POLECAMY

Tabletka kolagenu magazynuje młodość w skórze

Nutrikosmetyki zawierające naturalny kolagen wypierają dziś dostępne na rynku kremy, sera i balsamy, które go dostarczają. Działanie powierzchniowe to za mało, aby odbudować strukturę skóry, która z upływem lat traci to białko.

Nutrikosmetyki zawierające naturalny kolagen wypierają dziś dostępne na rynku kremy, sera i balsamy, które go dostarczają. Działanie powierzchniowe to za mało, aby odbudować strukturę skóry, która z upływem lat traci to białko.

 

Kolagen jako główne tworzywo tkanki łącznej, odpowiada za sprężystość skóry. Można go teraz otrzymywać z naturalnych składników. Kolagen pozyskiwany od ssaków zastępowany jest obecnie przez biologicznie czynny tzw. kolagen morski pochodzący od ryb morskich. Związek wytwarzany jest w trakcie delikatnego procesu ekstrakcji i zachowuje swoją naturalną strukturę potrójnej helisy. Dlatego nasz organizm może go tym skuteczniej przyswoić. Dodatkowo jest też hipoalergiczny. Morski kolagen, dostępny m.in. w tabletkach Collagen firmy By–Health, których wyłącznym dystrybutorem jest Noble Health, stymuluje w skórze syntezę białka I typu. Działanie czystego kolagenu wzmacnia w nim dodatkowo witamina C i E oraz wyciąg z winogron. Zadaniem preparatu jest odbudowanie skóry od wewnątrz, aby zapobiec efektom jej starzenia. 

Krem kontra tabletka kolagenu 

Przesłanki szybko rozwijającej się dziedziny medycyny, skupionej na zwalczaniu efektów starzenia, mówią o ograniczonym działaniu kremów. Przyczyna jest prosta. Kosmetyki nie przeciwdziałają utracie zdolności naturalnej odbudowy kolagenu w skórze po 25 roku życia. Pracują tylko na powierzchni skóry, której potrzebna jest stymulacja produkcji białka we wszystkich jej komórkach. Do walki o odbudowę struktury skóry wkroczyły więc nutrikosmetyki – suplementy diety, które przyspieszają syntezę białka. Wklepywanie nawet najdroższych kremów na niewiele się zda, jeśli naszej skórze brakuje budulca – kolagenu.  

Jednym ze sposobów na przywrócenie skórze młodości są zabiegi wstrzykiwania kolagenu, jednak to metoda kosztowna i niosąca niebezpieczeństwo wywołania niepożądanych zmian. 

Skuteczną metodą na dostarczenie białka skórze są stosowane coraz powszechniej suplementy diety. Zamknięty w tabletce kolagen typu I jest związkiem, który w naszej skórze odpowiada za zabliźnianie się ran, oraz za jej zagęszczenie i odnowę, a tym samym za stopień elastyczności i nawilżenia. Ponieważ po 40 roku życia jego niedobory występują już w naszym organizmie na stałe, bo synteza kolagenu nie równoważy procesu degradacyjnego, musimy sami go dostarczyć do organizmu. Kolagen pozyskiwany z ryb morskich jest związkiem czynnym. Jego cząsteczki są mniejsze niż kolagenu pochodzenia zwierzęcego, dlatego jeszcze szybciej przedostają się do naszej skóry i odbudowują ją. Tego właśnie nie gwarantuje nam żadne serum, czy balsam z zawartością kolagenu, które działają tylko na komórki skóry na jej powierzchni. 

Naturalny lifting bez skalpela

Jedną z metod nieinwazyjnego odmładzania skóry jest zastosowanie prądów o wysokiej częstotliwości  fal radiowych.

Zabieg radiofrekwencji polega na elektrostymulacji skóry prądami o wysokiej częstotliwości, które przegrzewają selektywnie warstwy skóry właściwej. Wytworzone w tkankach ciepło zapoczątkowuje wiele korzystnych dla rodya i rody procesów. W skutek wzrostu temperatury do ok. 40 – 45 ⁰C naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, poprawia się krążenie krwi i limfy. Efektem tego jest zwiększona ilość dostarczanego do komórek tlenu i substancji odżywczych oraz ułatwione usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Wysoka temperatura powoduje obkurczenie włókien kolagenowych, poprawiając napięcie skóry. Ponadto, fale radiowe stymulują fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny dając efekt wypełnienia zmarszczek. 

Radiofrekwencja jest zabiegiem stymulującym obkurczanie skóry, jednak procesy, które on wywołuje wymagają podaży wielu substancji odżywczych. Nutrikosmetyki zawierające kolagen pochodzenia rybiego wpływają bezpośrednio na procesy regeneracyjne skóry, wspomagając tym samym produkcję naturalnego kolagenu. Sieć salonów DENIQUE do zabiegów pobudzających produkcję kolagenu rekomendują Collagen By-Health, którego skład oprócz naturalnego kolagenu zawiera najmocniejsze przeciwutleniacze jak witaminy C i E, oraz OPC, tzw. ekstrakt z pestek winogron.

Uwaga KONKURS! Firma Noble Health przygotowała dla czytelników We-Dwoje.pl wyjatkowy KONKURS! Do wygrania jest 10 produktów Collagen By-Health. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 lat temu
Have no cash to buy some real estate? Don't worry, because it is possible to receive the mortgage loans to work out all the problems. So get a commercial loan to buy everything you want.
/7 lat temu
ostatnio przeczytalam ze kolagen kolagenowi nie rowny i najlepszy jest ten morski kolagena tak naprawde jesli ma dzialac musi byc podawany z witamina C i jak najwieksza iloscia przeciwutleniaczy!!! chyba sie skusze na ten Collagen od Noble dam znac o efektach bo cena zacheca do sprobowania ;)
/7 lat temu
Zgadza się !!! Nie wszyscy wiedzą, iż witamina C jest niezbędna przy przyjmowaniu kolagenu. Collagen Noble Health jest super, oprócz witaminy C zawiera także witaminę E oraz ekstrakt z pestek winogron, czyli nasilniejsze antyoksydanty. Stosuję ten kolagen od ok 3 miesięcy i jestem megazadowolona, polecam!!!