POLECAMY

PROPODIA

Nowa linia do kompleksowej pielęgnacji stóp.
PROPODIA
Od lutego 2008 r. w aptekach jest dostępna PROPODIA – linia profesjonalnych preparatów kompleksowo pielęgnujących skórę stóp. Receptury opracowane we współpracy z dermatologami skutecznie zapobiegają najczęstszym problemom skórnym i efektywnie pomagają je rozwiązać. Dermokosmetyki PROPODIA zawierają starannie wyselekcjonowane i przebadane pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania substancje aktywne, które zapewniają wielopłaszczyznowe działanie. Preparaty PROPODIA są dostępne wyłącznie w aptekach.

Prawidłowa pielęgnacja skóry to taka, która pomoże jej sprawnie pełnić funkcje fizjologiczne i zapewni komfort. Najważniejsze zadania kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji stóp polegają na wzmocnieniu struktur odpowiedzialnych za ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapobieganiu najczęstszym problemom skórnym: przesuszeniu, pękaniu, nadmiernemu rogowaceniu, intensywnemu poceniu się oraz infekcjom grzybiczym. Skuteczne pod tymi względami mogą być tylko kosmetyki opracowane specjalnie dla skóry stóp. Istotne jest bowiem nie tylko skompletowanie substancji, które będą zapobiegać i rozwiązywać określone problemy skórne, ale także wzięcie pod uwagę charakterystyki budowy skóry na stopach. Kosmetyki przeznaczone do skóry twarzy lub ciała nie zapewniają efektywnej i właściwej pielęgnacji skórze stóp. Ich działanie jest dostosowane do innych partii ciała – zarówno jeśli chodzi o substancje potrzebne poszczególnym warstwom skóry, jak i zdolność penetracji.

W ścisłej współpracy z dermatologami, uwzględniając najnowszą wiedzę o specyfice funkcjonowania skóry stóp, laboratorium firmy Nepentes S.A. opracowało linię dermokosmetyków PROPODIA, w której skład wchodzą profesjonalne preparaty do codziennej pielęgnacji stóp. Linię tworzą: Codzienny krem ochronny do stóp, Krem odżywczo-regenerujący do stóp, Peeling zmiękczający do stóp oraz Krem złuszczająco-zmiękczający na zniszczone pięty. Dzięki starannie dobranemu i przebadanemu dermatologicznie zestawowi substancji aktywnych preparaty działają bardzo skutecznie i umożliwiają utrzymanie skóry stóp w doskonałym zdrowiu.

CODZIENNY KREM OCHRONNY DO STÓP jest przeznaczony do codziennej i kompleksowej pielęgnacji stóp. Dzięki substancjom aktywnym przebadanym pod względem skuteczności i bezpieczeństwa preparat działa na 4 płaszczyznach: ogranicza wydzielanie potu i powstawanie przykrego zapachu, zabezpiecza przed otarciami i odparzeniami, zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii, nawilża i łagodzi podrażnienia.
Cena: 19 zł (75 ml)

KREM ODŻYWCZO-REGENERUJĄCY DO STÓP jest przeznaczony do pielęgnacji suchej i zniszczonej skóry stóp. Odbudowuje skórę oraz przywraca jej miękkość, gładkość i elastyczność. Stosowany z tzw. „okluzją”, czyli opatrunkiem, którego rolę pełnią bawełniane skarpetki dołączone do opakowania, działa przez wiele godzin, umożliwiając wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Preparat zawiera przebadane pod względem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania substancje aktywne, dzięki którym działa wielopłaszczyznowo: dostarcza lipidy, m.in. NNKT, przyspiesza regenerację naskórka, regeneruje i wzmacnia płytkę paznokcia, długotrwale nawilża.
Cena: 27 zł (75 ml)

PEELING ZMIĘKCZAJĄCY DO STÓP jest przeznaczony do złuszczania zewnętrznej martwej warstwy naskórka. Stanowi ważny element regularnej pielęgnacji stóp, ponieważ systematyczne złuszczanie zrogowaciałego naskórka sprawia, że substancje zawarte w kremach pielęgnacyjnych łatwiej wnikają w głąb skóry i skuteczniej ją odżywiają. Przebadane pod względem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania substancje aktywne tworzą silny kompleks oraz wzajemnie nasilają swoje działanie.
Cena: 18 zł (50 ml)

KREM ZŁUSZCZAJĄCO-ZMIĘKCZAJĄCY NA ZNISZCZONE PIĘTY jest przeznaczony do regeneracji twardej, zgrubiałej i popękanej skóry pięt. Silnie złuszcza, zmiękcza i odżywia naskórek, zabezpieczając przed pęknięciami. Krem zawiera przebadany pod względem skuteczności i bezpieczeństwa stosowanie kompleks substancji aktywnych.
Cena: 17 zł (40 ml)


Preparaty PROPODIA są dostępne wyłącznie w aptekach.

www.propodia.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/10 lat temu
przeczytałam w prasie o tej serii, z ciekawosci kupiłam jeden krem, ale za tydzień miałam juz wszystkie, polecam naprawde sa rewelacyjne
/10 lat temu
przeczytałam w prasie o tej serii, z ciekawosci kupiłam jeden krem, ale za tydzień miałam juz wszystkie, polecam naprawde sa rewelacyjne