Dziewczyna fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Podkład Lancome ma 72 tysiące odcieni

Ogłaszamy koniec problemów z doborem idealnego fluidu!
Małgorzata Machnicka / 10.07.2017 15:27
Dziewczyna fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Dobór odpowiedniego odcienia podkładu to jedno z najtrudniejszych wyzwań w makijażu. Obecnie i tak jest lepiej, większość marek oferuje całkiem niezłą gamę kolorystyczną. Ale wystarczy sobie przypomnieć jak było jeszcze 10 lat temu - 4-5 kolorów i to wszystko. A przecież każda z nas jest inna. I nie tylko dobór koloru stwarza problemy, ale również jego konsystencja, formuła czy to, do jakiej cery jest przeznaczony.

Całkiem niedawno marka Loreal wprowadziła na światowy rynek 33 odcienie kultowego True Match. Ale to co zrobiła marka Lancome przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Ta kosmetyczna marka rozpoczyna testy na zwierzętach!

W londyńskim domu towarowym Harrods (na razie tylko tam) marka uruchomiła specjalny punkt, w którym jest sprzedawany nowy podkład Le Teint Particulier Custom Made Foundation. Ale nie znajdziecie tam 72 000 buteleczek stojących równo na półce. Kosmetyk jest personalizowany, czyli robiony wyłącznie na zamówienie, a obsługa miesza go na oczach klienta.

Spersonalizowany podkład - jak wygląda produkcja?

Konsultant marki zaczyna od ustalenia, jakiego typu podkład jest nam potrzebny - określamy tu głównie stopień krycia. Następnie za pomocą przenośnego urządzenia skanuje trzy punkty na naszej twarzy - to wystarczy, by algorytm dopasował odcień kosmetyku, który będzie perfekcyjnie pokrywał się z naszą skórą.

Ostatni krok to zmieszanie pigmentów w specjalnej maszynie - na początek małej ilości, która pozwala na utworzenie testera. Jeśli wszystko jest tak jak być powinno, po chwili otrzymujemy pełnowymiarową buteleczkę, do której zostaje dodrukowana etykieta z naszym imieniem. Zupełnie tak jak w przypadku personalizowanych perfum czy biżuterii.

Ile to kosztuje?

Chyba was nie zaskoczymy, że taki podkład (jak wszystko co personalizowane) to droga impreza. Za Le Teint Particulier Custom Made Foundation trzeba zapłacić 90 funtów (czyli około 450 zł). Ale dobrze dobrany fluid, to podobnie jak krem, jeden z najważniejszych kosmetyków. Warto więc wydać na niego tyle, abyśmy wyglądały perfekcyjnie.

Sprawdź 7 najlepiej sprzedających się kosmetyków