POLECAMY

Sposoby na piękne oczy

Jak zadbać o skórę wokół oczu i zniwelować oznaki upływającego czasu. Przeczytaj!
Sposoby na piękne oczy fot. FREE

Często, nawet mimo odpowiedniej pielęgnacji, skóra wokół oczu szybciej się starzeje. Wiele problemów wynika ze specyficznej budowy anatomicznej tej części twarzy. „W okolicy oczu skóra jest bardzo cienka – ma zaledwie od 0,5 mm do 1 mm grubości. Pokrywa ją niewiele gruczołów łojowych, a włókna kolagenowe i elastynowe są w tym miejscu słabe” – wyjaśnia dermatolog dr Maria Noszczyk.

1. Zabiegi medycyny estetycznej


Można jednak zapobiec starzeniu się skóry dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej. Do dyspozycji mamy mezoterapię, zabiegi z użyciem botoksu, wypełniaczy czy fal radiowych. Dzięki nim można dodać spojrzeniu blasku i odmłodzić wygląd całej twarzy. „W większości przypadków często wystarczy jeden zabieg, żeby uzyskać spektakularny efekt. Czasami jednak warto połączyć zabiegi w kurację ukierunkowaną na najważniejsze problemy występujące na skórze w tej okolicy. Terapie tego typu są dłuższe, ale dają bardziej satysfakcjonujące rezultaty” – wyjaśnia dr Noszczyk. Z upływem czasu skóra staje się cieńsza, osłabieniu ulegają także włókna kolagenowe. Dlatego w tym wypadku świetnie sprawdzą się zabiegi o działaniu wzmacniającym i pogrubiającym skórę. Rozwiązaniem może być Infini czyli urządzenie emitujące fale radiowe. Głowica SFR przeznaczona jest do nie inwazyjego działania powierzchniowego. Może być używana na całą okolicę oczu łącznie z dolnymi powiekami.

2. Codzienna pielęgnacja czyli kremy


Ważna jest też codzienna pielęgnacja tutaj pomogą kremy na których nie warto oszczędzać. Dzięki silnie nawilżającemu kremowi Anti-Aging Eye and Lip Contour Cream La Prairie  którego zadaniem jest pielęgnacja skóry wokół oczu i ust. Opatentowany kompleks aminokwasów działa niezwłocznie po zastosowaniu, wypełniając linie i zmarszczki wokół oczu. Opuchlizna i cienie ustępują. Może być też stosowany do ust jako naturalny składnik zwiększający usta. (675 zł/20 ml).
Możesz też użyć rozświetlający preparatu do pielęgnacji skóry wokół oczu My Payot Regard, którego aplikacja jest niezwykle łatwa w użyciu roll-on do zastosowania o każdej porze dnia, aby przywrócić oczom promienny wygląd. Bogaty w ekstrakty z jagód goji i acai.Pomaga naturalnie usunąć toksyny i stymulować mikrokrążenie, w ten sposób przywracając skórze blask.(72 zl/15 ml)
Na podstawie artykułu Oli Czarneckiej/ Uroda
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Miałam sińce pod oczami i takie doły brzydkie więc żadne maseczki czy kremiki mi nie pomagały dlatego zdecydowałam się na specjalne wypełnienie. No i efekt super. Chyba teosial się to nazywało - nie wiem czy dobrze to piszę. Grunt że skuteczne:)