POLECAMY

PHYSIOGEL - w harmonii z Twoją skórą

Jędrna, gładka i elastyczna skóra jest symbolem młodości, dobrego samopoczucia i zdrowia. Na jej wygląd i kondycję ogromny wpływ ma zawartość wody.
PHYSIOGEL - w harmonii z Twoją skórą
Zazwyczaj w najbardziej zewnętrznej warstwie naskórka, tzw. warstwie rogowej, znajduje się ok. 10% wody. Każdego dnia, w normalnych warunkach termicznych, odparowuje z niej od 400 do 700 ml wody. Woda ta jest uzupełniana od wewnątrz. Gdy wody paruje więcej niż jest dostarczane, skóra staje się sucha - jest szorstka, niejednokrotnie zaczerwieniona, napięta.

Przyczyn odwodnienia skóry należy szukać zarówno wewnątrz organizmu, jak i w otaczającym nas środowisku. Z jednej strony na jej stan wpływają uwarunkowania genetyczne, wiek, stan zdrowia, sposób odżywiania się, a także stan emocjonalny, z drugiej wyraźnie daje się zauważyć szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, niszczących jej ochronny płaszcz hydrolipidowy. Gwałtowne zmiany temperatury, wiatr, silne słońce, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy kontakt z detergentami stanowią dla niej poważne zagrożenie. Gdy skórze zaczyna brakować wody, ratunkiem staje się regularne nawilżanie.

Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Choroby dermatologiczne (AZS, łuszczyca, rybia łuska), zmiany chorobowe organów wewnętrznych i szkodliwe wpływy środowiska prowadzą do widocznych zmian i zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu skóry. Jeżeli nie zareagujemy, narażamy skórę na nieodwracalne uszkodzenia. Szczególne znaczenie dla funkcji ochronnych i obronnych ma bariera naskórkowa składająca się z mieszanki komponentów wodnych i tłuszczowych.

Zdrowa skóra
Zdrowa i jędrna skóra charakteryzuje się wysoką zawartością wody w komórkach naskórka. Składniki tłuszczowe natomiast znajdują się w przeważającej części substancji międzykomórkowej. Można sobie wyobrazić warstwę naskórka jako mur: cegłami są komórki, a zaprawą substancja międzykomórkowa.

Sucha skóra
W skórze zmienionej chorobowo dochodzi do zaburzenia produkcji lub zwiększonej utraty materiałów budulcowych. Cegły (komórki) stają się porowate, a zaprawa (substancja międzykomórkowa) krucha. Dla skóry oznacza to zaburzenie funkcji ochronnej. Przyczyn suchej skóry jest wiele. Są osoby, u których zauważa się skłonność do zmniejszonej produkcji tłuszczu skórnego, przez co ich skóra jest wrażliwsza i wymaga intensywniejszej pielęgnacji.
Sucha skóra pojawia się z wiekiem - z badań wynika, że po 40-stce zaczyna się naturalny proces starzenia, objawiający się utratą tłuszczu i wody w organizmie. Szkodliwy dla skóry jest kontakt z chemikaliami, wilgocią, brudem i kurzem. I wreszcie choroby wpływają na wysuszanie: zmieniona chorobowo skóra jest w stanie tylko w ograniczony sposób spełniać swoją funkcję ochronną. Jej porowata powierzchnia nie stanowi bariery dla czynników chorobowych (grzyby, bakterie, wirusy). Ułatwia to powstawaniu stanów zapalnych i alergii.

Kosmetyki Physiogel to seria produktów stworzona z myślą o codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i alergicznej. Każdego dnia kosmetyki te zyskują nowych użytkowników, którzy doceniają ich szczególne właściwości. Produkty Physiogel działają zgodnie z potrzebami naszej skóry. Są hipoalergiczne, zawierają tylko minimum składników. Niezależnie od innych właściwości dobrze nawilżają skórę i harmonizują z jej naturalnym pH.

Physiogel Krem
Jest to jedyny na rynku krem o warstwowej strukturze Derma Membran Struktur (DMS). DMS to opatentowana struktura, która zbudowana jest jak warstwa lipidowa naskórka. Dzięki niej, niektóre składniki kremu są transportowane do głębszych warstw skóry i nie ulegają efektowi wymywania. W wyniku tego dochodzi do odbudowy bariery ochronnej skóry i jej długotrwałej regeneracji. Skóra staje się dobrze nawilżona, gładka i elastyczna.

Physiogel Krem działa nawilżająco dzięki trzem mechanizmom:
1. składniki kremu, takie jak: trójglicerydy, skwalen i cholesterol odbudowują ochronny płaszcz lipidowy znajdujący się na powierzchni skóry
2. sterole i ceramidy wnikają między komórki naskórka i uzupełniają spoiwo międzykomórkowe
3. glicerol i glikol pentylenowy przenikają do głębszych warstw naskórka, gdzie wiążąc wodę, nie pozwalają na jej utratę

Physiogel krem:
- Regeneruje skórę - odbudowuje naturalną barierę ochronną
- Uzupełnia braki lipidów w skórze
- Nawilża, wygładza i uelastycznia skórę
- Działa objawowo i przyczynowo
- Efekty jego działania utrzymują się do 72h po jednorazowej aplikacji

Physiogel krem zalecany jest szczególnie do:
- Skóry suchej
- Skóry wrażliwej
- Skóry alergicznej

Physiogel krem nie zawiera substancji zapachowych, środków konserwujących, barwników i konwencjonalnych emulgatorów. Jest hipoalergiczny. Produkt testowany dermatologicznie.

Dostępny tylko w aptekach!
Sugerowana cena detaliczna op. 75 ml: 35 - 41 zł


Physiogel Cleanser
Hipoalergiczny żel do mycia. Nie zawiera mydła. Dzięki obecności wyjątkowego składnika - kokoil izotionianu sodu - Physiogel Cleanser delikatnie myje skórę. Nie zaburza przy tym naturalnego pH i nie wysusza. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się gładka, miękka i naturalnie piękna. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Produkt przebadany dermatologicznie.

Kokoil izotionian sodu
- Delikatny środek myjący pozyskiwany z orzecha kokosu
- Łagodny dla skóry
- Nie wysusza
- Dobrze działa niezależnie od twardości wody
- Używany także w mydłach dla dzieci
- Nie zaburza naturalnego pH skóry

PH - hamuje rozwój mikroflory
- pH skóry wynosi 4,5 - 6,5 (kwaśne)
- Tradycyjne mydła mają: 9 - 10 (zasadowe)
- Physiogel Cleanser: 6 - 7 (lekko kwaśne)

Do mycia zaleca się środki o kwaśnym lub obojętnym pH. Produkty o zasadowym pH mogą powodować podrażnienie i wysuszenie skóry, a także zaburzają rozwój fizjologicznej mikroflory. Produkty o kwaśnym pH są zgodne z naturalną kwasowością skóry i nie powodują reakcji drażniących. Korzystnie wpływają też na naturalną mikroflorę (korzystne w pielęgnacji skóry trądzikowej).

Szczególne zalecenia do stosowania:
-
Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu

Dostępny tylko w aptekach!
Sugerowana cena detaliczna op. 150 ml: 29 zł
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)