Młoda skóra z tendencją do trądziku fot. Materiały prasowe Yves Rocher

Skóra z tendencją do trądziku – odpowiednie kosmetyki

Jakich kosmetyków używać do skóry trądzikowej? Jakie składniki będą najodpowiedniejsze w przypadku trądziku? Lekarze i specjaliści Yves Rocher podpowiadają co robić i polecają najlepszą ich zdaniem gamę kosmetyków, która powstała specjalnie do pielęgnacji skóry trądzikowej.
/ 15.09.2016 10:49
Młoda skóra z tendencją do trądziku fot. Materiały prasowe Yves Rocher

Skóra z tendencją do trądziku - porady dermatologa

Młoda skóra z tendencją do trądziku to skóra, na której ujawniają się zmiany hormonalne zachodzące w okresie dojrzewania (około 12 roku życia u dziewcząt i trochę później u chłopców). Poziom hormonów wzrasta wtedy w sposób nieregularny. Komórki skóry posiadają receptory hormonów, które są wrażliwe na te wahania, a zatem skóra wchodzi w fazę walki z tymi zmianami, które zaburzają jej równowagę.

Skórę ze skłonnością do trądziku charakteryzują 4 widoczne objawy:

1. Nadmiar sebum

Hormony pobudzają gruczoły łojowe do produkcji nieregularnych lub nadmiernych ilości sebum.

2. Nieregularna powierzchnia skóry

Z powodu nadmiernej ilości sebum, martwe komórki trudniej oddzielają się od skóry i w związku z tym gromadzą się na powierzchni naskórka.

3. Wypryski i zaskórniki

Sebum, martwe komórki oraz zanieczyszczenia gromadzą się w porach skóry. Jeśli pory skóry są otwarte, to te zgromadzone w nich zanieczyszczenia są widoczne – to zaskórniki. Jeśli pory skóry są zamknięte, naturalnie występujące bakterie zaczynają się mnożyć powodując stany zapalne, które robią się czerwone albo białe – to wypryski.

4. Blizny potrądzikowe

Stany zapalne powodują uszkodzenie struktury skóry i powstawanie nieestetycznych blizn. Skóra potrzebuje czasu na odbudowę tym bardziej, jeśli wypryski były wyciskane!

Dermatolog Yves Rocher

Gama kosmetyków Pure System od Yves Rocher

Pracowaliśmy z grupą specjalistów w dziedzinie etnobotaniki i fitochemii oraz dermatologiem, konsultantką Yves Rocher – Valérie Galais, nad wyborem odpowiednich składników gamy Pure System. Składniki aktywne zostały wyselekcjonowane w taki sposób, aby odpowiedzieć na wymóg skuteczności i tolerancji dla skóry.

Gama kosmetyków Pure System Yves Rocher

Innowacja kosmetyki roślinnej - połączenie 2 składników"

1. Kwas salicylowo-antybakteryjny - jeden z najskuteczniejszych składników odnawiających skórę

Kwas salicylowy wykazuje podwójne działanie, kluczowe dla gamy Pure System – usuwa martwe komórki naskórka, a więc wygładza powierzchnię skóry oraz oczyszcza zatkane pory – przyczynę zaskórników i wyprysków. Jego antybakteryjne działanie zwiększa skuteczność w walce z niedoskonałościami.

2. Wyciąg z miąższy aloesu BIO - aktywny składnik roślinny powszechnie znany ze swoich właściwości odbudowujących.

Udowodniliśmy, że wzmacnia on funkcję obronną skóry, a zatem pozwala działać na zmiany trądzikowe skóry. Gamę wzbogaciliśmy również o wyciąg z tarczycy bajkalskiej, który reguluje wydzielanie sebum. Ten wyjątkowy koktajl składników aktywnych, odpowiadający naszym wymaganiom skuteczności i tolerancji dla skóry, został zatwierdzony przez naszą konsultantkę, dermatologa – Valérie Gallais.

Dyrektor Yves Rocher

Badania nad działaniem kosmetyków Pure System

Gama Pure System spełnia dwa wymogi – jest skuteczna w walce z niedoskonałościami i delikatna dla skóry. Aby osiągnąć te cele, wdrożyliśmy odpowiedni proces przygotowywania formuł:

  • wybór składników aktywnych zaakceptowanych przez dermatologa, konsultantkę Yves Rocher – Valérie Gallais,
  • opracowanie formuł – bez parabenów, oil free, bez mydła, nie zatykających porów,
  • gotowe formuły zaakceptowane przez dermatologa, konsultantkę Yves Rocher – Valérie Gallais,
  • wykonanie testów, pod kontrolą dermatologiczną, wśród ponad 250 kobiet o skórze z tendencją do trądziku,
  • wykonanie testów skuteczności w walce z 4 objawami skóry z tendencją do trądziku:

1. Nadmiar sebum

Zmierzenie poziomu zmatowienia skóry oraz intensywności pracy gruczołów łojowych za pomocą specjalistycznych urządzeń – sebumetru i sebutape.

2. Nieregularna powierzchnia skóry

Ocena stanu skóry (powierzchnia skóry, ilość zanieczyszczeń, martwe komórki naskórka) techniką VISIA*.

3. Wypryski i zaskórniki

Zmierzenie zaczerwienień związanych z wypryskami i zaskórnikami techniką VISIA*.

4. Blizny potrądzikowe

Ocena zmian potrądzikowych metodą VISIA* oraz chromametrem.

Dyrektor naukowy Yves Rocher

* System analizy skóry Visia to zaawansowany technologicznie komputerowy system fotografii skóry. Pozwala wykonać 3 zdjęcia: w świetle białym, UV oraz spolaryzowanym, biorąc pod uwagę różne kryteria: pory skóry, wypryski, zaskórniki, blizny.