POLECAMY

Stylizacja bez kompromisów

Susząc włosy oddziałujemy na nie temperaturą 40-60°C, a używając prostownicy – temperaturą 150-200°C. Trudno jest nam zrezygnować z nawyku szybkiego suszenia włosów, które jest wygodne, ale działa szkodliwie.
Podobnie jest z używaniem prostownic i lokówek, które pozwalają nam uzyskać określony rodzaj fryzury. Dlatego Dove wprowadza w marcu na polski rynek innowacyjną linię Heat Defense Therapy, która zabezpiecza włosy przed działaniem wysokich temperatur i minimalizuje uszkodzenia powstające pod ich wpływem. Wszystko z myślą o kobietach, które pragną czuć się piękne każdego dnia nie rezygnując z zabiegów stylizacyjnych.

Wysoka temperatura kontra zdrowe włosy

Nasze włosy narażone są na działanie wysokich temperatur w wielu sytuacjach. Suszymy je po myciu gorącym strumieniem powietrza z suszarki. Dla nadania odpowiedniego kształtu fryzurze używamy lokówek i prostownic. „Wszystkie te zabiegi w wyniku przegrzewania sprzyjają uszkodzeniu struktury włosa, co prowadzi do jego wysuszenia, łamliwości, zmatowienia, oraz skłonności do rozdwajania się i plątania” – mówi dr Monika Serafin, ekspert marki Dove.
Suszenie włosów suszarką, jeśli ma ona regulowaną temperaturę wydmuchiwanego powietrza, można uznać za najmniej szkodliwe dla włosów, pomimo tego ze proces oddziaływania gorącego powietrza trwa dłużej. Jednakże w czasie stylizacji włosów prostownicą czy lokówką, dochodzi do ich ogrzania nawet do temperatury 80-100ľC. W tak wysokiej temperaturze dochodzi do rozerwania wiązań chemicznych odpowiedzialnych za wytrzymałość mechaniczną i kształt włosa. Po oziębieniu naruszona struktura zostaje odtworzona, ale nie całkowicie, dlatego włos zawsze pozostaje osłabiony.
Trudno jest nam zrezygnować z używania suszarek, prostownic i lokówek, nawet jeśli mamy świadomość, że ma to szkodliwy wpływ na nasze włosy. Dlatego główny nacisk powinnyśmy położyć na zabezpieczenie włosów przed działaniem wysokich temperatur i jak najbardziej starać się zminimalizować uszkodzenia powstające pod ich wpływem.

Bezpieczna stylizacja

System pielęgnacji włosów Dove Heat Defense Therapy z serum ochronnym przeznaczony jest do włosów narażonych na działanie wysokiej temperatury. Nowa linia składa się z czterech produktów, które mają za zadanie zapewnienie naszym włosom kompleksowej ochrony, odpowiedniego nawilżenia i zabezpieczenia ich struktury podczas wszystkich etapów pielęgnacji, od mycia poprzez odżywianie i regenerację aż do stylizacji, kiedy włosy mają bezpośredni kontakt z wysoką temperaturą.

W produktach Dove wykorzystano dwie nowoczesne technologie pomagające chronić włosy przed wpływem wysokich temperatur. Zastosowanie małych cząstek silikonów, które pokrywając powierzchnię włosa filmem zabezpieczającym sprzyjają utrzymaniu prawidłowego nawilżenia i spajają odchylone łuski osłonki włosa. Kompleks ten przywraca jednolitą strukturę pomagając unikać uszkodzeń w trakcie zakręcania lub prostowania włosów. Druga z technologii ułatwia rozprowadzenie wzdłuż włosa mieszanki dwóch związków amino-silkonowych, które zakotwiczają się w osłonce zapewniając optymalną zawartość wody w łodydze i wyrównują powierzchnię włosa, chroniąc w ten sposób włókna keratynowe przed uszkodzeniem w trakcie suszenia suszarką i ogrzewania. Jednocześnie preparaty odznaczają się bardzo dobrymi właściwościami kosmetycznymi, nie obciążają włosów i nie powodują ich opadania.
Na szczególną uwagę zasługuje mgiełka, która zawiera kopolimery zabezpieczające włosy przed wpływem przegrzania. Dodatkowo ułatwia rozczesywanie włosów na sucho i na mokro oraz pomaga w układaniu zapewniając trwałość fryzurze. Zawarte w niej związki krzemu mają właściwości kondycjonujące i ochronne oraz zwiększające nawilżenie. Nadają one włosom miękkość i połysk.
„Prawidłowa pielęgnacja i systematyczne stosowanie preparatów linii Heat Defense przed suszeniem, prostowaniem lub zakręcaniem ograniczy niebezpieczeństwo zniszczenia czy uszkodzenia włosów. Jednocześnie pozwoli im zachować właściwe nawilżenie i gładką powierzchnię, co jest gwarancją zdrowego wyglądu, miękkości i elastyczności włosa” – mówi dr Monika Serafin.

W skład systemu wchodzą:

Szampon Dove Heat Defense Therapy - zawiera serum ochronne składające się z mikrocząsteczek, które chroni i wzmacnia włosy narażone na działanie wysokiej temperatury. Delikatnie oczyszcza włosy oraz pomaga utrzymać je w dobrej kondycji, przygotowane do stylizacji.

Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 10 zł

Odżywka Dove Heat Defense Therapy - zawiera serum ochronne składające się z mikrocząsteczek, które intensywnie nawilża i wzmacnia włosy narażone na działanie wysokiej temperatury. Pozostawia włosy gotowe do stylizacji nie obciążając ich.

Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 11 zł

Intensywna maseczka do włosów Dove Heat Defense Therapy - zawiera serum ochronne składające się z mikrocząsteczek, które chroni i pomaga odbudować barierę ochronną włosów narażonych na działanie wysokiej temperatury. Przywraca moc i blask włosów.

Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 19 zł

Mgiełka Dove Heat Defense Therapy zabezpiecza włosy podczas procesu stylizacji, kiedy są one najbardziej narażone na działanie wysokiej temperatury. Zawiera kopolimery zabezpieczające włosy przed wpływem przegrzania. Może być stosowana zarówno na mokre jak i na suche włosy. Pomaga w układaniu zapewniając trwałość fryzurze.

Pojemność: 150 ml
Cena: ok. 19 zł
Tagi: Dove, włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)