Polskie marki kosmetyczne fot. FREE

Polskie marki kosmetyczne które warto znać

Jesteśmy ich wielkimi fankami.
Małgorzata Machnicka / 27.09.2017 16:03
Polskie marki kosmetyczne fot. FREE

W polskich kosmetykach siła! I nie mamy tu na myśli tylko ceny. Pod uwagę bierzemy wszystko - jakość, składniki, opakowania. Z całego mnóstwa marek, które powstały przez ostatnich kilka lat wybrałyśmy te najciekawsze. I co ważne, każda z nich spełnia wszystkie 4 wymienione przez nas podpunkty. Zaczynamy!

Kosmetyczne marki PRL, które powinnaś znać

Vianek

Piękne opakowania, prawda? To wzory zalipiańskie, malowane z pasji i poszanowania polskiej tradycji, wywodzącej się z XIX wieku. Wszystkie produkty zawierają ekstrakty z polskich kwiatów i ziół, pochodzących z upraw ekologicznych. W ofercie znajdziecie 6 linii pielęgnacyjnych a w nich: kremy do twarzy, balsamy, peelingi, masła i olejki do ciała, mleczka do demakijażu, toniki, żele do higieny intymnej.


1. peeling do ciała, cena 20,99 zł, 2. krem do twarzy, cena 27,99 zł, 3. mleczko do demakijażu, cena 20,99 zł, 4. masło do ciała, cena 29,99 zł

Annabelle Minerals

To jedyna marka makijażowa, która pojawia się w tym zestawieniu. Ale nic dziwnego, po prostu polscy producenci bardziej skupiają się w pielęgnacji twarzy i ciała niż makijażu. W ofercie marki znajdziecie kosmetyki mineralne - pudry, podkłady, cienie do powiek, korektory. Do kupienia w sklepie stacjonarnym w Warszawie i online.

1. róż do policzków, cena 39 zł, 2. podkład, cena 39 zł, 3. cienie do powiek, cena 39 zł

Iossi

Wytwórnia kosmetyków Iossi mieści się w Krakowie. Tu powstają wszystkie receptury. Produkty są naturalne, organiczne i ekologiczne. Marka korzysta z roślin uprawianych bez chemii i oprysków, a także nie testuje na zwierzętach. Naszym ulubionym produktem jest serum rozświetlające i masło do ciała o indyjskim, pikantnym zapachu.


1. krem do twarzy, cena 98 zł, 2. masło do ciała, cena 70 zł, 3. olejek do demakijażu, cena 69 zł, 4. serum do twarzy, cena 89 zł

Resibo

Kosmetyki powstają na bazie naturalnych, specjalnie wyselekcjonowanych surowców. Są wegańskie, biodegradowalne i naturalne w ponad 96%. Aktualnie seria składa się z siedmiu kosmetyków. Punktem wyjścia i pierwszą opracowaną recepturą była ta dla olejku do demakijażu. Następnie powstały: krem pod oczy, krem odżywczy, krem ultranawilżający, tonik - mgiełka nawilżająca oraz płyn micelarny, a także serum naturalnie wygładzające.


1. krem pod oczy, cena 89 zł, 2. olejek do demakijażu, cena 59 zł, 3. krem nawilżający, cena 79 zł, 4. mgiełka nawilżająca, cena 49 zł