Testujemy neonowe i pastelowe lakiery do paznokci

Przetestowałyśmy dla was 5 linii pastelowych i neonowych lakierów do paznokci. Sprawdź, który lakier został naszym faworytem! Dowiedz się, które lakiery doceniłyśmy za trwałość, połysk, dobre krycie, a które za łatwą aplikację i szybkie schnięcie. Przeczytaj nasz test lakierów do paznokci, zanim zdecydujesz się na zakup.
Aneta Żuchowska / 09.04.2013 15:55

Lakiery do paznokci z kolekcji wiosna/lato 2013

W wyborze lakierów najczęściej sugerujemy się ich kolorem i ceną. Tymczasem warto zwrócić uwagę również na inne parametry: konsystencję lakieru, rozprowadzanie się na płytce paznokciowej, połysk, trwałość, wygodę w aplikowaniu,  krycie czy czas schnięcia.

1 - lakiery OPI z kolekcji Euro Centrale

Z kolekcji lakierów OPI Euro Centrale wybrałyśmy 4 odcienie: różowy, pomarańczowy, niebieski i pastelowy delikatny fiolet. Przeczytajcie jak wypadły w naszym teście.

Ocena: Lakiery OPI cechują się dużą pojemnością (15 ml) oraz wygodnym smukłym, dość szerokim i poręcznym pędzelkiem, który ułatwia aplikację. Lakier ma lekką, wodnistą konsystencję, która ułatwia równomierne rozprowadzanie kosmetyku na płytce paznokcia. Mocne odcienie z kolekcji OPI Euro Centrale świetnie kryją - wystarczy nawet jedna warstwa (np. pomarańczowy "My Paprika Is Hotter Than Yours"), w przypadku jaśniejszych odcieni (np. pastelowy fiolet "You're Such a Budapest") potrzebujemy już od 2 do 3 warstw. A co z połyskiem? Świeżo pomalowane paznokcie ładnie się błyszczą, ale bez utwardzacza lub nabłyszczacza ich blask nico przygasa. Lakiery OPI charakteryzują się szybkim schnięciem - pierwsza warstwa wysycha od 1 do 1,5 minuty. W ocenie tych lakierów warto jeszcze podkreślić odżywcze działanie na płytkę paznokcia, po zmyciu lakieru paznokcie pozostają gładkie i jedwabiste w dotyku. Produkt cechuje stosunkowo wysoka cena od 45 zł.

2 - lakiery Wibo z limitowanej kolekcji blogerek - Gel Like Nail Obsession

Nail Obsession to limitowana kolekcja lakierów przygotowana przez blogerki, które stworzyły 10 kobiecych kolorów na  sezon wiosna/lato 2013.

Ocena: Znakiem szczególnym serii są właśnie pieczołowicie wyselekcjonowane kolory, które kojarzą się z latem: pastele i neony, często rozświetlone połyskującymi drobinkami. Chciałoby się je mieć wszystkie bez wyjątku! Lakiery łatwo, cienką warstwą rozprowadzają się na płytce paznokcia. Do idealnego pokrycia paznokcia potrzebne są dwie warstwy w przypadku ciemniejszych kolorów lub trzy w przypadku pasteli. Za drobne minusy lakierów Nail Obsession uważamy natomiast chudy i wiotki pędzelek oraz dość długi czas schnięcia – pierwsza warstwa schnie 2-3 minuty, a kolejne do kilku lub kilkunastu minut. Miłą informacją jest natomiast cena tych kosmetyków -  5,69 zł/ 8,5 ml.

Polecamy: Najmodniejsze paznokcie

3 - lakiery Golden Rose linia Paris

Paris Nail Lacquer  to znana seria marki Golden Rose wzbogacana cały czas o nowe, modne odcienie.  W serii znajdziecie 115 kolorów oraz dodatkowe 32 z letniej kolekcji.

Ocena: W opisie lakierów z serii Paris Nail Lacquer  producent podkreśla połysk, jaki lakier nadaje paznokciom. Sprawdziłyśmy to i … rzeczywiście - nie są to słowa rzucone na wiatr. Spośród wszystkich przetestowanych lakierów w tym artykule lakiery Golden Rose zajęły pierwsze miejsce pod względem połysku. Za zaletę lakieru uważamy także wodnistą konsystencję, dzięki której lakier bez smug można rozprowadzić na paznokciu (idealne krycie zapewniają 2 warstwy lakieru) oraz przystępną cenę 5,20 zł/11 ml. Kosmetyk cechuje się przeciętnym czasem schnięcia – pierwsza warstwa wysycha około 2 minut. Na minus zasługuje naszym zdaniem wąski, dość wiotki pędzelek.

4 - lakiery do paznokci Rimmel Salon PRO

Paleta lakierów do paznokci SALON PRO Z LYCRĄ® marki Rimmel zawiera 16 odcieni i dodatkowe 2 odcienie do french manicure. 7 odcieni zostało stworzonych przy współpracy z Kate Moss.

Ocena:  W lakierach Rimmel SALON PRO Z LYCRĄ® na uwagę zasługuje fenomenalny pędzelek. Jest szeroki oraz dobrze wyprofilowany na zakończeniach, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że wyjedziemy lakierem poza płytkę paznokcia. Na odnotowanie zasługuje też trwałość, z jaką lakier się utrzymuje na paznokciu bez konieczności użycia utwardzacza. Dobre krycie paznokcia zapewniają 2 warstwy lakieru. Lakier jest dość gęsty, ale nie przeszkadza to w równomiernym rozprowadzeniu go na paznokciu. Lakiery dość szybko schną - pierwsza warstwa wysycha około 1,5 minuty. Cechują się średnią ceną - 17,99 zł/12 ml.

5 - lakiery do paznokci Guick'n Go 45 sec Astor

Kolekcja Astor Guick'n Go to szybkoschnące lakiery dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Idealny wybór dla zabieganych kobiet.

Ocena: Lakiery Astor cechują się bardzo wygodnym pędzelkiem, który jest bardzo podobny do pędzelka w wyżej opisanych lakierach Rimmel, z tymże jest nieco dłuższy, a przez to jeszcze bardziej funkcjonalny. Niezaprzeczalnym plusem lakierów Astor jest ekspresowe schnięcie – 45 sekund zarówno pierwsza jak i druga warstwa.  A co z kryciem? Aby dobrze pokryć lakierem paznokieć, musimy nałożyć od 2 do najlepiej 3 jego warstw. Przy nakładaniu 1 warstwy widoczne są smugi, które jednak łatwo wyrównamy przy kolejnej warstwie. Lakier charakteryzuje się dość efektownym połyskiem i średnią ceną 12 zł/ 8 ml.

Polecamy: 10 hot trendów w stylizacji paznokci