Szampony dodające włosom objętości

Dzięki nim już podczas mycia włosów dodajesz im objętości. Jeśli chcesz osiągnąć megaefekt, wystarczy jeszcze odpowiednia stylizacja i voila: „duża” fryzurka gotowa!
/ 27.04.2010 20:02

Ich stosowanie jest pomocne, jeśli marzysz o dynamicznej, pełnej objętości fryzurze. Choć przeznaczone są głównie do włosów cienkich, delikatnych lub długich, sprawdzają się również w przypadku innych rodzajów. W szamponach tego typu ograniczono składniki kondycjonujące i odżywiające, które mogą obciążać włosy (m.in. substancje tłuszczowe, np. oleje roślinne, silikony), na rzecz tych o zdecydowanie lżejszych formułach. Wśród substancji pielęgnujących znajdziesz np. pantenol, który działa regenerująco i wpływa na zwiększenie objętości fryzury.

Jak działa szampon zwiększający objętość?
„W jego składzie znajdują się najczęściej specyficzne związki wielkocząsteczkowe, np. proteiny i specjalne polimery, które podczas mycia włosów pokrywają je filmem – wyjaśnia Iwona Białas, chemik kosmetolog. – Dzięki temu pojedyncze włosy «odpychają się» od siebie, a także trudniej łączą w sekcje, nie sklejają się. W ten sposób fryzura wizualnie zyskuje objętość”.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (17)
/13.10.2017 14:43
Od dwóch miesięcy stosuję Seboradin regenerujący maskę i szamon i włosy odzyskały dawny blask i z objętością też jest dużo lepiej :)
/27.10.2016 13:26
Używajcie systematycznie HB Jeunesse - tego właśnie powiększającego objętość włosów, bo zdecydowanie pomaga, odmienia ich wygląd i doprowadza do normalności, ale od razu takiego efektu uzyskać się nie da. Nad włosami trzeba solidnie popracować - od mycia do mycia są w znacznie lepszej kondycji.
/04.02.2016 13:31
Również mogę potwierdzić. Samo HB Jeunesse fajnie wpływa na włosy i mocno je odmienia - są delikatniejsze, ładniejsze, zyskały na objętości. Oczywiście zanim to wszystko nastąpiło, minęło trochę czasu. Trzeba po prostu porządnie o te włosy dbać.
POKAŻ KOMENTARZE (14)