oraz na coraz mocniej rozwijającą się dziedzinę - psychodermatologię.  Pogłębianie wiedzy i wymiana doświadczeń - to główne cele zbliżającego się właśnie kongresu.

Zobacz też: Jak zachować młodość bez ingerencji chirurga plastycznego?

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych zostało powołane w 1999 roku z inicjatywy niewielkiej, bo 38-osobowej grupy dermatologów od lat zainteresowanych problemami estetycznymi skóry. Dzisiaj organizacja liczy blisko 400 najlepszych dermatologów zajmujących się dermatologią estetyczną. Większość z lekarzy prowadzi prywatną praktykę, w ramach której  wykonywane są zabiegi wykorzystujące najnowocześniejsze, uznane na świecie metody.

Kongres

To właśnie Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych ugruntowało pozycję dermatologii estetycznej w Polsce poprzez nieustanne kształcenie swojego środowiska.

Zobacz też: Pielęgnacja uszu w dojrzałym wieku

Rokrocznie Stowarzyszenie organizuje liczne sympozja i warsztaty. Prężnie działa na forum międzynarodowym, reprezentując Polskę w Europejskim Stowarzyszeniu Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej (ESCAD), gdzie członkowie  Stowarzyszenia stają się automatycznie członkami ESCAD. Dynamiczny rozwój dermatologii estetycznej to z jednej strony umiejętność i wiedza lekarzy, z drugiej kreowanie i edukacja potencjalnych pacjentów. Stąd stały kontakt z dziennikarzami i mediami zajmującymi się tematyką zdrowia i urody.